Nasze myśli są pierwszym etapem manifestacji w prawie przyciągania. Kolejnym są nasze słowa – to one ucieleśniają myśli i sprawiają, że przestają być jedynie wibracją, a stają się dźwiękiem.
Słowo to coś więcej niż myśl. Zawiera w sobie zarówno ładunek energetyczny, jak i posiada swoje znaczenie. Słowa mają wiele warstw i są czymś więcej niż tylko sposobem komunikowania się. Mają właściwą sobie energię – posiadają wibrację, a więc mają moc, a co za tym idzie, każdego dnia na nas wpływają. Pozytywnie czy negatywnie? To już zależy od ciebie.
Bardzo łatwo sprawdzić, w jakiej energii obracamy się na co dzień. Wystarczy bacznie zwracać uwagę na słowa, jakie wypowiadamy. Czy na co dzień używasz dobrych i przyjemnych słów? Czy raczej więcej jest zniecierpliwionych, zdenerwowanych, obrażających?
Może cię również zainteresować artykuł: 4 duchowe przyczyny migoczących świateł
Zrób mały eksperyment.
Wypowiedz głośno i wyraźnie, w pełnym skupieniu słowo: “Złodziej”. Jak się czujesz? Co się dzieje z twoją energią? Zaobserwuj zmiany w twojej głowie, w twoim ciele i samopoczuciu. Nastrajasz się na słowo “złodziej”, które nie jest słowem pozytywnym i opowiada o kimś, kto dopuścił się kradzieży.
Zauważ, że używamy tego słowa nie tylko w kontekście złodzieja, który okrada sklep jubilerski. Gdy ktoś pożyczy coś bez pytania, rzucamy przekornie “ale z ciebie złodziej!”, a gdy flirtujemy, mówimy, że ktoś jest złodziejem jego serca. Czy użycie słowa “złodziej” w kontekście żartobliwym odbiera mu siłę i moc? No nie – złodziej to złodziej, bez względu na to, w jakim zdaniu użyty, nadal jest czymś negatywnym i nieprzyjemnym.
Przyjrzyjmy się zlepkowi słów “walka o pokój”. Ale przecież “walka” jest zupełnym przeciwieństwem “pokoju” i sprawia, że osoby w imię tegoż pokoju są w wirze walki. Odpowiedni dobór słów sprawia, że zupełnie zmieniamy istotę działania. Pokój powinniśmy “szerzyć”, a nie o niego “walczyć”. Co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że powinniśmy czynić pokój jako przykład, zamiast zmuszać innych do działań, które w naszym mniemaniu są pokojem.
A teraz wypowiedz słowo “dobroć”. Dobroć to takie ciepłe słowo, zupełnie jak kocyk, którym można się okryć, i zupełnie jak gorące kakao spływające po przełyku. Kiedy mówisz, że coś jest dobre, albo wskazujesz na dobro, czujesz się w porządku. Czujesz się bezpiecznie i zwyczajnie w świecie… dobrze. Nic dziwnego, w końcu to słowo niesie ze sobą pozytywną wibrację.
Które słowa brzmią dobrze, wibrują wysoko i mają przyjemne znaczenie?
Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że słowa przywołują obrazy, wrażenia, uczucia i konkretne emocje.
Miłość, Życie, Czystość, Przyjaźń, Opieka, Przebaczenie, Równowaga, Anioł, Łaska, Kontemplacja, Wiara, Bóg, Świadomość, Zaufanie, Odwaga, Przyjaciel, Nadzieja, Szczęście, Błogosławieństwo, Wolność, Światło, Oświecenie, Boskość, Lekkość, Spokój, Empatia, Intuicja, Harmonia, Piękno, Energia, Marzenia, Zabawa, Radość.
Używaj ich jak najczęściej!
Możesz mieć również osobisty stosunek do pewnych słów. Będą w sobie miały wyjątkowo duży ładunek pozytywnych emocji lub wyjątkowo duży ładunek tych negatywnych. Dzieje się tak dlatego, że łączymy z nimi nasze przeszłe doświadczenia, które wyjątkowo mocno odbiły się na naszej psychice i stworzyły swego rodzaju przekonanie. Słowo “Mama” dla kogoś, kto wychował się bez matki, a więc miał syndrom dziecka porzuconego, będzie smutne, na swój sposób frustrujące i kojarzące się w najlepszym przypadku neutralnie, a w najgorszym – z przykrością i złością. Z kolei dla kogoś, kto miał szczęśliwe dzieciństwo i świetny kontakt ze swoją rodzicielką, słowo “Mama” będzie opowiadało o ostoi, o poczuciu bezpieczeństwa, o pewności i stałości.
Poprzez emocjonalne przywiązanie do konkretnych słów tworzymy nasze życie: nasze słowa kolorują, urozmaicają, a także odsłaniają to, jak postrzegamy świat. Jeśli na co dzień będziesz z rozmysłem dobierać słowa, a więc będziesz używał takich, które cię inspirują i sprawiają, że czujesz się dobrze i bezpiecznie, zauważysz, jak układa się energia, a co za tym idzie, twoje samopoczucie.
Zasada jest prosta – jeśli otaczasz się dobrą energią i wysokimi częstotliwościami, przyciągasz ich do siebie więcej, ponieważ przyciągamy to, czym emanujemy. Używając słów, które nie są nacechowane optymistycznie, sami siebie sprowadzamy na niskie wibracje.
„Język, którego używasz, rodzi życie, które tworzysz. A słowa, których używasz w kółko, są językiem, który cię uczy – i uczy świat o tobie. Twoje słowa są odbiciami – obrazami Ciebie”. – Sharon Anne Klingler
Uważaj więc o czym myślisz, ale przede wszystkim uważaj, jakie myśli manifestujesz słowami, bo mogą się spełnić. Dobieraj słowa tak, aby sprzyjały ci najbardziej, a nie kopały w kolano, nawet mimo dobrych intencji.
Może cię również zainteresować artykuł: Synchroniczność w twoim życiu. Czy wiesz, jak działa?
Nadine Lu