Indyjska myśl odnosi się do nauk, które są ważnym przesłaniem życia i ascezy. Te cztery prawa duchowości są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a jeżeli są stosowane w codziennym życiu, pomagają radzić sobie z życiowymi sytuacjami w pozytywny sposób.
Istnieją cztery proste, osobiste prawa, które łączą harmonię i energię z otaczającym nas środowiskiem. Są to zasady mądrości, które dodają siły, odpędzają negatywne myśli i pozwalają ze spokojem i odwagą radzić sobie z życiem.
Są ludzie, którzy na co dzień żyją w konflikcie i martwią się wszystkim oraz tacy, których codzienność wypełnia spokój, wspierani pogodą ducha i pewnością dobrego jutra.
Życie w strachu jest bezużyteczne, walka ze wszystkim i każdym nie jest właściwą drogą. Tak – łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale przestrzeganie tych czterech prostych zasad w tym pomoże.
Może cię również zainteresować artykuł: Jak rozwijać duchowość w swoich dzieciach? Czyli rozwój duchowy od małego
Pierwsze prawo duchowości: Osoba, która się pojawia, jest właściwą osobą.
Każda osoba, którą spotykamy w naszym życiu, może nam coś ofiarować. Mowa tu nie tylko o związkach romantycznych, ale także o zawodowych, towarzyskich i tych całkiem „przypadkowych”. Zdarza się spotykać i poznawać ludzi, którzy darzą nas sympatią i miłością, jak i tych, którzy nas krytykują i sprawiają, że cierpimy. Każda z tych relacji jest potrzebna i ważna. Z każdej sytuacji możemy, a nawet powinniśmy, czerpać korzyści dla naszego wzrostu i rozwoju. Każda z nich jest cenną okazją do wzmocnienia pozytywnych cech lub rozpoznania i naprawiania ograniczających wzorców.
Drugie prawo duchowości: To, co się dzieje, to jedyna rzecz, która mogła się wydarzyć.
Ile razy sobie powtarzaliśmy: „gdybym mógł tam wrócić ponownie”, „gdybym to zrobił inaczej”. Nie mogłeś. To, czego doświadczyłeś, co zrobiłeś a czego nie, to jedyna rzecz, jaka mogła się wtedy wydarzyć. Każda sytuacja przyczynia się do naszego mentalnego i duchowego wzrostu, niezależnie od tego, jak dobra czy zła wydaje się być. Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy od razu, ale z czasem nauczymy się to rozumieć, wyciągając wnioski i lekcje z doświadczeń.
Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…
Trzecie prawo duchowości: Czas, w którym to się dzieje, to właściwy czas.
Wszystko zaczyna się we właściwym czasie, ani za wcześnie, ani za późno. Jeśli zawsze będziesz czekać, aż będziesz gotowy, właściwy czas nigdy nie nadejdzie. Nie ma idealnych sytuacji, są tylko takie warunki, w których gotowi jesteśmy podejmować decyzje i tworzyć. To indyjskie duchowe prawo nie zachęca do bezczynnego siedzenia i czekania, ale do wstania i rozpoczęcia działania z miejsca i w czasie, w którym aktualnie się znajdujesz. Jeśli coś nam się nie podoba w sobie, w naszym życiu, to właśnie teraz jest właściwy czas, aby poszukać innych sposobów, takich, które mogą sprawić, że poczujemy się lepiej ze sobą i z innymi.
Czwarte prawo duchowości: Kiedy coś się kończy, to się kończy.
Koniec czegoś prawie zawsze jest trudny i wywołuje smutek. Często nie potrafimy mentalnie rozstać się z tym, co się skończyło, odeszło. Jednak normalną koleją rzeczy w życiu jest to, że wszystko prędzej czy później się kończy. Ważnym jest zrozumienie, że jeśli coś się kończy w naszym życiu, to dzieje się tak dla naszej ewolucji, dlatego najlepiej, po krótkiej żałobie, podnieść głowę i pójść naprzód. Każdy koniec jest paradoksalnie nowym początkiem i czasami trzeba pozbyć się balastu, aby zrobić miejsce na inne okazje. Zaakceptuj normalny przebieg cykli życiowych, ponieważ czasami koniecznym jest, by coś umarło, aby mogło się narodzić coś innego.
Może cię również zainteresować artykuł: 7 punktów, które pomogą ci odróżnić duchowość od religii
Źródło: namastest.net/the-four-laws-of-indian-spirituality-to-live-peacefully
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184