Jak oczyścić mieszkanie od złych energii?

oczyścić mieszkanie

Podłoga skrzypi, choć nikt po niej nie stąpa. Wokół lustra wyczuwalna jest dziwna energia. Z kolei w pokoju obok, kto nie wejdzie, musi się pokłócić. Oto kilka powodów, dla których warto sprawdzić czy miejsce, w którym mieszkamy bądź pracujemy, jest wolne od złych energii. A co jeśli nie? Jak możemy sami przeprowadzić oczyszczanie domu z tego, co nam szkodzi?

Objawy, które mogą wskazywać, że nasze mieszkanie jest również domem innych energii czy bytów, są rozmaite. Z tych mrożących krew w żyłach jest duszenie podczas snu lub dziwne głosy. Z tych bardziej przyziemnych to ciągłe awarie sprzętu elektrycznego lub usychanie każdej wprowadzonej na teren rośliny. Z tych najbardziej doskwierających to nieprzyjemne relacje między domownikami. Istotne, że coś nam w danym miejscu nie pasuje i chcemy to naprawić.

By oczyścić dom lub inne pomieszczenie, w którym spędzamy czas, warto zrobić to też w materii. Tak. Bez sprzątania się nie obejdzie. Ale to sprzątanie wykonujemy z konkretną intencją oczyszczenia domu ze złych i niskich energii. Nasz wysiłek w to włożony to energia, którą ukierunkowujemy na dany cel. To także mapowanie rzeczywistości. Wyobraźmy sobie, że ten dom i ten bałagan to nasz świat i nasze życie. Jeśli go posprzątamy najlepiej jak możemy, nasze życie i nasz świat również odzyskają czystość i porządek. Taka umowa mocno podziała na naszą podświadomość i wszystko samo się ułoży.

BHP

Po odstawieniu mopa i płynów do mycia (lub sody oczyszczonej, jeśli ktoś nie stosuje w domu chemii) wietrzymy dom a potem szczelnie zamykamy okna i drzwi. Myjemy ręce i bierzemy w dłonie białą szałwię. Białą a nie lekarską. Okadzanie biała szałwią siebie lub otoczenia to podstawowa praktyka magiczna. Poza tym, że to zioło ma działanie antyseptyczne, wymiata także niskie wibracje i złe energie. Dlatego też stosuje się ją przed i podczas rytuałów robiąc z jej dymu szamański krąg ochronny.

Ale uwaga! Zanim zabierzemy się za oczyszczanie domu warto zadbać o własne BHP. Jeśli się nie ochronimy sami, to co chcemy wyrzucić z mieszkania, może się do nas przykleić. Dlatego sami okadzamy się białą szałwią zgodnie z ruchem wskazówek zegara z intencją, by żadne niskie energie nie miały do nas dostępu. Możemy takie słowa (okadzam się, by żadne niskie energie nie miały do mnie dostępu) powiedzieć na głos. Dobrze mieć też na sobie biżuterię z ochronnymi symbolami. Pentakl lub Pieczęć 7 Archaniołów wystarczy. Dobrze sprawdzają się też kamienie, minerały jak onyks czy czarny turmalin. Przystępujemy do oczyszczania z pewnością. Strach nie jest wskazany, bo niskie energie się nim karmią. Jeśli się boimy, nadajemy im automatycznie rangę wyższą od siebie. A to niedozwolone. Lepiej wtedy tego nie robić. Dobrze, by przy oczyszczaniu towarzyszyły nam Anioły, zwłaszcza Archanioł Michael oraz Archanioł Zadkiel. Przeprowadzą nas one bezpiecznie przez cały proces.


Pieczęć 7 Archaniołów możesz nabyć w naszym sklepie: Pieczęć 7 Archaniołów w sklepie Akademii Ducha

Pieczęć Siedmiu Archaniołów


Szałwia na dwa sposoby

W przypadku oczyszczania wnętrza są dwa sposoby użycia białej szałwi. Są zwolennicy i jednej i drugiej lub osoby, które korzystają z dwóch według własnej inwencji. Pierwszy sposób to okadzanie domu od drzwi w przeciwną stronę niż ruch wskazówek zegara. Ta metoda „wybija” z domu wszelkie energie: i dobre i złe. Po skończeniu wietrzymy wnętrze. Takie czynienie tworzy w domu próżnię energetyczną i nieodzowne jest napełnienie jej szybko tym, czym chcemy. W przeciwnym wypadku nieproszeni goście usiądą na kanapie szybciej niż my. Po takim oczyszczeniu wskazane jest zaproszenie do wnętrza Aniołów na przykład poprzez muzykę anielską czy wysoko wibracyjne medytacje, binaurale itp. Można je też zaprosić wyjmując karty anielskie, paląc białe świece czy inwokując modlitwę Aniele Boży Stróżu mój. Można też zaprosić energie Prosperity. Ale rytuał z tym związany zdradzimy w innym artykule.oczyszczanie domu

Druga metoda oczyszczania białą szałwią to okadzanie od drzwi domu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wtedy biała szałwia przywraca energiom pierwotny porządek zgodny z Matką Naturą. Energie układają się według Pierwotnej Matrycy. W takim otoczeniu żadne nisko wibracyjne byty nie mogą istnieć. Po takim oczyszczaniu również wietrzymy przestrzeń. Możemy, ale nie musimy zapraszać konkretnej energii.

Jeśli okadziliśmy dom białą szałwią można teraz zapalić palo santo – święte drzewo o solarnej i męskiej energii, które nada przestrzeni złotej energii, energii sprawczości i mocy Słońca. Aby działanie szałwi trwało długo, można ochronić dom sypiąc w każdy róg sól. W taki sam sposób chroni się próg domu sypiąc na niego sól.


Białą szałwię, Palo Santo i inne kadzidła znajdziesz w naszym sklepie: Kadzidła w sklepie Akademii Ducha

szałwia biała


Metoda incognito

Dobrym sposobem na uspokojenie energii i oczyszczanie domu jest zapalenie świec z wosku pszczelego, które przywracają harmonię i spokój. Ta metoda jest dobra, kiedy nie mamy czasu na chodzenie po domu z białą szałwią lub jesteśmy w miejscu gdzie takie działanie spowoduje, że współpracownicy bądź szef zastanowią się poważnie kogo mają w zespole. W takich sytuacjach piękna woskowa świeca przywróci harmonię, a my, a raczej nasze moce, nie zostaną zdemaskowane.

Przestrzeń można też czyścić dźwiękiem: kamertonów, mis czy gongów. Jeśli nie mamy możliwości, by zaprosić mistrza dźwięku, który gra na tych instrumentach, można zastąpić to nagraniami z internetu. Polecamy te, które wyselekcjonowaliśmy na naszej stronie. Są sprawdzone i polecane przez Akademię Ducha.

Telefon do speca

W niektórych miejscach, zwłaszcza tam, gdzie historia zapisała się krwawo, może istnieć ryzyko obecności nieodprowadzonych Dusz. Jeśli nie mamy umiejętności odprowadzania ich do Źródła, lepiej nie brać się za oczyszczanie domu na własną rękę. Podobnie jeśli energie są dość ciężkie i doprowadzają wręcz do paranormalnych zjawisk. Wtedy warto zaprosić do siebie specjalistów od takiego oczyszczania domu.

Osobnym zjawiskiem, o którym warto tu napisać, jest czyszczenie luster. Dotyczy to jedynie tych starych, odziedziczonych po babciach czy kupionych na pchlim targu. One mają swoje życie, mogą być portalami do innych wymiarów, mogą też trzymać tajemnice rodzin domów, w których przebywały. Jeśli mamy poszerzoną percepcję czasem możemy to w lustrze zobaczyć.

Jak zatem oczyścić takie lustro? Ponieważ lustro odpowiada energetycznie Księżycowi i wodzie, warto do jego oczyszczenia użyć właśnie wody, najlepiej z solą. Myjemy lustro kolistymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zaczynamy od zewnątrz i robimy spiralę do wewnątrz lustra. Możemy je w taki sam sposób okadzić szałwią i zamknąć potencjalny portal wykonując dymem szałwi znak iksa. Niektórzy rysują w rogu lustra ochronną runę. Ale to sposób dla tych, którzy z runami mają po drodze. Uniwersalny jest Pentakl. Trzeba uważać jednak na znaki, które w lustrze mogą się odwrotnie odbić. Takich nie przyklejamy, bo symbol nabiera przeciwnego znaczenia.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na webinar [szkolenie on-line]: Bezpieczny DOM – Rytuał Oczyszczenia i Otwarcie Serca. Dom – Serce – Życie, klucze i wskazówki do nowego życia


I coś o kotach…

A teraz dobra wiadomość dla miłośników kotów. To zwierzę od zawsze kojarzy się z magią, co przysporzyło mu więcej problemów niż korzyści. W przypadku oczyszczania mieszkań koty robią to … za nas. I nie mam tu na myśli rozrzucania żwirku. Niestety nie działa on ani magicznie ani oczyszczająco. Chodzi o kocią umiejętność wyprowadzania niskich bytów i energii na zewnątrz domu. Kot bierze to dosłownie na siebie, kiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Koty warto wypuszczać na ziemię: do ogrodu lub do lasu, by mogły “wybiegać” tą złą energię i zrzucić, wdeptać w ziemię, by się samemu z niej oczyścić. Jeśli kot nie ma takich możliwości, jest ryzyko choroby. Jeśli mieszkamy w kawalerce bez balkonu i nasz kot raczej prycha na świeże powietrze, dajmy mu do kuwety nieco zwykłej ziemi. Musi on mieć możliwość oczyszczenia się, a ziemia nadaje się do tego doskonale.

Sposobów oczyszczania przestrzeni jest wiele. Zależy z jakiej tradycji magicznej się czerpie lub z jakimi siłami bądź żywiołami się pracuje. Zależy to również od miejsca oczyszczania, bo konkretne miejsca wymagają czasem konkretnych działań.

Dora Rosłońska

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

7 myśli nt. „Jak oczyścić mieszkanie od złych energii?

 1. Izabela Szok

  Mam pytanie dotyczące oczyszczania siebie i pomieszczeń. Czy na koniec powinniśmy powiedzieć, że zapraszamy “światło i dobro” na miejsce złych energii których się pozbywamy?

  Odpowiedz
 2. Dagmara Skrętna

  Mam pytanie, czy oczyszczenie domu białą szałwią należy zrobić w pojedynkę czy można zrobić to z innym domownikiem?

  Odpowiedz
  1. Dora Autor wpisu

   można to zrobić z domownikiem, nawet z dziećmi w środku. Ważne tylko by najpierw okadzić ssiebie i domowników.

   Odpowiedz
 3. Monika S.

  Witam, mieszkam w mieszkaniu bez balkonu, w którym w przeciągu roku zmarły dwie osoby ojciec i brat mojego partnera. Nigdy ich nie spotkałam ale od kiedy mieszkamy od około pół roku nasz związek się rozpada. Jego brat zmarł tragicznie został znaleziony jak się rozkładał ciągle mi się śni bądź widzę go w tym miejscu jak stoi i się wpatruje w nas podczas snu. To mieszkanie nie jest dobre czuje że nas niszczy mam mniej energii od momentu zamieszkanie w nim. Osoby które zmarły byli alkoholikami, mój partner od momentu zamieszkanie zaczął więcej pić nawet zapisał się do AA ale nie pomaga. Wiem że to wina bardzo złej energii. Nawet ksiądz chodząc po kolędzie ominął to mieszkanie. Proszę niech ktoś pomoże nie mogę się wyprowadzić mój partner kategorycznie tego nie chce mój syn także.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram