Skóra – zwierciadło zdrowia. Dowiedz się w jaki sposób cera wyraża kondycję organizmu

skóra

Kiedy nie zwracamy odpowiedniej uwagi na potrzeby naszego organizmu, na twarzy codziennie pojawiają się nowe wypryski. Zastanawiamy się, dlaczego raz są na czole, raz na policzkach albo na brodzie. Może przyszedł czas na to, aby wsłuchać się w to, co skóra chce nam powiedzieć. W takim przypadku warto zapoznać się z trądzikową mapą twarzy. Brak snu, stres, kawa, tłuste jedzenie bądź problemy hormonalne. Te wszystkie krostki na naszej buzi wynikają ze złej pracy narządów wewnętrznych. Jeżeli któryś z organów jest przeciążony, wysyła sygnały o problemach z toksynami, które objawiają się nam w postaci brzydkiej cery.

Niestety, wszystko co dostarczamy sobie w postaci pożywienia lub picia, wpływa na nasz organizm. Jeżeli zapewniamy ciału dużą ilość napojów gazowanych, kawy czy energetyzujących trunków, zamiast potrzebnej wody, nie ma się co dziwić, że nerki mogą nieprawidłowo funkcjonować. Zmiany skórne pojawiają się także w przypadku szkodliwego i nieregularnego odżywiania. Dochodzą wtedy problemy trawienne, ponieważ jelita nie radzą sobie z oczyszczaniem. Dieta bogata w cukier może prowadzić do powstawania wyprysków na czole, a ta bogata w nabiał do wyprysków na naszych policzkach.

Pojawienie się jakichkolwiek zmian na naszej twarzy, takich jak przebarwienia, krostki, bruzdy, wysypki, blizny, wypryski lub zbyt wczesne zmarszczki zawsze świadczą o tym, że coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem.

Mapa trądzikowa twarzy

Tłuste wykwity, uporczywe pryszcze lub zapchane pory to sygnały, które świadczą o tym, że coś złego dzieje się z naszym zdrowiem. Prawidłowe odczytanie takich znaków może pomóc w walce ze skórnymi problemami naszej twarzy. Najpierw jednak powinniśmy się dowiedzieć, dlaczego wypryski pojawiają się akurat w jakimś konkretnym miejscu. To, gdzie są zlokalizowane podpowiada przyczynę komplikacji. Wypryski na naszej buzi są więc sygnałem ostrzegawczym wypisanym na skórze.

Źródło: pixabay.com + edycja własna

Środkowa część czoła (kolor czerwony) – krostki pojawiające się w tej strefie najczęściej odpowiadają problemom trawiennym. Bywa, że jest to kwestia przetworzonej, chemicznej żywności. Mogą to być także problemy z cukrem lub za tłuste jedzenie. Zbyt późna pora spożywania posiłków też wpływa na złą praca jelit. Najlepiej przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować nieodpowiedni pokarm. Zmniejszenie ilości przetwarzanych produktów, tłuszczu czy cukru w diecie powinno pomóc, ponieważ to właśnie one negatywnie wpływają na układ trawienny. Należy także zwiększyć ilość wypijanej wody i pić herbaty ziołowe. To nie tylko doda organizmowi energii, ale także go oczyści.

Stres i problemy ze snem, również powodują zmiany na naszej cerze w tym obszarze. Jeżeli po zastosowaniu diety nadal utrzymuje się trądzik, to doskonały czas aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Jeżeli jesteśmy nieodporni na działanie stresu i mamy problemy ze snem, wtedy produkcja adrenaliny powoduje problemy skórne właśnie w okolicy czoła.

Przeczytaj artykuł: Niezbędnik zasypiania – sprawdzone sposoby na spokojny sen

Górna część czoła (kolor pomarańczowy) – niedoskonałości pojawiające się w tej części czoła, związane są z problemami pęcherza moczowego. Duża liczba osób zdaje sobie sprawę z wyjątkowych właściwości żurawiny, bo to właśnie ona zapobiega temu schorzeniu. Niestety, czasem nie wystarcza, objawy się nasilają, występują bóle w dolnej części brzucha lub stałe uczucie pełnego pęcherza. Takie wypryski są oznaką początku choroby, dlatego też najlepiej zapobiec jej rozwojowi.

Nad brwiami (kolor jasnozielony) – widoczne w części zielonej niedoskonałości, odpowiadają za problemy z sercem i osłabiony system immunologiczny. Warto przyjrzeć się częstotliwości i jakości wyprysków, które się pojawiają. Być może wróżą przeziębienie i chorobę. Jeżeli objawy nie ustępują i co gorsza nasilają się, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza. Badania dadzą nam pewność, rozwieją wątpliwości. Lekarz podpowie nam jaki styl życia będzie dla nas odpowiedni i być może całkowicie rozwiąże nasze problemy skórne.

Skronie (kolor fioletowy) – niepokojące krostki i wypryski w okolicy skroni świadczą o problemach z woreczkiem żółciowym. Jeżeli ciężar w żołądku, niestrawność, zgaga i kolki towarzyszą nam w życiu codziennym to znak, że powinniśmy zmienić dietę. Posiłki powinny być spożywane co dwie-trzy godziny. Należy je jadać świeże i ciepłe. Wskazanym jest w tym momencie unikać tłustych i smażonych rzeczy. A już na pewno powinniśmy zrezygnować z porannej kawy i napojów gazowanych.

Przeczytaj artykuł: Za co ciało i dusza będą ci wdzięczne? Zasady duchowego odżywiania 

Między brwiami (kolor błękitny) – wypryski i bruzdy pojawiające się pomiędzy brwiami, mogą zwiastować problemy z pracą wątroby, trzustki albo śledziony. Niedoskonałości te, są najczęściej spowodowane nadmiernym spożywaniem produktów pochodzenia zwierzęcego i pokarmów mlecznych. Pojawiają się także przy nadmiarze toksyn z powodu obciążenia dietą, lekami czy alkoholem. Wysypki w tej okolicy sygnalizują nas o alergii pokarmowej. W takim przypadku należy zadbać o lekkostrawną dietę, zwiększyć aktywność fizyczną i zacząć spacerować na świeżym powietrzu.


Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało fizycznie, a jednocześnie zrobić coś dla ducha, polecamy Ci mydła czakralne.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zestaw_siedmiu_mydeł_czakralnych-1024x512.jpg


Nos (kolor niebieski) – pryszcze pojawiające się w okolicy nosa świadczą o stresie, zbyt dużej ilości cukru oraz nietolerancjach pokarmowych. Są to główne przyczyny powstawania wyprysków w tej strefie. Ale mogą być one spowodowane także nieprawidłowym ciśnieniem krwi, nadmiernym cholesterolem oraz niskim poziomem witaminy B. W momencie, w którym wypryski pojawiają się codziennie, warto zbadać ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Możemy także zadbać o detoksykację naszego ciała.

Pod okiem (kolor szary) – jeżeli pod oczami widzimy opuchliznę i pojawiają się krostki, możemy mieć problemy powiązane z nerkami. Objawy te pojawiają się gdy nerki nie potrafią prawidłowo odfiltrowywać zbytecznych produktów przemiany materii i nie radzą sobie z usunięciem zbyt dużej ilości płynu. Możemy uciec się do domowych sposobów i dodawać bazylię do soków, pić z niej napar w towarzystwie miodu lub stosować herbatki z mniszka lekarskiego. Dobrym domowym środkiem na problemy z nerkami są także pokrzywy i seler naciowy. Możemy dodawać je do sałatek lub robić z nich zupy.

Poliki (kolor żółty) – środkowa część policzków odpowiada za żołądek. Bruzdy i trądzik występujący w tej części wróży problemy z tym narządem. Pojawiają się w momencie prowadzenia niezdrowego stylu życia, są objawem przejadania się i niezbilansowanej diety. Zmniejszenie ilości zjadanego mięsa i ograniczenie nabiału może być lekarstwem na ten rodzaj trądziku.

Dolna część policzków (kolor czarny) – zmiany występujące w obrębie policzków, szczególnie dolnej ich części mogą zapowiadać problemy z płucami. Mogą to być objawy początków astmy. Palenie czy przebywanie w miejscu, gdzie jest zanieczyszczone powietrze, także mocno wpływa na jakość naszej cery. Czasami wystarczy zwrócić uwagę, czy krostki nie pojawiają się w miejscu trzymania telefonu. Smartfony są nosicielami mnóstwa bakterii, gdyż nie mamy w zwyczaju ich dezynfekować.

Pod nosem (kolor jasnoszary) – krostki w tej strefie mogą świadczyć o problemach z sercem ale także o nieodpowiedniej higienie związanej z jedzeniem – niedokładnie umyte ręce lub jedzenie nieumytych starannie warzyw i owoców. Czasem niedoskonałości w tej części twarzy wskazują na problemy z zaparciami i nieregularnym wypróżnianiem.

Przeczytaj artykuł: Drzewa leczą

Źródło: pixabay.com

Okolice brody (kolor różowy) – pryszcze w tej części najczęściej zwiastują problemy w układzie hormonalnym. U kobiet często przyczyną takich zmian jest kuracja hormonalna bądź miesiączka. A w okresie dojrzewania wypryski na brodzie mogą być bardzo uciążliwe. Czasami jednak są spowodowane zbyt dużą ilością spożywanej soli, słodyczy lub kofeiny. Wypryski hormonalne są trudne do wyleczenia. Pomóc może zbilansowana dieta, aktywny tryb życia. A zażywanie witaminy B, pomoże zharmonizować poziom hormonów w cyklu miesięcznym.

Podbródek (kolor jasnozielony) – problemy z wypryskami w tej okolicy także mogą świadczyć o problemach hormonalnych, chorobie krwi, bądź zwiastują problemy z funkcjonowaniem trzustki. Nasz organizm nie potrafi poradzić sobie sam z nadmiarem toksyn. Krosty te swoje podłoże mają także w niezdrowej diecie, stresie lub w używkach.

Dzięki przestudiowaniu mapy trądzikowej twarzy, możemy wyciągnąć trafne wnioski odnośnie obrębu zaburzeń naszego organizmu. Jednak musimy pamiętać, że mapa ta nie stanowi ostatecznej diagnozy naszych chorób. Postawienie odpowiedniego rozpoznania zostawmy lekarzom. Mimo wszystko przedstawia dobre ukierunkowanie w związku ze zmianą diety, stylem życia lub potrzebą większej aktywności fizycznej.

Może cię również zainteresować artykuł: 10 naturalnych zamienników dla leków z apteki

Aniela Frank

Źródła:
https://www.ofeminin.pl/uroda/pielegnacja/wypryski-na-twarzy-przyczyny-czolo-szczeka-policzki-ofeminin/22v9efd
http://www.psychologiawygladu.pl/2015/08/tradzikowa-mapa-twarzyskad-sie-biora.html
http://www.psychologiawygladu.pl/2013/12/objawy-chorob-wypisane-na-twarzy_27.html
https://www.odkrywamyzakryte.com/chinska-mapa-twarzy/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram