Jesteś typem samotnika? Poznaj 11 cech, które wyróżniają ludzi lubiących samotność

Samotność nie dla każdego jest narzuconą odgórnie koniecznością, a samodzielnym wyborem. Ludzie, którzy wolą spędzać czas w samotności, jak się okazuje, nie są nieśmiali, zamknięci w sobie, wystraszeni i nic nie ukrywają. Po prostu, cenią sobie chwile spędzone z własnymi myślami, nie boją się ciszy, są świadomi otoczenia oraz życia, i co najważniejsze są bardzo pewni siebie.

Bycie osobą, która woli ciszę, własny dom i swoje towarzystwo wcale nie oznacza, że jest się kimś samotnym. Prawda jest taka, że niektórzy ludzie po prostu wolą być sami. Taki styl życia jest świadomym wyborem podyktowanym głęboką potrzebą, którą nie każdy potrafi zrozumieć. Dlatego też, samotnicy są często postrzegani przez społeczeństwo, jako osoby antyspołeczne, wycofane, zamknięte w sobie albo egoistyczne. Ale czy to prawda? Samotnicy nie czują potrzeby tłumaczenia się przed innymi z tego jacy są, lub kim są. Wbrew pozorom nie wiodą oni nudnego życia, nie doskwiera im brak kontaktu z człowiekiem, ani głucha cisza. Jak się okazuje czas wolny spędzany tylko w swojej obecności pomaga utrzymać kontakt z naszymi myślami, emocjami i wewnętrznym światem.

11 unikalnych cech samotnika

Bycie samotnikiem nie jest wcale złe. Ta niezwykła grupa ludzi wyróżnia się na tle innych unikalnymi cechami. Jeżeli utożsamiasz się z większością cech wymienionych poniżej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że należysz do grona właśnie takich osób.

Może cię również zainteresować artykuł: EGO – nasz wróg, czy sprzymierzeniec na drodze duchowego rozwoju?

Źródło: pixabay.com

1. Szanujesz czas – spędzając czas wolny we własnym towarzystwie znasz wartość przemijającego dnia. Nie marnujesz chwil na mało wartościowe rzeczy, chcesz korzystać z dostępnej doby do samego końca, aby móc wieczorem odczuwać spełnienie. Nie spóźniasz się, szanujesz cenny czas innych osób. W momencie gdy plany z przyjaciółmi zmieniają się i musisz zostać w domu, czujesz entuzjazm i nie jesteś rozczarowany.

2. Nie przejmujesz się opinią innych – samotnik nie potrzebuje akceptacji w społeczeństwie, nie interesuje się również opinią innych, nie zależy mu, aby ludzie wokół go wielbili. Jesteś po prostu sobą i dobrze się z tym czujesz, nie ukrywasz swoich wad i zalet przed światem, czy zawistnymi ludźmi.

3. Akceptujesz swoje wady i innych – zdajesz sobie sprawę z różnorodności świata i ludzkich wad. To dlatego, że spędzasz bardzo dużo czasu na poznawaniu siebie. Znasz wszystkie defekty, jakie posiada ciało i się ich nie wstydzisz. Nie tracisz również czasu na użalanie się, tylko na poszukiwaniu rozwiązania.

4. Jesteś odważny – spędzając czas na przemyśleniach doskonale poznajesz samego siebie. Znasz swoje wady, lęki i oczywiście zalety. Dzięki temu stajesz się silniejszy niż inni. Nie boisz się próbować nowych rzeczy, samotna podróż w żaden sposób nie przeraża i co najważniejsze, nie lękasz się siedzieć samotnie w tłumie ludzi i jeść.

5. Jesteś empatyczny – poznając siebie samego potrafisz doskonale panować nad uczuciami i myślami, oraz je odpowiednio odczytać. Dzięki temu jesteś w stanie rozpoznać, a nawet poczuć uczucia innych ludzi, jak i zwierząt.

6. Praca w grupie staje się denerwująca – praca samemu jest idealnym miejscem rozkwitu. Masz pewność, że zrobiłeś wszystko najlepiej, w szczególności po swojemu. Natomiast, działania w grupie wywołują wstręt, zdenerwowanie i niepewność, że nie będzie idealnie.

7. Posiadasz własną opinię – kiedy spędzasz czas samotnie możesz zająć się tylko i wyłącznie tym, co wzbudza największy zachwyt i zainteresowanie. W ten sposób jesteś w stanie wyrobić sobie pewne zdanie na wiele tematów, którego się nie wstydzisz.

8. Jesteś samodzielny – bycie samodzielnym samotnikiem wcale nie oznacza, że boisz się kontaktu z ludźmi, lub nie chcesz prosić rodziny, czy przyjaciół o pomoc. Jesteś po prostu w stanie znaleźć idealne rozwiązanie, jak i siłę, by móc działać samodzielnie w niepewnych chwilach.


Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju szkolenie: Wygraj z Mind Control, które jest efektem 12 letniej pracy Wiedźmy Anji Anny. Jeśli chcesz uwolnić się od narzucanych więzów i permanentnej inwigilacji – to szkolenie jest dla Ciebie!


9. Szanujesz swoją przestrzeń – przestrzeń w której przebywasz najwięcej czasu staje się świątynią, do której nie jesteś w stanie wpuścić pierwszej lepszej osoby. Panuje w niej zawsze porządek i każda rzecz ma swoje miejsce. Nie zachęcasz i nie pozwalasz obcym buszować po swojej cennej kryjówce.

10. Budujesz trwałe relacje – kochając samotność nie angażujesz się w płytkie, krótkotrwałe relacje z innymi. Rozumiesz się z niewielką grupą ludzi, których możesz nazywać prawdziwymi przyjaciółmi. Potrafisz zbudować długotrwały związek z ludźmi, których rozumiesz i cenisz.

11. Jesteś konkretny i szczery – angażujesz się w dane słowo, nie rzucasz słów na wiatr. Kiedy nie masz pewności co do swoich dokonań nie obiecujesz. Dokładasz wszelkich starań i sił, aby spełnić czyjąś prośbę bądź się odwdzięczyć.

Bycie samotnikiem staje się jednym z najbardziej niezrozumiałych stylów życia dla wielu ludzi. Nierzadko uważa się, że cenienie sobie swojej własnej przestrzeni, czasu, jak i brak kontaktu z innymi osobami jest czymś negatywnym. Dla mnie nie jest to nic złego. Uważam, że niezwykłym jest umieć cieszyć się z własnego towarzystwa, posiadać własne zdanie, stąpać twardo po ziemi, czy być niezależnym.

Może cię również zainteresować artykuł: Jesteś Empatą? Powinieneś używać tych 11 technik uziemiających do radzenia sobie z emocjami

Aniela Frank

Źródła:
iheartintelligence.com/exceptional-personal-traits-loner/
krokdozdrowia.com/typ-samotnika-co-mowi-o-nim-nauka/
ohme.pl/lifestyle/6-wyjatkowych-cech-samotnikow/
consciousreminder.com/2019/06/03/if-you-have-these-10-traits-you-are-a-mysterious-loner-wolf/
thepowerofsilence.co/17-unique-personality-traits-only-loners-possess/
saintrovert.com/2018/11/29/characteristics-loner/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram