Dobra i zła wiadomość: nie masz kontroli nad swoim życiem

życie pod kontrolą

Mam dobrą i złą wiadomość. Od której chcesz zacząć? Zła wiadomość jest taka, że nie ma szans, żeby mieć życie pod kontrolą. Dobra natomiast – to niemożliwe, aby mieć kontrolę nad życiem! Możesz mieć wrażenie, że trzymasz rękę na pulsie, ale prawda jest taka, że kontrola jest złudna i daje jedynie namiastkę poczucia bezpieczeństwa. W rzeczywistości ona nie istnieje, bo twoje plany swoje… a życie swoje.

Wiesz, co możesz zrobić? Zrelaksować się. Bo nie masz 100% kontroli nad swoim życiem. Możesz popłynąć i zobaczyć, co życie dla ciebie szykuje. Rok 2020 udowodnił nam to już nie raz. Przywiązujemy się do wyników, dążymy do tego, aby rzeczy działy się tak, jak tego chcemy, i staramy się je na siłę prowadzić zgodnie z naszym scenariuszem.

Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​rzeczy idą znacznie sprawniej, kiedy pozwalamy im się wydarzyć, zamiast je realizować. Kiedy ufamy, że wszystko jest w porządku bez względu na okoliczności, otwieramy się na ogrom możliwości. Nie było ich, gdy byliśmy przywiązani do jedynego słusznego rozwiązania. Często ścieżka, która wydaje nam się być jedyną słuszną nie jest dla nas najlepszą. Pozbycie się kontroli oznacza więcej wolności, radości, spokoju i możliwości.

Może cię również zainteresować artykuł: Let it go! Czyli CO i JAK odpuścić, aby zyskać wolność

życie pod kontrolą

Źródło: unsplash.com

Kilka cennych lekcji na temat kontroli (lub jej braku) nad życiem

1. Życie jest przewrotne, i to jest w nim najpiękniejsze!

Ludzka natura pragnie mieć wszystko pod kontrolą. Taka pozorna kontrola pozwala nam osiągnąć poczucie bezpieczeństwa, gdy jesteśmy przygotowani na wiele różnych, często przewrotnych scenariuszy. Tak, mamy kontrolę nad niektórymi rzeczami – nad naszymi działaniami czy nawykami, ale nie mamy wpływu na to, czy wydarzy się wypadek, pandemia czy niesprzyjająca pogoda. Weź głęboki oddech i pomyśl o tym, że to jest właśnie w życiu najpiękniejsze – jedna wielka przygoda.

2. Podróż jest bardziej istotna niż cel

Jeśli uświadomisz sobie, że podróż, a nie cel to tak naprawdę sens życia, będziesz w stanie się nim cieszyć i wyluzujesz z potrzebą kontroli. Ciesz się podróżą, reaguj na bieżąco na zmiany, które pojawiają się na twojej drodze. Jutro możesz stracić pracę, dowiedzieć się, że musisz diametralnie zmienić swoje życie, bo chorujesz na cukrzycę, możesz równie dobrze wygrać wycieczkę dookoła świata albo wykopać skarb piratów na plaży. Może się zdarzyć wszystko, ciesz się tym!

3. Największy rozwój następuje, gdy wychodzisz ze swojej strefy komfortu

A wyjście ze strefy komfortu oznacza, że musisz odpuścić kontrolę i dać się ponieść. Dokonuj zmian w swoim życiu, zwłaszcza tych, które są dla ciebie najbardziej przerażające. Tylko one sprawią, że jako człowiek i dusza, rozwiniesz się.

4. Cenne lekcje odbywają się każdego dnia

Warto być przygotowanym na możliwe scenariusze, żeby ewentualne potłuczenia zamortyzować. Ale oprócz tego, warto wyciągać lekcje z codzienności. Kiedy odpuszczasz kontrolę, pozwalasz na otwarcie się drzwi, które byłyby zamknięte, gdybyś był zafiksowany na punkcie konkretnego rozwiązania, które byłoby zgodne z twoją wizją przyszłości.

5. Jedyną stałą w życiu jest wewnętrzne poczucie szczęścia

Uświadom sobie, że nad tym akurat kontrolę mieć możesz, a wręcz… powinieneś! Nic nie może odebrać ci twojej wewnętrznej radości. Bez względu na to, jak ciężkie i skomplikowane kłody pod nogi rzuca ci życie nie może ci odebrać poczucia szczęścia, które w sobie nosisz. Bądź tego świadomy.

6. Zrób listę lęków

I na każdy z nich przygotuj scenariusz. Kontrola jest zakorzeniona w strachu. Próbujemy kontrolować rzeczy i wydarzenia, bo boimy się tego co się stanie, jeśli wypadną nam z rąk. Jeśli przygotujemy głowę na wszystkie, nawet najbardziej abstrakcyjne scenariusze, łatwiej będzie nam odpuścić i po prostu żyć, bo jakby co, to teoretycznie będziemy przygotowani, no nie? (Pozorna kontrola!)


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym znajdziecie wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…

sklep


7. Zrób listę wdzięczności

Kiedy odczuwasz wdzięczność, pojawia się zaufanie i wiara w to, że życie ma dla ciebie najlepszy scenariusz. Wtedy zwalniasz hamulce i po prostu żyjesz.

8. Afirmuj

Afirmacje to zmaterializowane myśli. A zmaterializowane myśli to silny sygnał do wszechświata, że coś powinno drgnąć w posadach. Powtarzaj z pełną wiarą: “Ufam, że wszystko potoczy się zgodnie z tym, co wszechświat ma dla mnie najlepszego.”, “Szanuję siebie i kocham”, “Jestem wdzięczny za możliwości, jakie otrzymuję”.

9. Kontroluj to co faktycznie możesz kontrolować

Czyli dbaj o swoją dietę, o swój budżet, o aktywność fizyczną. To na co masz wpływ, niech będzie pod twoją kontrolą, tak dla siebie, per psyche. Możesz kontrolować swoje reakcje, ale nie otoczenie zewnętrzne. Jeśli musisz, skup się na tym i przyjmij do wiadomości, że są rzeczy, nad którymi zapanujesz i takie, nad którymi nie.

Jeśli musisz mieć kontrolę, miej, ale nad rzeczami, na które faktycznie masz wpływ. Nie oczekuj jednak od życia, że ono podda się twoim indywidualnym oczekiwaniom. Zamiast się frustrować, pozwól mu płynąć i bądź żeglarzem. Pamiętaj, że życie toczy się dalej, bez względu na to, czy bezskutecznie próbujesz trzymać nad nim kontrolę, czy też nie. Poddaj się, a uwolni się zupełnie inny potencjał energetyczny. To się nazywa WOLNOŚĆ.

Może cię również zainteresować artykuł: 7 sekretów osiągnięcia szczęścia według hinduizmu

Nadine Lu

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram