„Nie staraj się wygiąć łyżki, bo to niemożliwe. Zamiast tego uświadom sobie prawdę.
– Jaką prawdę?
– Łyżka nie istnieje.
Wtedy zrozumiesz, że to nie łyżka się gnie, lecz Ty.”
– „Matrix”
Wyjątkowo udany hologram
Matrix jest wyjątkowo udanym hologramem, snem z którego nie możesz tak po prostu się obudzić. Wymaga to wiele pracy, a przede wszystkim zobaczenia tego, że znajdujesz się w Matrixie. Tak jak bohater filmu braci Wachowskich, musisz zauważyć, że coś „nie gra”, coś jest nie tak. Będą to bardzo subtelne sygnały, czasem nawet błędy. Nie zauważysz ich jeśli nie będziesz wystarczająco uważny.
Matrix nie jest wcale skory do tego, żeby cię wypuścić, przecież straci wtedy nad tobą kontrolę.
Wyjątkowo sprytne zniewolenie
Istnieje hipoteza, że matrix został stworzony sztucznie, by zniewolić nasze umysły, byśmy jak niewolnicy produkowali energię, którą „żywi się” obca rasa kosmitów. Mając na uwadze fakt, że podobno Ziemianie zostali pierwotnie stworzeni po to, by być niewolnikami, wydobywającymi złoto.
Ta teoria może mieć rację bytu. W obecnych czasach, zamieniliśmy widoczne oznaki niewolnictwa, na te bardziej mentalne i społeczne. Opierając się na tej hipotezie, Matrix powstał po to, by mieć nad nami kontrolę, byśmy zajmowali się jedynie nisko wibracyjnymi zadaniami, takimi jak przeżycie (pogoń za pieniądzem), konsumpcjonizm (pogoń za nowymi rzeczami), oraz pokazywanie swoich zdobyczy innym wraz z ciągłym porównywaniu się z nimi. Żadna z wyżej rozwiniętych cywilizacji nie uważa za jakąkolwiek wartość, to co cechuje Matrix.
Wyjątkowa ucieczka z nieistniejącego miejsca
Na szczęście można uciec z objęć Matrixa. Ciekawe rzeczy mogą się wydarzyć, gdy świadomie przeciwstawiamy się naszej holograficznej rzeczywistości. Nie chodzi mi tu o jakiś bunt, tylko uświadomienie sobie jego istnienia i wszechobecnego bezsensu zasad w nim panujących. Na szczęście dzięki ogarniającemu Gaję przebudzeniu, dni Matrixa są policzone. Coraz szybciej blaknie, już prawie nie istnieje. Starając się pozostać przy „życiu” może wytworzyć ciekawe błędy w swojej strukturze. Można je porównać do błędów z gry komputerowej.
Wyjątkowe błędy Matrixa:
- Strukturalne
Błędy związane ze strukturą naszej rzeczywistości. Mogą objawiać się jako przechodząca przez przestrzeń fala. Pewnego dnia w lato, leżąc na kanapie, zobaczyłam za oknem niebieskawą falę przechodzącą przez przestrzeń za oknem. Nigdzie nie było żadnego styropianu, a przecież w lato śnieg nie pada. Kolejnego razu, wykonując zwykłe prace przy komputerze, miałam wrażenie jakby mój obraz wyłączył się i włączył, jakby były jakieś błędy w odbiorze obrazu rzeczywistości.
- Aktualizacja systemu
Matrix próbując dostosować się do nowej rzeczywistości, pomimo wykorzystywania nieaktualnych wartości, będzie na siłę dążył do tego, by jednak utrzymać „zasłonę” i swoje panowanie.
Wszelkiego typu zakłócenia, chwilowe błędy, podobne do tych z punktu pierwszego świadczą o tym, że na siłę wgrywana jest aktualizacja.
- Randomowy błąd
Może się to objawiać wśród przypadkowych ludzi, których spotykamy codziennie w metrze, sklepie itp. Dwie tak samo wyglądające osoby, bardzo niecodzienny wygląd lub dziwnie się zachowujące, tak jakby nastąpił jakiś błąd w programie generowania losowych przechodniów.
- Error 404 – błąd w programie myślowym
Dziwne zachowania ludzi, którzy nadal śpią smacznie pod kołderką niewiedzy i nieświadomości. Nagłe wybuchy agresji, irracjonalnego zachowania, pogoni za materializmem, kontrolą itp. Matriks tracąc panowanie nad naszymi umysłami, stara się jak najmocniej wrócić do naszych łask. Jest tak silny, jak dużą kontrolę ma nad nami i jak dużo energii mu dostarczamy.
Matrix czy wymysł?
Wiele z podanych powyżej przykładów i hipotez można by zrzucić na karb niedyspozycji psycho – fizycznej lub zwykłego przypadku, ale czyż nie tego właśnie chce Matrix? Przecież, gdy Neo odkrył prawdziwy świat, jemu także nikt nie wierzył. Przemyślcie to.
Obejrzyj wykład: Jak radzić sobie z presją Matrixa
Sofia Pakulska
Źródła:
https://www.annunaki.org
http://filmowo.net/cytaty-z-filmu/matrix-1999/
Wiedza własna i zasłyszana od znajomych
Grafika:
pixabay.com
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184