Żywioł Powietrza – wietrzny król myśli, natchnienia i komunikacji

żywioł powietrza

Powietrze otacza nas nieustannie, nie możemy się bez niego obejść. Ludzkie życie w ciele zaczyna się i kończy na oddechu, fizycznym spotkaniu z powietrzem. W pomieszczeniach niezauważalny, w naturze towarzyszy nam w sposób namacalny w postaci wiatru o różnym nasileniu. Lubi drobne gesty, uważność. Jego objawem jest oddech. Na Islandii wierzy się, że dusza wchodzi w człowieka wraz z pierwszym oddechem. Jakie cechy charakteryzują osoby, u których żywioł powietrza jest mocno rozwinięty? Jak współpracować z tym żywiołem, aby jak najlepiej nam służył?

Ogólny opis żywiołu

Żywioł powietrza odpowiada za sposób myślenia, inspirację i komunikację. W myślach powstają nasze wyobrażenia dotyczące przeszłości, przyszłości, przychodzą kreatywne pomysły. Przesadnie rozwinięty żywioł powietrza w człowieku może powodować bujanie w obłokach, niedotrzymywanie obietnic, lekkomyślność, zaniedbany brak poczucia sensu, zagubienie lub nawet choroby związane z psychiką. Mantrą żywiołu powietrza jest zmienność.


Osoby z dominującym żywiołem powietrza – charakterystyka

Często są to osoby zamknięte w swoim świecie, oderwane od rzeczywistości, które niekiedy nie chcą komunikować się z innymi żywiołami, są samowystarczalne. Żywioł powietrza kocha ludzi, ale tylko na swoich zasadach, dlatego też takim osobom szybko nudzą się partnerzy, koledzy, ale nie należy tego traktować jako wadę. Można to porównać do szybkiego huraganu, który przechodzi przez życie innych ludzi. Powietrze przygląda się życiom innych i stara się w swoim wprowadzić potrzebne zmiany w szybkim tempie. Są to osoby, które potrzebują ciągłych zmian i powodują zmiany u innych. Jest to żywioł, który oczyszcza, odświeża. Osoby z żywiołu powietrza nie lubią uleżanej rzeczywistości, strefy komfortu, ich jedyną ostoją może być miejsce, w którym żyją, ale nie sytuacja, w której się znajdują.

Są to osoby, które są postrzegane jako najbardziej wolne, szczere. Są delikatne i efemeryczne, ale jednocześnie niepohamowane. Żeby zbudować biznes potrzebują żywiołu ziemi lub wody, z żywiołem ognia mają często spięcia. Lubią dostęp do dużych grup ludzi ale na zasadzie obserwacji. Są bardzo asertywne. W momencie, kiedy przestają coś zmieniać, czują rozpad, wchodzą do swojego cienia. Żywioł powietrza, kiedy raz podejmuje decyzję, to w sposób nieodwołalny. Potrzebują ruchu, są bardzo szybkie, nie da się im niczego narzucić. Postrzegają niechęć do postąpienia wg ich scenariusza, jako atak agresji, są to urodzeni stratedzy. Ich praca zaczyna i kończy się na wizji.

Źródło: pixabay.com


Jak nie zwracać swojego żywiołu powietrza przeciwko sobie?

Żywioł powietrza w każdym z nas chociaż raz miał wątpliwości. Jako ludzie istniejący w społeczeństwie, jesteśmy zbieżni z innymi ludźmi, podlegamy temu. Warto się przyjrzeć, z czego wynikają nasze myśli i czy są na pewno nasze. Czy są to może niekiedy myśli naszych bliskich, byłych partnerów, rodziców? Zasłyszane opinie? Żywioł powietrza zaprzecza i potwierdza się poprzez rezonans. Rezonuje z żywiołem powietrza w innych ludziach, stąd też podlegamy czasami temu, co myślą o nas inni ludzie.

Jeśli powtarzają się w nas wątki myślowe, które nie pozwalają się nam rozwinąć, blokują nas, to jest to taki wróg, który pokazuje, gdzie są nasze słabości. Wszystkie problemy, choroby zaczynają się w głowie, w warstwie mentalnej. Osoba, która rozwija się duchowo wie, że pokonać, znaczy pozostać na najwyższej wibracji. Decyzję o tym, na jakiej jesteśmy wibracji podejmujemy na poziomie mentalnym. To, w jakim tempie się rozwijamy duchowo, zależy w większości od tego, czy mamy silną psychikę, na której opiera się większa część naszego stworzenia. Pokonać w strefie mentalnej oznacza rozwiązać. Zawsze, w każdej sytuacji mamy wybór dotyczący naszego nastawienia. Nawet jak doświadczamy czegoś, co jest ciężkie, trzeba mieć świadomość, że jesteśmy bogatsi o to doświadczenie i że to minie.

To najtrudniejszy żywioł, wchodzi w konflikt z każdym żywiołem, a nie jest w stanie z żadnym z nich wygrać. Obsesja – połączenie żywiołu powietrza z żywiołem ognia, kiedy żywioł powietrza chce wygrać z żywiołem wody to się wypalamy. Jeżeli mamy połączenie idealne żywiołu powietrza i żywiołu ducha mamy wtedy wizjonera. Są osoby, które do myślenia potrzebują samotności, inne z kolei potrzebują się z kimś tymi myślami podzielić. Osoby powietrze panikują, kiedy mają nad sobą presję czasu, często się spóźniają, są to osoby nieosadzone w czasie, nie mogą nigdzie zdążyć.

Są takie momenty w życiu, kiedy żywioł powietrza uwydatnia się. Potrzeba wtedy więcej snu – dużo wtedy śnimy.

Żywioł powietrza w blasku to latanie, inspiracja, sztuka. W cieniu – myśli autoimmunologiczne, wątpliwości, kompleksy. Emocja może być efektem myśli. Gdy ktoś zaczyna chorować, to często sam na siebie to ściąga swoimi myślami.


Jak pracować z żywiołem powietrza? – wskazówki

Przede wszystkim dbać o higienę mentalną, znajdować czas w natłoku codziennych spraw na pomyślenie, refleksję, na to żeby się zamyślić, „zawiesić” nad czymś innym, niż lista zakupów czy rzeczy do zrobienia. W świecie tak bardzo nastawionym na wynik może się wydawać, że myślenie to coś operacyjnego i nie przykładamy do tego zbyt dużej wagi, ale skoro nasz mózg da się oszukać obrazkiem, to czy na pewno chcemy dać mu władzę nad całym swoim życiem?

W sytuacjach stresowych warto zacząć oddychać powoli, organizm się wtedy uspokaja. Na planie ciała, żywioł powietrza dopasuje się do wszystkich innych żywiołów w nas. Oddech ma znaczenie kluczowe, uspokaja myśli. Jest w stanie spowolnić albo przyspieszyć cały organizm. Oddechy głębsze, ale rzadsze – uspokajają. Oddech łączy człowieka ze światem zewnętrznym.

Kiedy zarabiamy i jesteśmy pochłonięci przez codzienną bieganinę, często mamy w głowie chaos, tworzymy stan psychiczny, który nie jest dla nas korzystny. Wtedy myślenie – żywioł powietrza, jest używany tylko do kodowania informacji, a nie do myślenia. Zaniedbany żywioł powietrza w trakcie rozwoju mówi: a co jeśli to wszystko jest szalone?

Na co warto zwrócić uwagę?

Zakresy elektromagnetyczne mają na nas wpływ, przede wszystkim smartfony. Smog elektromagnetyczny, telewizja, wifi, komórki – to temat na oddzielny artykuł, ale warto zadbać w tej sferze o równowagę i korzystać z nowoczesnych technologii z umiarem, nie spać blisko urządzeń, zwłaszcza podłączonych do ładowarki.

Im mocniejszy żywioł powietrza tym więcej sił, żeby być odpornym na manipulację. Kiedy mamy etap żywiołu powietrza – mamy etap przerabiania, porządkowania tego, co lubimy a co nie. Żywioł powietrza opiera się na zaufaniu, kiedy nie będziemy z nim zaprzyjaźnieni, pierwsze, co nam padnie to intuicja. Kiedy przestajemy się czuć dobrze ze swoimi myślami, pytamy każdego, co mamy zrobić. Osoba, która nie pracuje nad swoim żywiołem powietrza przejmuje myśli i światopoglądy innych i traktuje je, jako własne. Warto poddawać w wątpliwość swoje własne myśli, szukać pozytywów, grać w szachy z żywiołem powietrza.

Źródło: pixabay.com

Opanowanie żywiołu powietrza w sobie i praca z nim

Do opanowanie tego żywiołu służą:

 • Afirmacje. Warto pamiętać, że działają tylko u osoby, która ma u siebie autorytet. Podświadomość nie rozumie słowa nie. Afirmacje najlepiej traktować jako zapraszającą listę życzeń.
 • Zadbanie o swój żywioł myśli – np. czytanie książek.
 • Skupienie na życiu wewnętrznym.
 • Muzyka o wyższej frekwencji, możemy w ten sposób podziałać na wypracowanie danej cechy w sobie.
 • Nauka pozytywnego myślenia – nauka żywiołu powietrza w blasku. Czasami nastawienie to wszystko. Nasze myśli są jak nasze arcydzieło.
 • Ćwiczenie – wyznaczenie określonego czasu, zakresu godzin na myślenie o określonej kwestii – chodzi o tematy bieżące, które nas zajmują, żeby nie myśleć o tym cały dzień, kiedy myśli błąkają się po głowie, ale w określonych porach. Jest to ćwiczenie praktykowane przez filozofów.
 • Uważność na to, co myślimy, jaki mamy światopogląd i dlaczego. Mówi się, aby nie wierzyć temu, co myślimy, dopóki nie sprawdzimy, że jest to na pewno nasza myśl.
 • Próbowanie codziennie jednej nowej rzeczy, koniecznie na zewnątrz np. wyjście gdzieś, gdzie wcześniej nie byliśmy.
 • Punkty odniesienia w czasie. Jak nie wiesz, co będziesz robić za rok i cię to przeraża, wyobraź sobie swój benefis na 80 urodziny. Jak będziesz ubrany? Osoby, które nadmierne myślą o przeszłości warto, aby ustaliły sobie punkty dążenia. Warto postępować ze sobą metaforycznie, np. chcę czuć się tak i tak dzięki temu i temu. Skupianie na uczuciu i doświadczeniu, jakie chcemy przyciągnąć.
 • Przebywanie na wietrze – pozbawia nas myślenia o przyszłości, przeszłości. Warto wyrobić sobie nawyk przebywania na wietrze np. godzinę w miesiącu. Nie warto robić zaległości mentalnych, bo kiedy to wraca to jak bumerang, ze zdwojoną siłą. Żywioł powietrza może się dogadać z żywiołem ziemi i możemy być chorzy, żeby mieć czas pomyśleć o czymś, co od siebie odsuwamy.
 • Harmonizowanie żywiołu powietrza tańcem. Magia tańca, ruchu spaja wszystkie żywioły w człowieku. Warto wybrać piosenkę, wstać i powiedzieć sobie „tańczę”, żeby poznać odpowiedź na jakieś pytanie. Zadać to pytanie i odpowiedź do nas przyjdzie.
 • Wyobrazić sobie przelatujący przez nas niebieski wiatr, wyrzucający z nas to, co nam nie służy.
 • Mantrą żywiołu powietrza jest myślenie i natchnienie, są blisko sztuki. Kontakt ze sztuką.
 • Dźwięki powietrzne dzwonki koshi, gongi, wszystko, co jest poruszane wiatrem.

Zrozumieć żywioł powietrza w sobie to zrozumieć swoje rozumienie, swój sposób rozumienia. Słowo „jestem” jest bardzo ważne i to, co mówimy i myślimy zaraz po nim ma ogromną moc. Wiele osób zajmujących się rozwojem duchowym i osobistym potwierdza, że jesteśmy tym, o czym myślimy przez cały dzień. Warto zadbać o higienę swoich myśli, dać sobie czas i przestrzeń na myśli i zatroszczenie się o nie.

Szczególny sposób kontaktu z żywiołem powietrza mają osoby uprawiające paralotniarstwo i spadochroniarstwo. Mogą oni doświadczyć spotkania z żywiołem powietrza w sposób wyjątkowy, kiedy moment przed otwarciem spadochronu słyszą absolutną cisze.

Ewelina Wójcik

Przeczytaj też artykuły:

Żywioł Wody – pierwiastek o odwiecznej pamięci

Żywioł Ognia – żywioł przemiany, odwagi, pasji i temperamentu

Żywioł Ziemi – żywioł odpowiedzialny za sprowadzenie życia do materii 

Żywioł Ducha –  żywioł jednoczący pozostałe pierwiastki

***

Chcesz doskonale władać Żywiołem Powietrza? Weź udział w lekcji:

 Pierwotna Alchemia – Żywioł Powietrza

Naucz się, jak pracować z własnymi emocjami (Żywioł Wody) i pomagać innym w opanowaniu odruchów. Dowiedz się, jak wesprzeć pasję poprzez Żywioł Myśli (Wiatr) i jak pomnożyć stan posiadania (Żywioł Ziemi) za pośrednictwem Żywiołu Ognia (Przemiany). Podstawy Pierwotnej Alchemii są gruntem, na którym Twoja Istota może rozkwitnąć swoim pełnym potencjałem.

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Żywioł Powietrza – wietrzny król myśli, natchnienia i komunikacji


  Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram