Duchowe, i nie tylko, znaczenie dłoni. Co mówią o twoim życiu?

znaczenie dłoni

Moja babcia, wiedźma, zawsze mi powtarzała: „Dziecko, pamiętaj, piękne dłonie są wizytówką kobiety… Pokazują, jaki jest jej charakter, nastrój i siła. Możesz być nieumalowana, ale dłonie zawsze musisz mieć zadbane… To twoja siła”.

Do końca swoich dni moja babcia miała piękne, choć schorowane dłonie. Dzięki długim, koralowym paznokciom wciąż czuła, że jest kobietą. Niezależnie od wieku i kondycji swojego ciała.

Tę jedną z pierwszych zapamiętanych przeze mnie lekcji, których udzielała mi moja babcia, wzięłam sobie mocno do serca i nigdy, przenigdy nie obgryzłam ani pół paznokcia. Zaczęłam malować je, z wielką starannością, już w podstawówce. Zauważyłam, że kiedy moje życie było spokojne, a w nim ja, moje paznokcie były delikatne i jasne. Kiedy kilka lat później budziła się moja seksualna natura, zaczęłam malować je na czerwono. Zimą bawiłam się szarościami, a latem pastelami. Zmieniałam kolory co chwilę, zgodnie ze stanem swojej duszy i serca…

Może cię również zainteresować artykuł: Woda Księżycowa – doświadcz magii płynącej prosto z pełni Księżyca

oświecenie

Human open empty hands with light background, blurred and soft focus

Co kryje się w dłoni

Nasze dłonie pełnią istotne role. Według chiromantów lewa dłoń ma związek z tym co ukryte, a mianowicie z przeznaczeniem człowieka. Na podstawie lewej dłoni określany jest charakter człowieka, jego osobowość, uzdolnienia, wady i zalety, a także – co istotne – jego przeszłość. My wiedźmy wiemy, że nasza lewa dłoń reprezentuje wszystko, co w nas duchowe i magiczne… To właśnie tą dłonią wykonujemy rytuały, bo odpowiada ona za magię i naszą księżycowość.

Chiromanci uważają, że prawa dłoń służy do ustalenia postawy i działania człowieka – ta dłoń została nazwana przez chiromantów dłonią wolnej woli, zawiera znaki wskazujące na możliwe kierunki i modyfikacje losu, wybory. Dla nas to dłoń reprezentująca sprawczość i materię.

Dłonie mają też silne powiązanie z kosmosem – a dokładnie, z planetami.

U podstawy dłoni znajduje się wzgórze Wenus, naprzeciw niego leży wzgórze Księżyca. Nad wzgórzem Wenus znajduje się wzgórek Marsa. Leży on również nad wzgórzem Księżyca. U podstawy palców, licząc od małego palca, znajdują się: Wzgórze Merkurego, Słońca, Saturna i Jowisza. Wzgórza na dłoni powiązane są wpływami astrologicznego typu. To z nich chiromanci odczytują energetyczne wpływy na nas i na nasze życie.

Wzgórek pod palcem wskazującym, jowiszowy zdradza czy nasze życie będzie pełne doświadczeń czy zmian, czy – wręcz przeciwnie – będziemy żyć monotonnie, zgodnie z poszanowaniem prawa.

Pod palcem środkowym, wzgórek Saturna to dane o naszej karierze zawodowej i sukcesie w pracy.

Wzgórze Słońca pod palcem serdecznym, zwany także wzgórkiem Apollina to obraz szczęścia bądź pecha w życiu.

Pod małym palcem z kolei mamy wzgórek Merkurego zwany wzgórkiem wiedzy, ponieważ określa, ile inteligencji i mądrości w nas jest. Może stąd wzięło się powiedzenie, że wszystko ma się w małym palcu?

Pod kciukiem natomiast jest Pagórek Wenus odpowiedzialny za naszą kobiecość.


Więcej na temat prawa przyciągania dowiesz się w szkoleniu:

PRAWO PRZYCIĄGANIA - "Sekret" wyjaśniony

Link do Webinaru: www.ekademia.pl/kurs/PrawoPrzyciagania2018


Jak pielęgnować?

Duchowość duchowością, ale nie możemy zapomnieć o codziennej pielęgnacji naszych dłoni i paznokci. Aby w pełni cieszyć się ich pięknem, musimy pamiętać o drobnych wskazówkach, które pomogą nam w utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Przede wszystkim – skórki. Wiele z nas je wycina, a to duży błąd, ponieważ jest to zamknięte koło. Wycinając skórki, teoretycznie się ich pozbywamy, ale jednocześnie przyczyniamy się do przyspieszenia ich odrastania. Na domiar złego – odrastają one grubsze, mocniejsze, szybciej. Zatem musimy je częściej wycinać… i tak w kółko. Dobra rada mojej babci – zawsze po kąpieli odsuwajmy je delikatnie ręcznikiem. Ja tak robię od 20 lat. I nigdy ich nie musiałam wycinać… Spróbujcie a same się przekonacie… No i absolutnie NIE OBGRYZAJCIE skórek paznokci!!! To niszczy płytkę, wały boczne i prowadzi do nieodwracalnych zmian w ich wyglądzie. Może też prowadzić do zakażeń.

Druga kwestia – dobra dieta, bogata przede wszystkim w białko, składniki mineralne i witaminy, zwłaszcza A, E oraz z grupy B. Nawet niewielkie ich niedobory w pierwszej kolejności szkodzą właśnie naszym włosom i paznokciom. Jedzmy dużo surowych i krótko gotowanych (al dente) warzyw i owoców, nie zapominajmy też o jajach, rybach, nabiale, a jeśli je jemy – to także o mięsie. Bardzo ważne są też produkty zbożowe.

Punkt trzeci – obserwujmy naszą płytkę paznokcia. Wszelkie zmiany, które na niej lub w jej kształcie i grubości zauważymy świadczą o zmianach zachodzących w naszym organizmie, często też o procesach chorobowych, które się w nas toczą. Mogą to być białe plamki, bruzdy poprzeczne i podłużne, różne nietypowe kolory płytki. Tych objawów jest wiele, więc jak tylko zauważycie coś odstającego od normy, poszukajcie informacji w sieci lub u lekarza dermatologa. Lepiej dmuchać na zimne.

I na koniec – malując paznokcie pamiętajmy, by odżywiać je odpowiednimi preparatami. Możemy wcierać w nie olejki i oleje, a zanim pomalujemy je lakierem kolorowym – koniecznie stosujmy pod nie bazę, aby zapobiec odbarwianiu się płytki.

A! Pielęgnując swoje dłonie w salonach kosmetycznych zwracajmy uwagę na higienę – wszelkie narzędzia typu cążki, dłutka, pilniki powinny być zdezynfekowane lub jednorazowe. To bardzo ważne, ponieważ nawet niewielka ranka podczas piłowania może spowodować poważne komplikacje zdrowotne – głównie chodzi tu o wirusy.

Może cię również zainteresować artykuł: Czy wiesz, co symbolizuje znamię na twoim ciele?

Ania Wues


Źródło wiedzy o chiromancji: himalaya-wiki.org

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram