6 naukowych faktów, które dowodzą, że Prawo Przyciągania naprawdę istnieje!

prawo

Zwolennicy Prawa Przyciągania odwołują się do szerokiej gamy dyscyplin, aby wyjaśnić i wesprzeć intuicyjne zasady, które od dawna znają i w które wierzą.

Na przykład badania z zakresu psychologii, neurobiologii, filozofii i biologii ewolucyjnej mogą być użyte w celu potwierdzenia i lepszego zrozumienia tego, jak działa Prawo Przyciągania.

Oto niektóre z najbardziej ekscytujących naukowych faktów, które powinieneś znać, a które udowadniają, że Prawo Przyciągania istnieje – niech będą inspiracją do dalszych analiz tych zagadnień, aby zrozumieć je głębiej i dowiedzieć się jeszcze więcej.

  1. Prawo przyciągania ma korzenie platońskie

Już w 391 r. p.n.e. słynny grecki filozof Platon zauważył, że „podobne zmierza w kierunku podobnego”. Jak wiemy, stwierdzenie to jest bardzo bliskie znanemu duchowemu prawu „podobne przyciąga podobne”, które stanowi fundament zasad działa Prawa Przyciągania.

Więcej duchowych praw znajdziesz w artykule: 15 uniwersalnych praw Wszechświata. Czy żyjesz zgodnie z nimi?

Choć nie jest to naukowy dowód istnienia PP, to skłania do refleksji, że jego zasady, choć inaczej nazywane, były znane ludzkości już od dawna. Jeśli trochę poszukamy, zobaczymy, że w historii filozofii, religii i różnego rodzaju nauk całego świata, znajdziemy niezliczoną ilość potwierdzeń tego, że Prawo Przyciągania, jak współcześnie jest nazywane, znane było od zawsze.

  1. Moc pozytywnego myślenia ma wsparcie w czasopismach medycznych

Jeden znaczący przykład naukowego potwierdzenia zasad Prawa Przyciągania został opublikowany w Yonsei Medical Journal w 2007 roku.

Koreańscy naukowcy odkryli, że istnieje silny związek między pozytywnym myśleniem a ogólną satysfakcją życia w społeczeństwie, co odzwierciedla założenia tych uczonych, którzy sugerują pozytywne myślenie jako sposób na zwiększenie potencjału manifestacji.

Jak zauważają autorzy artykułu z czasopisma medycznego, „odkrycia te stanowią obietnicę pozytywnego myślenia jako podejścia do psychologicznych interwencji, mających na celu promowanie zadowolenia z życia”.

Może cię zainteresować artykuł: Jak poprawić sobie humor? Zmiana nastroju na 9 sposobów

Źródło: pixabay.com

  1. Neurolodzy wiedzą, że wizualizacja tworzy lepszą przyszłość

Naukowcy pracujący w Wellcome Trust Center for Neuroimaging w Instytucie Neurobiologii  w Londynie odkryli, że ludzie, którzy wizualizują lepszą przyszłość, wykazują większą skłonność do podążania w jej kierunku i większe prawdopodobieństwo jej stworzenia.

To oczywiście jest zgodne z tym, co mówi nam Prawo Przyciągania – że codzienne, żywe, mentalne obrazy lepszego życia pomagają takie życie przyciągnąć. W publikacji opisującej ich odkrycia neurolodzy napisali: „Możliwość skonstruowania hipotetycznego scenariusza w wyobraźni, zanim faktycznie nastąpi, może pozwolić na większą dokładność w przewidzeniu ostatecznego wyniku”.

  1. Psychologowie popierają stosowanie afirmacji

Afirmacje – kolejne kluczowe narzędzie w arsenale Prawa Przyciągania – są potwierdzone i wspierane w literaturze psychologicznej.

Na przykład jeden z badaczy z University of Exeter, na podstawie prowadzonych badań, stwierdził, że ludzie, którzy konsekwentnie mówią sobie, że mogą osiągnąć cel, wykazują większe prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnego wyniku.

Potwierdzone jest też pozytywne działanie afirmacji w leczeniu traum, depresji, poprawie zdrowia fizycznego, skutecznego planowania z wyprzedzeniem i wielu innych przypadkach.

Przeczytaj artykuł: Afirmacje terapeutyczne 

  1. Lustrzane neurony pomagają wyjaśnić szerzenie się dobrych wibracji

Duża część Prawa Przyciągania skupia się na nauce jak być otwartym, szczęśliwym człowiekiem, który wibruje na wysokich częstotliwościach, tym samym indukując pozytywne wibracje u innych oraz przyciągając podobne częstotliwości do swojego życia.  Ten proces można częściowo wytłumaczyć odniesieniem do neuronów lustrzanych – neuronów, które „odzwierciedlają” stan emocjonalny i behawioralny tego, kogo obserwujemy.

Innymi słowy, kiedy ktoś znajduje się w obecności osoby pełnej pozytywnej energii, ta sama reakcja jest odzwierciedlana w mózgu obserwatora i pobudza ją do wejścia w podobny stan. Badania nad ciałem migdałowatym (ośrodkiem emocjonalnym mózgu) pokazują, że wywołujemy uczucie lęku i niepokoju u innych, jeśli sami się boimy.

Jest to kolejny dowód wyjaśniający jedną z zasad Prawa Przyciągania, która mówi, by z jednej strony utrzymywać w sobie wysokie wibracje, a z drugiej otaczać się ludźmi i przedmiotami o takich wibracjach, oraz bywać w miejscach o pozytywnej energii.

O tym jak podnieść swoje wibracje przeczytasz w artykule: Jak wejść na wyższą wibrację? 15 pomysłów

Źródło: pixabay.com

  1. Genetycy wykazują, że ograniczające przekonania są dziedziczone

Nie powinieneś czuć się winny za swoje ograniczające przekonania, ale raczej pracować nad ich identyfikacją i zmianą. Najnowsze badania genetyczne pokazują dlaczego nie powinieneś się obwiniać za posiadanie negatywnych wzorców, które mogą powstrzymać cię od skutecznej manifestacji pragnień.

Konkretnie, naukowcy z Atlanty odkryli, że kiedy myszy kojarzą zapach wiśni z porażeniem elektrycznym, stają się tak wrażliwe na ten zapach, że faktycznie przekazują swój strach swojemu potomstwu za pomocą kodu genetycznego.

Oznacza to, że nawet myszy, które nigdy nie były rażone prądem, będą obawiać się zapachu wiśni – a badania obrazowania mózgu pokazują, że ten niepokój jest reprezentowany przez obecność różnych neurologicznych receptorów.

Tak więc, chociaż możesz mieć przekonania, które cię powstrzymują przed realizacją swojego pełnego potencjału, nie ponosisz za nie całkowitej odpowiedzialności (choć masz moc, aby je pokonać).

Jak sugerują powyższe fakty, naukowcy z szerokiego zakresu dziedzin zawsze byli świadomi niektórych koncepcji, które są zgodne z Prawem Przyciągania i istnieje rosnące zainteresowanie poszukiwaniem nowych dowodów neurologicznych, by wesprzeć naszą zdolność do manifestowania tego, czego chcemy od życia.

Miej oko na najnowsze odkrycia w dziedzinie biologii, psychologii, genetyki i neurologii, a na pewno dowiesz się jeszcze więcej o tym, dlaczego praca z PP może być tak skuteczna.

Może cię również zainteresować artykuł: Tantryczny Masaż Yoni: 17 powodów, dla których go potrzebujesz

Źródło: thelawofattraction.com/six-things-need-know-science-behind-law-attraction

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram