Archanioł Uriel – Książę Czerwonego Płomienia, Anioł najbardziej rozumiejący ludzkie nałogi i słabości

Uriel


Czujesz, że się pogubiłeś w życiu, że czas przecieka ci między palcami i nie potrafisz na nowo określić swoich priorytetów? Poproś o pomoc Uriela i obserwuj jakie zmiany będą zachodziły w Twojej codzienności
.

Imię Uriel oznacza w dosłownym tłumaczeniu Lew Boży, Płomień Boży, Światło Boga.

Jak Uriel przejawia się na poziomie fizyczności

Kolor- czerwień, purpura, żółć (barwy ognia)
Atrybuty – ogień, światło, błyskawica, ognisty miecz
Kamień szlachetny- rubin, ametyst, azuryt
Słowo klucz- prawda
Żywioł – ogień
Planeta- słońce
Energia – ogień i błyskawica
Zmysł – tzw. szósty zmysł, czyli intuicja
Zapach – hiacynt, fiołek, róża, geranium
Czakra powiązana z Urielem – szósta, zwana czakrą trzeciego oka

Anielskie specjalizacje Uriela

Archanioł Uriel należy do najwyższych rangą Aniołów. Jest związany ze Słońcem. Nazywany Aniołem emocjonalności, zbawienia, światła, poezji muzyki i śpiewu oraz seksualności. Jest władcą krainy ciemności, czyli Hadesu, słuchają go gromy i trwoga.
Starodawne przekazy podają, że Uriel z ognistym mieczem strzegł bramy Raju. To o Nim mówi się, że pomógł uzyskać skruchę Adamowi i Ewie. Żydzi są przekonani, że to właśnie Uriel wysuszył Morze Czerwone, żeby naród Izraela mógł przez nie przejść suchą stopą.

W jakich sprawach pomoże nam Archanioł Uriel
archanioł uriel

Uriel przybliża nam zrozumienie własnych emocji. Kiedy wypełnia nas gniew, żal, targa nami złość, poprośmy Uriela o anielską interwencję. Wizualizując sobie krąg czerwonego ognia, poprośmy Archanioła Uriela, żeby je w nim spalił.

Uriel to także specjalista od walki z nałogami. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, różnego rodzaju nałogi rozpanoszyły się wśród ludzi. W obliczu problemów naszej codzienności zbyt często sięgamy po alkohol, i odgradzamy się od reszty świata chmurą papierosowego dymu. Szukając ekscentryczności, zażywamy narkotyki, próbujemy dopalaczy. Te nałogi ludzkość zna od dawna. Powstają jednak nowe uzależnienia, i podstępem zaczynają władać nami i naszym czasem. Uzależniamy się od hazardu, nie wyobrażamy sobie swojej egzystencji bez telewizji, a z telefonem komórkowym nie rozstajemy się nawet w łazience. Zmorą czasów współczesnych jest pracoholizm, i kult szczupłej sylwetki. Bardzo niebezpieczne są też uzależnienie od ludzi nam bliskich, jak również od tych, które uznajemy za tzw. autorytety czy guru, prowadzące do tego, że tracimy kontrolę nad własnym życiem. Właśnie dlatego, jeżeli mamy problemy z takiego rodzaju uzależnieniami, śmiało prośmy Uriela o pomoc w ich zwalczeniu. Prosząc Księcia Czerwonego Promienia o wyzwolenie z nałogów, nie tylko wprowadzamy do swojego życia boskie światło, ale też zaczynamy kroczyć ścieżką przemiany. Nasze wyzwolenie od uzależnień spowoduje wzrost naszych wibracji, a stąd już tylko krok do pięknych zmian w życiu każdego z nas.

Ogień Czerwonego Płomienia Archanioła Uriela spala wszystko, co negatywne, niepotrzebne, będące kotwicą w naszym rozwoju duchowym, a nasza dusza odradza się potężniejsza. Otaczając się czerwonym światłem Uriela, zwiększamy swoje siły witalne, wzrasta nasza moc twórcza. Przez opiekę Uriela poprawia się nam kontakt ze światem materialnym.

Uriel, jak „Światło Boga” rozświetla niejasne sytuacje, daje energie do działania i podpowiada korzystne dla nas rozwiązania. Wezwany na pomoc pomaga nam odkryć i ujawnić prawdę. Pozwala nam zajrzeć w siebie i odkryć nasze mocne strony, co poprawia naszą samoocenę i podnosi pewność siebie. To On wzmacnia naszą wiarę i moc duchową.

O Urielu mówi się, że wyzwala z materii poprzez materię. Oznacza to, że zapewni ci tyle dóbr materialnych, abyś nie cierpiał z powodu niedostatku, ale jednocześnie nie gonił za nimi i mógł się skupić na ważniejszych rzeczach. Ta materialna równowaga uchroni nas przed chciwością.

Oto, codzienna afirmacja, dla osób pragnących pracować się z Archaniołem Urielem:
zawsze wypełnia mnie i promieniuje ze mnie Boskie Światło”

Piękne brzmi przesłanie Archanioła Uriela (jak pisze Jeanne Ruland w swej książce „Świetlista siła Aniołów”):
Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się niczego, ani nikogo, gdyż Pan Bóg Twój, idzie z Tobą, nie opuści Cię i nie porzuci.

Modlitwa do Archanioła Uriela.
Archaniele Urielu, pomóż mi, proszę, wypełnić się całkowicie Boskim zaufaniem, mądrością, porządkiem i spokojem, pomóż mi uwolnić się od wszelkiego strachu i zwątpienia w siebie, niech Twoja obecność rozświetli moją drogę i pomoże mi wznieść się ponad przeszkody i ograniczenia.

Jeśli chcesz, możesz spróbować komunikacji z Aniołami za pomocą kart. Karty Przesłania Aniołów, Dar od Aniołów, Karty Archanioła Michała, Rafaela i inne możesz znaleźć w naszym Sklepie Akademii Ducha.

Artykuły o innych aniołach znajdziesz TUTAJ.

Marlena Pietruszka

 

Źródła:

http://www.mistycznabrama.net/anioly/8-archanio-uriel.htmlhttp://anioly.info/archaniolowie/aniolowie-uriel/

Grafiki:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/St._Uriel-_St_John%E2%80%99s_Church%2C_Boreham.jpg/1200px-St._Uriel-_St_John%E2%80%99s_Church%2C_Boreham.jpg

http://angelpractitioners.com/wp-content/uploads/2017/09/Uriel-3.jpg

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

5 myśli nt. „Archanioł Uriel – Książę Czerwonego Płomienia, Anioł najbardziej rozumiejący ludzkie nałogi i słabości

 1. Patryk

  A ja mam pytanie do was bo nie rozumiem jednego. Czytalem kiedys u was o Arhaniole Metatrone, ze to on jest najlepsza opcja zeby prosic o pomoc w walce z nalogami, a teraz dowiaduje sie ze to jednak nalezy prosic o pomoc Archaniola Uriela. Jjak to w koncu jest co ???

  Odpowiedz
  1. Marlena

   I dobrze czytałeś 🙂 Jedno nie wyklucza drugiego. Każdy z Archaniołów, czy z Aniołów ma swoją specjalizację. Uriel jest pomocny w walce z nałogami i z ludzkimi słabościami.Archanioł Metatron to Szef Wszystkich Archaniołów i Aniołów. A Szef może wszystko, jest “wszystkim we wszystkich”, a co za tym idzie pomaga nam we wszystkim, niejako ” z urzędu ” 🙂 Zarówno Metatron ,jak i Uriel pomoże nam w wyjściu z nałogu…niezależnie do , którego z Nich się zwrócimy . Nasza prośba o pomoc jest najważniejsza….doleci z pewnością, a pomoc nadejdzie 🙂

   Odpowiedz
 2. pp

  Ostatnio mam wrażenie, że zbliżyliśmy się do siebie i lepiej ten ogień rozumiem i czuję, co zresztą chyba nie dziwne po tylu nocach przy rozpalaniu go w każdych warunkach, wypalając zbędne i transformując w chciane, spędzonych. I Uriel to pierwszy z anielskich indywiduów, którego spotkałem, poznałem z imienia i odczułem wiele lat temu, o czym na wiele lat kolejnych zapomniałem.

  Odpowiedz
 3. Sławek

  Nurtuje mnie jedna kwestia. Kiedyś czytałem że Uriel opiekuje się żywiołem ZIEMI, tak jest np w Mniejszym Rytuale Odpędzania Pentagramu, gdzie Uriel jest przywoływany na Północy, z kłosem zbóż reprezentując ZIEMIĘ… Czy wiadomo skąd te rozbieżności? Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości. Dzięki za super materiały 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *