Moc Kamieni: Celestyn – uzdrawiający kamień dla pesymistów

celestyn

Energetyka tego kamienia jest delikatna, ale stanowcza – obcowanie z nim podnosi wibracje i pomaga zbliżyć się w medytacji do własnego ja. To dobra i zdecydowanie pozytywna energia zamknięta w niepozornym kamieniu. Celestyn otwiera na nowe doświadczenia, oczyszcza, wyostrza jasnowidzenie, jasnosłyszenie oraz jasnoczucie. Daje dostęp do pokładów inspiracji i wyzwala intuicję. Pozwala połączyć się z Aniołami, ułatwia skupienie się na modlitwie czy medytacji.

Celestyn to kruchy minerał z grupy siarczanów. Jego nazwa pochodzi od caelum, z łaciny „niebo”. Piękny, pożądany przez wielbicieli anielskich kamieni. Zazwyczaj wpółprzezroczysty, o różnych odcieniach, zaczynając od bezbarwnego, przez mleczne, białe, niebieskie po pomarańczowe.

Dla kogo?

Celestyn powinien gościć w sypialni aktorów, muzyków, śpiewaków i piosenkarzy, a także nauczycieli i mówców. Energetyka tego kamienia nie tylko wycisza i pozwala na dobry jakościowo sen, ale również oczyszcza zmęczone struny głosowe. Aby oczyścić i usprawnić gardło, można Celestyn również nosić w formie wisiorka, na szyi, lub płukać gardło nalewką z Celestynu. Aby zrobić nalewkę, wystarczy zalać wyczyszczony kamień wodą i odstawić na 6-8 godzin.

Kamień ten to tarcza ochronna przed negatywnymi energiami. Z tego też względu powinien towarzyszyć uzdrowicielom, psychologom i terapeutom. Każda osoba, która ma do czynienia z energią nieprzyjazną, powinna zaprzyjaźnić się z celestynem. Dodatkowo, jego energia poprawia nastrój i wpływa na samopoczucie. Idealny dla wszystkich, którzy na co dzień męczą się z wampirami energetycznymi.

Właściwości

Celestyn pilnuje myśli. Przy nim łatwiej jest się skupić na jednej, konkretnej rzeczy, a więc wejście w stan medytacji będzie prostsze, jeśli medytujemy z tym kamieniem. Po dłuższych praktykach, kiedy już nauczymy się energii kamienia, możemy korzystać z niej przy okazji podróży astralnych, channelingu, spotkaniach z duchami. Kamień otwiera porozumienie pozazmysłowe, dzięki czemu możemy połączyć się z naszym przewodnikiem duchowym. Ma właściwości lecznicze, zdejmuje z nas napięcie po ciężkim dniu, odbiera stres i zdenerwowanie, jeśli tylko weźmiemy go do ręki z odpowiednią intencją. Celestyn może pełnić funkcję „myśloodsiewni” – wystarczy położyć go między brwiami, aby poczuć jak myśli układają się w głowie i przestają pędzić jak szalone. Ten sposób radzenia sobie z natłokiem myśli nie ma sobie równych.

Ten błękitny minerał likwiduje napięcia w ciele, świetnie sprawdza się w przypadku masażu. Jego moc jest niezwykła i daje porządną dawkę wsparcia, pod warunkiem, że osoba potrafi z niego skorzystać. Dlatego warto mieć go zawsze przy sobie podczas egzaminów oraz trudnych i wymagających spotkań.

Podobnie jak inne kamienie w odcieniach niebieskiego, Celestyn wspiera działanie gardła i krtani. Pomaga też w tej kwestii na podłożu psychicznym – jeśli pojawiają się blokady w płynnym wysławianiu się, kamień ten, może pomóc je usunąć.


Jeśli w swojej kolekcji jeszcze nie masz tego kamienia mocy…

celestyn


Moc Celestynu

Celestyn posiada właściwości uzdrawiające, poprawia nastrój i tworzy przyjazną aurę w otoczeniu, w którym się znajduje. Z tego też powodu jest idealny do pracy z ludźmi – wystarczy położyć kamień w pokoju, w którym dochodzi do interakcji z osobami o niezgodnej z nami energetyce. Uważa się również, że budzi magiczne moce oraz skrzętnie ukryte talenty osoby, która obcuje z nim na co dzień.

Jako talizman, pomaga w trwałym osiąganiu celów, sprawdza się w ćwiczeniu pewności siebie, ochronie dobrej energii, a także w łączeniu się z energią kosmiczną. Jeśli więc masz problem z pokochaniem swoich wad i zalet oraz usilnie pracujesz nad tym, aby wejść w przymierze z własnym ja, koniecznie powinieneś zostać posiadaczem Celestynu. Właściciel minerału jest w stanie podbić swoją energetykę i wzmocnić moce. Nie bez powodu mówi się o nim „klucz do kontaktu z aniołami” i „niebiańska energia”. Każdy, kto czuje potrzebę zbliżenia się do wyższej energii, powinien współpracować z tym kamieniem.

Pielęgnacja

Celestyn można oczyszczać intencją lub użyć do tego celu bieżącej wody połączonej z intencją oczyszczenia. Najłatwiej ładuje się poprzez sesję medytacyjną.

Nadine Lu & PS

Źródła:
naturaity.pl/artykul/248,celestyn.html?p=2&PHPSESSID=e3e6e74682978ff591de6ef983a4f51d#ad-image-0
alchemik-poznan.com/2015/03/18/anielski-kamien-celestyn/
pl.altarta.com/01_10/lecznicze-i-magiczne-wlasciwosci-celestytem/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram