Żywioł Ducha – żywioł jednoczący pozostałe pierwiastki

Żywioł Ducha

Żywioł Ducha prowadzi wszystkie inne żywioły  w człowieku, dążąc do osiągnięcia stanu równowagi między ziemią, powietrzem, ogniem  i wodą w każdym z nas. Duch jest ponad ciałem, wiąże się z wizualizacją i rozwojem duchowym bez względu na cechy indywidualne każdej osoby.

Ludzie od wielu tysięcy lat byli ograniczani przez narzucanie określonych kodów społecznych bazujących na instynktach. W ciele fizycznym żywioły rozkładają się w następujący sposób:

  • prawa noga jest odpowiedzialna za materię, stan posiadania i ukorzenienie w rzeczywistości;
  • lewa noga – za ogień, procesy, przemiany, idee;
  • prawa ręka – za wodę;
  • lewa ręka za powietrze – żywioł myśli.

Jest to equilibrium, idealna alchemia człowieka, duch ponad żywiołami. Obecnie zamiast żywiołów mamy żądze, które w formie skondensowanej ukazują się w następujący sposób: ze strony wody/emocji wyrażają się w formie problemów ze sobą, problemów hormonalnych; nadwyżka ognia – pasja, obsesja, ciemna strona pożądania; nadmiar powietrza – depresja, problemy lękowe; nadmiar pierwiastka ziemi – popadnięcie w totalny materializm. Ważne, aby zadbać o energię każdego żywiołu i przywrócić równowagę, np. przywrócenie żywiołu ziemi do harmonii za pośrednictwem roślin i minerałów.

Żywioł ducha to ten, w którym jednoczą się inne. Jeżeli osoba ma bardzo rozwinięty żywioł powietrza, najczęściej żywioł ducha został ukształtowany już wcześniej; kiedy natomiast dominujący jest żywioł ziemi – żywioł ducha rozwija się na końcu.

Jak sprawić, żeby żywioły ze sobą współpracowały?

Czasami na jakimś etapie życia zmienia się charakter człowieka. Każdy przeważnie posiada dominujący żywioł w sobie, co można rozpoznać po sposobie reagowania. Ludzie z dominującym żywiołem wody reagują w sposób emocjonalny, rozważają wszystkie scenariusze, co by było, gdyby ktoś coś zrobił inaczej. To specjaliści od teorii i scenariuszy. Dominacja ziemi sprowadza życie materii – co będę z tego miał, czy będzie się to opłacało. Duch jest powodem, to najpierw nasza dusza stwierdza, że chce coś zrobić, a potem, któryś z żywiołów szuka sposobu jak to zrobić, nie na odwrót. Jeżeli któryś z żywiołów wyrywa się do przodu, możemy mieć do czynienia z wpływami mody, idoli lub tendencji, a nie wolą ducha. Czas, przestrzeń, okoliczności współdziałają, kiedy działamy w zgodzie z planem duszy. Równowaga wszystkich pierwiastków – uważność, cierpliwość na obserwowanie procesów w sobie, dawanie sobie czasu przed reakcja; kiedy nie mamy dobrze rozwiniętej intuicji to zastanowienie się: co stoi za moją reakcją? Obserwowanie siebie np. dlaczego w dany sposób reagujemy na określoną osobę.

Źródło: pixabay.com

Uczucia a emocje

Uczucia są wyższym stanem emocji, czujemy je w sercu. Emocje umiejscawiają się na czakrze splotu słonecznego. Czakra serca znajduje się blisko splotu słonecznego. Emocje wynikają w dużej mierze z hormonów, jeżeli jesteśmy niepewni, czy wykorzystamy coś dobrze czy źle, nie dostaniemy tego do eksploatacji, a jedynie do przemyślenia. Emocjami, a co za tym idzie myślami można sterować. Myśli są skorelowane z naszymi zmysłami. Na wysokiej wibracji myślami można zaplanować np. kolejny rok. Na niskiej wibracji myśli na bazie lęku, zamiast się realizować na zewnątrz, powodują zapadanie się i degradacje wewnętrzną. Spadek z wibracji pokazuje, jak jesteśmy silni i ile jesteśmy w stanie przejść.

Myśl jest bardzo często osadzona na emocjach, a te z kolei są osadzone na hormonach. Kiedy chcemy pracować nad swoimi żywiołami i swoim duchem, część z nas nie ma możliwości z poziomu tu i teraz dostania się do starej wiedzy, ponieważ sobie nie ufa. Zaufanie sobie wymaga wykonania rzetelnej pracy nad sobą, zaprzyjaźnienia się ze sobą.

Pragnienie a marzenie

Pragnienie – mail, który wysłaliście. Pragnienie może posiadać pod sobą chęć, natomiast chęć nie posiada pod sobą pragnienia.

Żeby skonstruować pragnienie albo marzenie, które się zrealizuje to korzystnie jest wyobrazić sobie, jak wyglądamy i jak najwięcej bodźców sensorycznych jakie czujemy, kiedy już to osiągamy.

Marzenia znaczą mniej niż cel, który jest osadzony w czasie i przestrzeni, a marzenie nie ma określonego terminu realizacji. Dusza porozumiewa się z nami za pośrednictwem intuicji. W pragnieniu spotykają się wszystkie nasze żywioły. Chęć to najczęściej żywioł powietrza, tylko na poziomie myśli bez podejmowania konkretnych działań służących realizacji.

Nie ma złych dusz, wszystkie dusze są dobre. Na poziomie duszy postrzeganie dobra i zła jest inne. Dusza potrzebuje doświadczeń, sprawdzenia się w różnych warunkach. Droga wzrostu, rozwoju duchowego to droga do Źródła, przypomnienie sobie, że jest w nas światło.

Zrozumienie swojego cienia – ważny krok do rozwoju, nie można przed nim uciekać, im bardziej przed nim uciekamy, tym bardziej on nas dopadnie. Bez zrozumienia cienia jesteśmy w niebezpieczeństwie. Jesteśmy wychowywani na grzecznych, nie szukamy szansy, żeby się mierzyć z własnym cieniem. Większości z nas dzieją się rzeczy, które są dla nas logiczne, jeśli zgadzamy się na coś w energiach, to się nam to przydarza. Żywioł ducha powinien być najmocniejszy, niezachwiany.

Strach i ucieczka wzmacniają cień. Będąc w materii nie możemy nie mieć korzeni. Jeżeli cień nie jest konfrontowany, to wróci w okolicznościach. Warto wiedzieć, co jest nasza słabością.

Wewnętrzna harmonia objawia się w cieniu i w blasku. Decyzja, czy będziesz się realizować w cieniu, czy w blasku, bezwarunkowa akceptacja samego siebie bez oceniania, bez względu na to, czy jesteśmy z siebie do końca zadowoleni czy nie. Na drodze rozwoju duchowego zdajemy sobie sprawę, że w każdym z nas jest światło. Ktoś kiedyś opisał to w obrazowy sposób, że jeśli widzimy cień znaczy, że w pobliżu znajduje się też światło. W ciemności nie widać cienia, aby je dostrzec potrzebne jest światło.

Źródło: pixabay.com

Podnoszenie wibracji

Wszystko czym się karmimy realizuje się następnie w naszej rzeczywistości, dlatego warto mieć jak najbardziej rozbudowany katalog inspiracji, który pokazuje do czego dążymy i mieć świadomość, jak coś na nas wpływa. Ratunkiem jest robienie rzeczy, które podnoszą wibracje – przesyłanie energii na cel, który wspieramy, albo bliskiej osoby.

Na problemy natury hormonalnej lub emocjonalnej może pomóc słuchanie muzyki o określonym zakresie muzycznym. Warto wykonywać krótkie ćwiczenie polegające na tym, żeby wyobrazić sobie czakrę swojego serca i mówić do niej słowa, które uważamy za ważne, które ją karmią jak np. szczęście, miłość, inspiracja i patrzeć, jak rośnie i kwitnie. W momencie sprowadzenia tego do strefy fizyczności organizm uzna, że jest w lepszym stanie niż faktycznie jest. W momencie spadku wibracji nie można tez popadać w panikę. Strach zatrzymuje nas w tym czasie, w tej przestrzeni. Aby uspokoić emocje warto wziąć kąpiel z ziołami np. lawendą, z bławatkiem, z wiesiołkiem. Żywioł wody wpływa na uspokojenie emocji. Warto tez skupić się na oddechu, pomedytować, pomodlić się, poprosić o pomoc.

Ewelina Wójcik

Przeczytaj też artykuły:

Żywioł Wody – pierwiastek o odwiecznej pamięci

Żywioł Ognia – żywioł przemiany, odwagi, pasji i temperamentu

Żywioł Ziemi – żywioł odpowiedzialny za sprowadzenie życia do materii 

Żywioł Powietrza – wietrzny król myśli, natchnienia i komunikacji

***

Chcesz doskonale władać żywiołem Ducha? Weź udział w lekcji:

 Pierwotna Alchemia – Żywioł Ducha

To ponad 2-godzinny wykład, dzięki któremu nauczysz się panować nad Żywiołem Ducha. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, m.in. na temat takich zagadnień jak: poznanie Alchemicznego znaczenia Żywiołu Ducha; sposoby łączenia i synchronizowania tego żywiołu w sobie; poznasz Reguły Ścieżki oraz dowiesz się, czym są emocje, a czym uczucia; nauczysz się utrzymywać Wysoką Wibrację oraz dowiesz się jak pozbywać się starych schematów i blokad z wykorzystaniem Woli Duszy.

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *