Życiowe decyzje – czy warto ich żałować? (10 dowodów na to, że nie warto)

Życiowe decyzje

Życiowe decyzje. Wzdrygasz się na samą myśl? Czy nie podejmujesz decyzji w strachu, że będziesz żałować tego, co wydarzy się później? Powinieneś wiedzieć, że podejmowane decyzje wydarzają się w możliwie najlepszym dla ciebie czasie. To, że je podejmujesz właśnie teraz i dokładnie w tym kierunku, który postanowiłeś, to zlepek wielu czynników i najlepszy dostępny wybór. Nie żałuj żadnej ze swoich decyzji! Nie była inna, bo być inna nie mogła. Podjęcie jej, zaprowadziło cię dokładnie do tego momentu w życiu, w którym jesteś teraz, a on ciągnie za sobą kolejny i kolejny. Ot, proza życia. Tak to się kręci.

Żal, przerażenie, smutek, rezygnacja. To emocje, które często nam towarzyszą przy sytuacjach, które są na pierwszy rzut oka “nieodwracalne”. Zmiana miejsca zamieszkania, decyzja o kierunku kształcenia i kariery zawodowej, decyzja o posiadaniu dzieci, małżeństwo, porzucenie edukacji na rzecz podróży dookoła świata… to wszystko przeraża nas swoim ogromem i brakiem możliwości zawrócenia, gdy już postawimy pierwszy krok. Tak, masz prawo czuć się nieswojo. Masz prawo gdybać.

Ale wiesz dlaczego nie powinieneś?

KAŻDA DECYZJA TO MOŻLIWOŚĆ ZAAKCEPTOWANIA SWOJEGO ŻYCIA

Jak wiemy, decyzje to nie zawsze zdroworozsądkowa analiza wszystkich “za” i “przeciw”, czasem to poryw serca, poczucie, że tak właśnie powinno się postąpić wbrew wszelkiej logice, to czysta intuicja, impuls. I to też jest jak najbardziej w porządku. Podejmowanie decyzji bez głębokiej analizy pozwala być elastycznym na wszelkie wydarzenia, które mogą zadziać się później. Przy dokładnej analizie czujemy się rozczarowani, bo nabieramy oczekiwań. Zaakceptuj wszystkie swoje decyzje. Nie mogłeś postąpić inaczej, bo… nie mogłeś.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak zmieniać rzeczywistość? Poznaj pytania kwantowe, dzięki którym to możliwe!

Źródło: unsplash.com

KAŻDA DECYZJA O MIŁOŚCI JEST DOBRA

Szerzenie Miłości jest z zasady dobre, dlatego jeśli zdecydujesz się kochać, zrób to całym sobą, nie odwracaj się za siebie i nie gdybaj. Daj z siebie najwięcej i przyjmuj to, co daje druga strona, bo miłość jest wspaniałym darem.

NIE BÓJ SIĘ ROZCZAROWANIA

Podjąłeś nienajlepszą decyzję? Okay, bez owijania w bawełnę, mogła być zupełnie głupia. Co zrobić z tym uczuciem, które pojawia się w twojej głowie i sercu? Rozczarowanie jest paskudną emocją, ale doświadczenie jej pozwala wejść na wyższy poziom emocjonalnej ewolucji.

ZŁA DECYZJA TO NAUKA

Dokładniej, to nauka wybaczania samemu sobie. Kiedy podejmiesz złą decyzję musisz wybaczyć samemu sobie to, w jakie konsekwencje wprowadziła cię twoja dusza. W tym momencie jesteś swoim największym wrogiem, który musi się sam ze sobą dogadać, aby zaakceptować sytuację i z niej wybrnąć. To cenna lekcja!

ŻYCIE BEZ ROLLERCOASTERA BYŁOBY NUDNE

Wyobrażasz sobie życie, w którym non stop wszystko jest dobrze? Bez wyzwań, bez refleksji? Bez złości i gniewu, rozczarowania? Bez walki i bez radości z małych rzeczy po długim okresie smutku? To właśnie różnorodne emocje dodają naszemu życiu kolorów. Jesteś na Ziemi po to, aby doświadczać najróżniejszych rzeczy, oddychać pełną piersią i podejmować decyzje z rozmachem.

DECYZYJNOŚĆ = WOLNOŚĆ

Twoja zdolność do podejmowania decyzji to zdolność do korzystania z wolności. Jeśli możesz podjąć decyzję, to oznacza, że jesteś wolny. Nikt cię nie ogranicza, możesz sam rozstawiać pionki, sam decydować o swoim istnieniu i o sytuacjach, które ci się przytrafiają.

To cenna niezależność, nie odbiera jej sobie.

MUSISZ WIEDZIEĆ CZEGO NIE CHCESZ

Czasami trudno jest określić czego chce się od życia, dlatego nie zmuszam do tego typu deklaracji. Zdecydowanie łatwiej brnąć przez życie wiedząc czego się NIE CHCE. To bardzo cenna i potrzebna wiedza. Jeśli decyzje, które podejmiesz okażą się w skutkach nie takie jakbyś oczekiwał, to gratuluję, właśnie poszerzyłeś swoją samoświadomość. Każdą nietrafioną decyzję wykorzystaj jako punkt wyjścia do czegoś innego, lepszego i bardziej pożądanego.


Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziecie wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


ZŁE DECYZJE MOGĄ (I POWINNY!) BOLEĆ

Czując ból, doświadczając całym sobą tej emocji, przeżywasz ją, akceptujesz, przytulasz. Jeśli coś zaakceptujemy i przyjmiemy takim jakie jest, wtedy możemy coś z tym zrobić, wykonać działanie, które będzie przez nas pożądane.

NIE ZBIERASZ BŁĘDÓW TYLKO DOŚWIADCZENIA

Cały czas się uczysz. Źle podjęta decyzja to nie egzamin, który oblewasz. To możliwość zdobywania wiedzy o sobie, o świecie i zebranie cennych doświadczeń. Spójrz na każdą decyzję jak na możliwość i szansę na naukę. To przeprojektowanie pomoże ci oswoić się z decyzjami, zarówno tymi mniej, jak i bardziej trafionymi.

NIGDY NIE ŻAŁUJ SWOICH PRAWDZIWYCH UCZUĆ

Nawet jeśli się boisz, ale czujesz, że są prawdziwe, druga osoba musi je usłyszeć. Bez względu na bieg wydarzeń i na to, co stanie się później, powiedz jej o tym. Ten moment w życiu może wiele zmienić i przyspieszyć lub całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Nie zwlekaj z takimi decyzjami.

Podsumowanie

Nasze życie składa się z decyzji, a każda kolejna prowadzi do wachlarza możliwości, z którego możemy wybierać przy podejmowaniu następnych. To część naszego życia. Decyzje, bez względu na to, czy dobre czy złe, jeśli zostaną podjęte, podjęte zostać musiały i nie powinniśmy próbować z nimi walczyć, zmieniać ich, a tym bardziej żałować. Możemy je tylko przyjąć na klatę i zrobić z nimi coś dobrego. Decyzji nie należy się bać. Trzeba do nich podchodzić z ciekawością, otwartością i elastycznością, a wtedy każda z nich stanie się szansą, nauką i zmianą.

Może cię również zainteresować artykuł: Decyzje duszy. Czy może ona samodzielnie decydować o rodzinie, życiu i przyjaciołach?

Nadine Lu


Źródła:
blog.spiritualify.com/15-life-choices-that-you-will-never-regret/
lifehack.org/articles/communication/12-reasons-you-should-never-regret-any-decision-you-ever-make.html
liveboldandbloom.com/08/lifestyle/53-choices-you-will-never-regret
mindbodygreen.com/0-18796/10-ways-to-make-big-decisions-youll-never-regret.html
elitedaily.com/life/culture/15-things-never-regret-life/990010
wanderlustworker.com/6-reasons-why-you-should-never-regret-your-decisions/
hivisasa.com/posts/19986348-5-life-choices-you-will-never-regret-making

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram