Żywioł Ziemi – żywioł odpowiedzialny za sprowadzenie życia do materii

Żywioł ziemi

Żywioł ziemi symbolizuje sprowadzanie życia do materii. Jak można wspomóc urzeczywistnianie naszych pragnień za pomocą żywiołu ziemi? Jak wykorzystać w pełni jej moc? Czym charakteryzują się osoby, u których dominuje ten żywioł?

Ogólny opis żywiołu

Alchemiczne znaczenie ziemi to urealnienie, nadanie prawdy, wykształcenie, wytworzenie. Jest to żywioł odpowiedzialny za sprowadzenie ludzi i całego życia do świata materii. Na polu żywiołu ziemi realizują się wszelkie działania z domu pozostałych żywiołów. Ziemia jest materialna, można ją zobaczyć, dotknąć, powąchać, poczuć. Ziemia karmi, to na jej łonie rosną wszystkie rośliny. Matka Ziemia to rodzicielka. Ziemia świadkuje wszystkim wydarzeniom ludzkiego życia. Chodzimy po ziemi, tu żyjemy, przemieszczamy się i tu  podejmujemy wszelkiego rodzaju działania.

Osoby z dominującym żywiołem ziemi

Osoby, u których przeważa żywioł ziemi są przywiązane do materii w całym jej bogactwie, można na nich polegać. Są stabilne, nie przepadają za zmianami.

Praca z żywiołem ziemi:

  • Bezpośredni kontakt z ziemią, chodzenie boso po ziemi, kładzenie się na niej, dotykanie drzew, kontakt z roślinami, minerałami, przebywanie na łonie natury. Ziemia zabiera od nas zmartwienia, negatywną energię.
  • Sadzenie marzeń. Zapisanie na kartce (najlepiej na papierze czerpanym) swojego marzenia i owinięcie w to jakiegoś kwiatu.
  • Noszenie przy sobie ziemi z miejsca naszego pochodzenia lub miejsca, gdzie obecnie żyjemy. Znany jest zwyczaj zabierania ziemi z ojcowizny, znany zwłaszcza wśród Polaków wyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych. Warto mieć przy sobie ziemię z miejsca swojego pochodzenia, z miejsca najbliższego pierwszego domu. Słowianie zawsze nosili przy sobie sakiewkę ziemi, aby nie zginąć na ziemi wroga. Mając ziemię ze sobą, działamy na swoich zasadach, „na ziemi swoich ojców”. Nawet jeżeli wszystko w życiu idzie nie po naszej myśli, to ziemia pamięta nasz prawdziwy cel i jeśli jej zaufamy, to pewnie nas do niego poprowadzi.
  • Grudka ziemi z miejsca, gdzie żyjemy lub z miejsca naszego pochodzenia (nie z doniczki) wzmacnia pracę z naszą intencją, przyspiesza działanie naszej prośby.
  • Okazywanie szacunku dla ziemi, wszelkich jej darów i dla przyrody jest bardzo ważne. Warto pamiętać, że cała materia organiczna, wszystkie rośliny reprezentują żywioł ziemi. A nasz stosunek do niej, zostanie nam odwzajemniony.
  • Warto pytać rośliny czy chcą z nami pracować i jak najlepiej się o nie zatroszczyć. Należy uszanować życie każdej rośliny, plony ziemi, nie wyrzucać jedzenia, przechowywać je w prawidłowy sposób.
  • Jeżeli dom, w którym żyjesz nie jest miejscem, w którym chcesz żyć, nie kupuj roślin, bo rośliny prawdopodobnie nie będą chciały tam rosnąć.
  • Żywioł ziemi ma swoją tożsamość i w różnych miejscach ziemia, będzie zachowywać się w odmienny sposób. Warto zapytać ziemię czego od nas oczekuje.
  • Osoba, która sieje i sadzi ma niesamowite wsparcie natury. Życie w zgodzie z ziemią gwarantuje obfitość w materii. Rośliny witalne sadzimy, żeby pokazać, że zależy nam na czymś nowym.

Źródło: pixabay.com

Anioły żywiołu ziemi

Anioły, które opiekują się żywiołem ziemi w nas to Gabriel (więcej o nim tutaj), Rafael (łączy żywioł ziemi i ognia; więcej o nim tutaj), Kamael (więcej o nim tutaj) i Werchiel (hamuje kłamstwo, pomaga przepracować traumy), Hariel, Daniel.

Ziemia pamięta, ale też oczyszcza. Bez względu na to co my, ludzie robimy. Szanujmy ziemię i okazujmy jej swoją troskę. Żywioł ziemi nieodłącznie integruje się z czakrą podstawy (więcej o tej czakrze tutaj) i odpowiada za uziemienie. Z kolei najlepsze sposoby na uziemienie, to bliski kontakt z naturą, oddawanie do ziemi tego, co już nam nie służy i ładowanie akumulatorów energią ziemi, zwłaszcza teraz, kiedy mamy piękną pogodę za oknem, wiosnę i możemy zażywać, jak to mówią Japończycy – kąpieli leśnych wśród zielonych liści. Od siebie dodam, że mogą być to kąpiele przyrodnicze, niekonieczne leśne. Przy pracy z żywiołem ziemi warto też zwrócić uwagę na tych, którzy pracują z ziemią na co dzień, są oni pod szczególną opieką tego żywiołu.

Ewelina Wójcik

Przeczytaj też artykuły:

Żywioł Wody – pierwiastek o odwiecznej pamięci

Żywioł Ognia – żywioł przemiany, odwagi, pasji i temperamentu

Żywioł Powietrza – wietrzny król myśli, natchnienia i komunikacji

Żywioł Ducha –  żywioł jednoczący pozostałe pierwiastki

***

Chcesz doskonale władać Żywiołem Ziemi? Weź udział w lekcji:

 Pierwotna Alchemia – Żywioł Ziemi

To prawie 3 godzinny wykład Wiedźmy Anji Anny o Żywiole Ziemi. Słuchając go, zdobędziesz wiedzę na temat takich zagadnień jak: alchemiczne znaczenie Ziemi; charakterystyka osób z dominującym Żywiołem Ziemi; poznasz magiczne znaczenie różnych gatunków roślin; dowiesz się co to są Dewy Roślin; jak zbierać ziemię w miejscach mocy; poznasz też Duchy Ziemi; dowiesz się jacy Aniołowie są opiekunami Ziemi w tobie oraz poznasz zaklęcie na połączenie Żywiołów w sobie.

Źródła:
Księga Magii 2018, Akademia Ducha, Warszawa 2018
http://www.ekademia.pl/c/PierwotnaAlchemia

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *