Magia jest dla wielu z nas czymś abstrakcyjnym, czymś, co trudno zawrzeć w jakieś pojęciowe ramy, ale to, co nie jest nikomu obce, to idea i pojęcie dobra i zła. Jak w każdym aspekcie życia, tak i w magii znajdziemy obie te siły. Podobnie jest z czarownicami – są te dobre i te złe.
To, co odróżnia dobre czarownice od złych, to użycie ciemnych sił. Mrocznych sił nie należy mylić z czarną magią, która sama w sobie nie musi być niczym złym. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie, czy mamy do czynienia z dobrą, czy złą wiedźmą.
1.Wolna wola nie jest dla niej ważna
Złe czarownice nie dbają o zgodę i wolną wolę drugiej osoby. Jeśli zobaczysz czarownicę rzucającą zaklęcia na ludzi, którzy nie zgodzili się na tego rodzaju magiczną ekspozycję, wiedz, że jest to zła wiedźma. Kiedy wiedźma postępuje w ten sposób, sama decyduje, co jest dobre, a co złe dla kogoś innego. Jeśli ktoś przechodzi przez trudny okres, to dlatego, że ma jakieś duchowe lekcje do odrobienia. Żadna wiedźma nie ma prawa pomagać danej osobie bez jej zgody.
2. Ciemne siły
Zła wiedźma bawi się ciemnymi siłami. Może mieć szlachetny cel, ale przekazanie sprawy jakiejkolwiek sile ciemności nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Sprawy mogą potoczyć się bardzo źle, a dziewięć na dziesięć razy tak właśnie się stanie, ponieważ mroczne siły nie istnieją po to, by czynić dobro, dlatego nawet przy dobrych intencjach i tak znajdą sposób, by uczynić zło.
3. Popisywanie się
Dobra wiedźma nie będzie każdemu opowiadała o magii ani tym bardziej chwaliła się swoimi umiejętnościami, ale zła wiedźma zawsze wykorzysta każdą okazję, by obnosić się ze swoimi mocami obiema rękami. Dobre czarownice nie pragną uznania, ale złe – zrobią wszystko, by je zdobyć.
4. Wykorzystywanie słabych
Kiedy masz moc wiedźmy, łatwo jest ulec chęci manipulacji ludźmi i ujawniać im swoje moce, ale jest to pragnienie, któremu żadna dobra wiedźma nie uległaby. Jednak zła wiedźma wykorzysta słabych, jeśli będzie to dla niej korzystne.
5. Niewdzięczność
Czarownice wywodzą się i zawdzięczają swoje moce mocom wyższym, dlatego każda wiedźma powinna osiągnąć pewien poziom pokory, aby być za nie wdzięczna. Złe czarownice nie czują takiej potrzeby i często biorą swoje moce za coś oczywistego. Wyższe moce nie proszą ani nie potrzebują wdzięczności, ale kiedy wiedźma nie okazuje wdzięczności i nie jest świadoma samej intensywności sił, gromadzi złą karmę, która ostatecznie prowadzi ją na złą stronę mocy.
6. Gra ofiarę
Cechą charakterystyczną każdej złej wiedźmy jest udawanie ofiary, gdy zostanie oskarżona o zrobienie czegoś złego – powie, że uważała, że robi dobrze. Mało tego, jeśli okaże się, że się myliła, zaprzeczy i będzie zatwardziale trzymać się swojego stanowiska, wierząc, że nie ma szans, że mogłaby się w jakikolwiek sposób pomylić.
7. Nieprzyjemna aura
Kiedy zła wiedźma kontroluje siły ciemności, codziennie popełnia złe uczynki, a z czasem sytuacja tylko się pogarsza, ponieważ obcując z siłami ciemności powrót na ścieżkę dobra jest bardzo trudny. Ta zła karma zaczyna objawiać się w aurze wiedźmy, co czyni ją nieprzyjemną, ciężką i mglistą.
Jeżeli jesteś ciekawa, jak wkroczyć na ścieżkę magiczną – zapraszamy. Przygotowaliśmy specjalny pakiet 5 szkoleń w promocyjnej cenie: Podstawy Magii. Jak zacząć? [pakiet pięciu webinarów]
Źródło: consciousreminder.com/2018/08/29/7-signs-that-she-is-a-bad-witch