Jedną z najpoważniejszych bolączek wszelkich dziedzin „para” – paramedycyny, parapsychologii, a także radiestezji, jest brak powszechnie akceptowalnych technik pomiarowych. Dziś używane są albo skale radiestezyjne (np. skala Bovisa, czy polska skala szkodliwości cieków wodnych), albo zupełnie subiektywne metody oceny mocy biopola. Jeżeli jesteśmy poważnie zainteresowani tym obszarem wiedzy, równie ważne jest poznanie problematyki związanej ze sprzętem radiestezyjnym, co kwestii dotyczących wykonywania pomiarów, m. in. za pomocą różnych skal i diagramów.
Podstawowe sprawdzenie leku, potrawy czy innych produktów, które chcemy przyjmować
Kiedy mamy konkretny preparat, który chcemy sprawdzić i oczekujemy prostej odpowiedzi w postaci: „tak” bądź „nie”, wystarczy nam samo wahadło. Oczywiście powodzenie naszego pomiaru będzie poniekąd zależne od posiadanej w tym zakresie praktyki i klarowności konwencji mentalnej, którą przyjęliśmy. Nie jest to jednak rzeczą trudną i warto wykonywać takie badania, choćby właśnie dla samego ćwiczenia się w fachu.
Jeżeli badamy przydatność np. leku dla naszego organizmu, to lewą rękę kładziemy na splot słoneczny, drugą zaś wahadełkujemy nad preparatem. Zadajemy w umyśle pytanie: „Czy ten lek jest dla mnie dobry, pożyteczny?” Kierunek obrotu oraz wielkość zakreślonego koła dadzą informację czy powinniśmy go przyjmować, jak i wskażą nam jego skuteczność.
Może cię również zainteresować artykuł: Radiestezja – sztuka odbioru i przekształcania promieniowania, którego nie widać
Możemy również podobnego pomiaru dokonać dla innej osoby. Procedura przedstawia się analogicznie. Nad zdjęciem badanego przeciągamy wahadłem, aby połączyć się z jego magnetyzmem, a następnie „wahadełkując” nad nim wypuszczamy po trochu sznurek z palców do chwili, aż zacznie ono zataczać pełne koła. Po kilku pełnych obrotach nad badanym, przenosimy wahadło nad preparat, który sprawdzamy, a drugą ręką dotykamy zdjęcia. W tym czasie zadajemy pytanie: „Czy dany produkt jest dobry dla…?” Jeżeli człowiek, dla którego dokonujemy pomiaru jest obecny, wtedy postępujemy tak samo, tylko oczywiście zamiast zdjęcia – dotykamy konkretnej osoby.
Co jest jeszcze przydatne do sprawnego posługiwania się wahadłem lub różdżką?
Sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdy chcemy uzyskać pełniejszą odpowiedź. Kiedy chcemy doprecyzować stosowanie produktu, warto posłużyć się odpowiednimi skalami. Sprawdzimy wtedy np. jak długo go przyjmować, w jakiej dawce, i czy nie wchodzi w niepożądaną reakcję z jakimiś lekami. Przy użyciu odpowiednich diagramów będzie to o wiele łatwiejsze.
Biometry – czym są i jak się nimi posługiwać?
Biometry, to narzędzia pomocnicze skutecznie wspomagające i przyspieszające pracę radiestety. Są one niczym innym, jak graficznym odwzorowaniem naszej konwencji mentalnej w postaci skal lub diagramów. Obrazowe przedstawienie, np. skali pomiarowej lub palety kolorów, ma na celu odciążenie naszego umysłu od koncentrowania się na wyobrażeniu sobie danej podziałki i liczeniu ruchów wahadła czy też wizualizacji kolorów. Umożliwia szybki odczyt wyniku i przyśpiesza pomiary radiestezyjne.
Stałym elementem biometrów jest zazwyczaj miejsce koncentracji sygnału energetycznego. Najczęściej jest to czarne okrągłe pole, z którego wychodzi podziałka z jakąś skalą. Kształty diagramów mogą być bardzo różne, tak samo jak ich tematyka. Ich forma graficzna jest często wyszukana i mocno rozbudowana. Bardzo popularny jest biometr do testowania organów i narządów wewnętrznych. Za jego pomocą można sprawdzić w jakim narządzie są zaburzenia. Zaś diagram siedmiu poziomów pola aurycznego, pokaże nam stan energetyczny naszego biopola.
Duży wybór wahadełek znajdziesz w naszym sklepie
Istnieją pozycje wydawnicze z bogato zróżnicowanymi biometrami. Można również pobrać sobie niektóre diagramy z Internetu i wydrukować. Przy każdym z nich znajdziemy konkretną instrukcję, jak należy go zastosować. Zasadniczym użyciem jest oczywiście ustawienie wahadła na miejscu koncentracji sygnału, zadanie pytania i śledzenie ruchów wahadła.
Jeśli zaś chodzi o skale radiestezyjne, jedną z najpopularniejszych jest system pomiarowy SRW opracowany przez inż. W. Piaseckiego, a także skala Bovisa, poszerzona o skalę BSM bardzo powszechnie stosowana w wielu krajach. Mamy jeszcze biotoniczną skalę opracowaną przez inż. Kamieńskiego, która określa stopień szkodliwości geobiologicznej terenów… ale o nich będziecie mogli przeczytać więcej w kolejnym artykule.
Może cię również zainteresować artykuł: Homeo–Farmakopunktura – radiestezja terapeutyczna z zastosowaniem Białego Ozyrysa
Magdalena Głowacka
Bibliografia:
Włodzimierz H. Zylbertal, „Techniki pomiarowe energii subtelnych”.
radiestezja.waw.pl/pages.php?sDzial=artykuly&id=33
psychotronika.pl/2017/02/26/radiestezja-klasyczna-skali-bovisa-bsm/
psychotronika.pl/2018/03/01/porownac-skale-radiestezyjne-bovisa-srw