Życie na autopilocie – obudź się ze snu na jawie (4 wskazówki)

snu

Podczas snu nasz umysł nieustannie podróżuje. Odwiedza odległe krainy, obce planety, inne wymiary. W trakcie tej wędrówki jesteśmy nieświadomi, oglądamy wszystko jak widz, nie mając wpływu na senny świat. A co jeśli moglibyśmy stać się kreatorami naszego sennego świata? I czy poza snem także jest to możliwe?

Nie podoba ci się twój świat, zmień go!

Większość z nas nie pamięta swoich snów, jeśli jednak zwrócimy na nie uwagę, zauważymy w nich niezwykły potencjał. Dzięki świadomemu śnieniu zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystko, co nas otacza, jest jedynie wytworem naszego umysłu. Jesteśmy jednością ze wszystkim, a więc możemy wszystko zmienić wedle naszej woli.

Kolejna warstwa sennej iluzji

Według filozofii buddyjskiej „na jawie” też jesteśmy w stanie snu. Jest ona kolejną płaszczyzną, w której nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że śnimy. Jeśli te dwie rzeczywistości są praktycznie tym samym, nasza możliwość kreacji w śnie, równie dobrze może być zastosowana po wstaniu z łóżka. Dzięki temu będziemy mogli naprawdę się przebudzić, przejrzeć przez iluzję dualizmu, rozdzielności i bierności.

Życie na autopilocie

W ciągu naszego życia wykonujemy większość czynności automatycznie. Nie jesteśmy tak naprawdę obecni, nie tworzymy świadomie naszego życia. Jest tak jakbyśmy faktycznie spali, jedynie wszystko obserwując. Nawet jeśli zarzekamy się, że jesteśmy obecni podczas codziennego dnia, to możemy nawet nie być świadomi tego, jak często nasz umysł błądzi.

Nie będziemy oczywiście w pełni świadomi cały czas. Możemy jednak zastosować kilka sprawdzonych sposobów, by pobudzać naszą świadomość w realnym życiu.

snu

Źródło: pixabay.com

Jak być bardziej świadomym?

  1. Medytujmy jak najwięcej

Medytacja jest wielkim dobrodziejstwem, może przynieść nam jedynie korzyści i poprawę jakości życia. Praktykując medytację osiągamy spokój wewnętrzny, kontaktujemy się z naszym wnętrzem i redukujemy stres. Regularnie medytując, zredukujemy ciągły hałas w naszym umyśle, dzięki czemu staniemy się uważniejsi i bardziej świadomi tego, co nas otacza. Więcej o medytacji przeczytasz w naszych licznych artykułach TUTAJ

  1. Zwracajmy uwagę

We śnie niektóre z pojawiających się symboli sennych, mogą wzbudzić nasz świadomy sen. Poza snem, taką samą funkcję pełnią wszelakie sytuacje, które odrywają nas od naszego powtarzalnego rytmu życia. Synchroniczności, nagłe wizje, czy wskazówki od intuicji powodują, że zatrzymujemy się w naszym szalonym pędzie życia i skupiamy na pięknie rzeczywistości. Zauważając te wskazówki, zauważamy niezwykłe możliwości, jakie życie stawia przed nami. Od nas zależy, czy będziemy chcieli uświadomić sobie naszą siłę twórczą, czy pozostaniemy bierni.

  1. Nie traćmy czasu

Często w naszym życiu tak bardzo skupiamy się na zarabianiu pieniędzy i obowiązkach, że zapominamy… żyć. W trakcie młodości tracimy zdrowie, by zdobyć majątek, a na starość tracimy majątek, by zdobyć zdrowie. Zatrzymajmy się na chwilę i doceńmy życie, sprawdzając czy nie marnotrawimy go na działania, które nie przyniosą, ani szczęścia, ani korzyści.

  1. Napełniajmy umysł właściwą treścią

Nasz umysł nie rozróżniając fikcji od prawdy, niezwykle silnie identyfikuje się ze wszystkim, co oglądamy, czytamy, i słuchamy. Aby być bardziej świadomym, nie przekazujmy innym kontroli nad tym, co ma w nim zagościć. Świadomie napełniajmy go wartościową treścią.

Wartościową duchową, psychologiczną i magiczną wiedzę znajdziesz w książkach dostępnych w sklepie Akademii Ducha oraz podczas internetowych warsztatów prowadzonych przez Wiedźmę Anję. Listę szkoleń znajdziesz tutaj: www.ekademia.pl/produkty/akademiaducha

Bez pracy nie ma kołaczy

Jeśli naprawdę chcemy osiągnąć prawdziwą świadomość i obudzić się z naszego iluzorycznego snu, musimy stale nad tym pracować. Co prawda, niektóre sytuacje mogą same nas pobudzać do refleksji, jednak nie przyniesie to długofalowego efektu, jeśli sami nie zaangażujemy się w praktykę całkowitej uważności.

Sofia Pakulska

 

Źródła:
Trening Świadomego Śnienia
http://www.eagleee.com/detail?newsId=439781
https://akademiaducha.pl/swiadomy-sen/
https://vibrationallife.wordpress.com/2017/10/28/medytuje-a-wiec-mnie-nie-ma-czesc-iii-i-iv/
Mała księga cytatów, Halina Lipiec (red.), Oficyna Wydawnicz STON I, Radom 1994, ISBN 8390113228, s. 172.
Charlie Morley, Trening Świadomego Śnienia, Techniki mindfulness, joga snu i buddyjskie medytacje na uważne życie, wydanie I, Białystok 2015, wyd. Iluminatio

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram