5 powodów, dla których codziennie potrzebujemy fizycznego dotyku

Tak jak ludzkie ciała potrzebują wody, jedzenia i odpoczynku, aby przetrwać, tak samo potrzebują fizycznego dotyku, który tworzy połączenia na głębszym poziomie. Brak bliskości fizycznej może powodować stres i wpłynąć na pogorszenie zdrowia, a nawet doprowadzić do depresji.

Aby rozwijać się społecznie, umysłowo i nie czuć się samotnymi lub zaniedbanymi, dzieci potrzebują czułości, miłości, a także dotyku rodziców. Tak samo jest w przypadku osób dorosłych w związkach miłosnych – odczuwają potrzebę takiej bliskości ze swoimi partnerami, wiedząc, że jest to ważna i znacząca część relacji.

Oto 5 powodów, dlaczego ludzie codziennie potrzebują fizycznego dotyku:

  1. Fizyczny dotyk dla łączenia się z innymi ludźmi

To właśnie sprawia, że ​​ludzie odczuwają emocje. W ten sposób mówią komuś, że ich kochają, chcą ich obecności lub troszczą się o nich, a nawet uwielbiają.

Tak więc, kiedy przytulają członka swojej rodziny, oznacza to, że go kochają. W ten sposób wyrażają swoją miłość.

Może spędzili całą noc śmiejąc się i rozmawiając, ale będą pamiętać, że w pewnych momentach trzymali się za ręce, przytulali się i całowali na pożegnanie. W rzeczywistości to poprzez fizyczny dotyk łączą się ze sobą i jest to widoczny znak przyciągania między nimi.

  1. Fizyczny dotyk dla komunikacji

Możemy pomyśleć o chwili, kiedy podzieliliśmy się żartem z naszym najbliższym przyjacielem i przypomnieć sobie, czy żartobliwie dotknęliśmy jego ramienia, uderzyliśmy go, a może nieoczekiwanie nawiązaliśmy fizyczny kontakt w jakikolwiek inny sposób.

Również, gdy ludzie rozmawiają ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi, dotykają ich nogi lub ramienia, jeśli oboje siedzą blisko siebie. Dotyk fizyczny jest częścią komunikacji międzyludzkiej, która tworzy, a nawet wzmacnia więź między nimi.

  1. Fizyczny dotyk dający i otrzymujący pozytywną energię

W rzeczywistości, kiedy od kogoś promieniują szczęśliwe, wesołe i pozytywne uczucia, ludzie mają tendencję do przenoszenia tych uczuć na osobę, obok której siedzą.

Dzielą się takimi uczuciami przez dotyk – niezależnie od tego, czy jest to przytulenie, uścisk dłoni, czy inny rodzaj czułego dotyku.

Jesteśmy pewni, że każdy z nas pamięta jakiś moment, kiedy osoba promieniująca optymizmem przelała go na nas dotykając nas i my też mogliśmy poczuć tę energię.

  1. Fizyczny dotyk dla uzdrowienia

Chodzi o uzdrawiający i terapeutyczny dotyk otrzymany na przykład przez kręgarza czy masażystę. Uzdrawianie poprzez dotyk jest praktykowane od czasów starożytnych. Możemy czuć się sztywni, zestresowani, możemy mieć napięte plecy, a nawet traumy zapisane w ciele – z pomocą przychodzi uzdrawiająca praca z ciałem i dotykiem.

Może cię również zainteresować artykuł: Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego seksualność

  1. Fizyczny dotyk, aby uzyskać to, czego potrzebujemy

Nie chodzi tu o manipulację czy agresywną postawę, ale dotyk z pewnością jest dobrym sposobem, aby inni zrozumieli, jak ważne są nasze słowa. Na przykład, gdy odbyliśmy poważną rozmowę i dotknęliśmy ramienia rozmówcy lub wyszeptaliśmy jej jakiś sekret, sprawimy, że uwierzy w nasze słowa, a nawet zrozumie, jak poważna jest rozmowa.

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram