Kosmogram – co to jest? + Zinterpretuj swój horoskop!

Co to jest kosmogram?

Kosmogram to inaczej horoskop astrologiczny, czyli pokazany w przystępnej formie układu planet na dany czas i miejsce urodzenia. Aby określić swój indywidualny układ planet, musimy znać miejsce urodzenia, oraz dokładny czas urodzenia – co do minuty.

Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy samemu stworzyć swój kosmogram. Warto skorzystać z darmowych opcji programów astrologicznych – na przykład www.astro.com. Aby zobaczyć swój indywidualny horoskop, wystarczy wprowadzić odpowiednie dane: zobaczymy koło z podziałem na 12 domów i układ planet wraz z powiązaniami, który obowiązywał w chwili naszego narodzenia.

Dlaczego warto znać swój horoskop astrologiczny?

Posługując się kosmogramem możemy odczytać nasze naturalne predyspozycje, cechy charakteru, dziedziny życia, które są dla nas najważniejsze, zdolności oraz trudności, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Profesjonalną interpretacją horoskopów urodzeniowych zajmują się astrolodzy. Na szczęście, wstępnie możemy przyjrzeć się swojemu kosmogramowi samemu i samodzielnie określić podstawowe zależności, które występują w naszym horoskopie.

Kosmogram jest symbolicznym, graficznym zapisem struktury psychicznej, fizycznej i emocjonalnej człowieka. To zbiór informacji o osobowości człowieka i o tym, jak odnajduje się w każdej dziedzinie życia.

Dzięki kosmogramowi możemy zrozumieć nasz potencjał i deficyty. Pełna interpretacja to mapa naszego życia, która zawiera wartości, pragnienia, talenty, sposoby działania, wzorce, blokady, lęki. Pokazuje braki i miejsca, nad którymi warto popracować. Z kosmogramu możemy też określić jakie wydarzenia spotkają nas w życiu, i czego możemy się spodziewać – to swego rodzaj prognoza na życie.

Przeanalizowanie horoskopu urodzeniowego pomaga w lepszym zrozumieniu siebie, własnych myśli i emocji. Pomaga też rozwiązywać konflikty wewnętrzne i usprawiedliwia reakcje. Poznanie swoich zasobów umożliwia wykorzystanie ich w odpowiednim czasie. Kosmogram to indywidualna inspiracja do życia i wypełnienie luk, które każdy z nas ma na temat siebie samego.

Kiedyś horoskop był odczytem naszego przeznaczenia. Współcześnie patrzymy na kosmogram nieco inaczej, bardziej elastycznie: jest to zespół pewnych cech i tendencji. Przyszłość określamy na zasadzie determinacji – mamy zdeterminowane pewne cechy osobowości, charakter, temperament, konstytucję psychofizyczną lub tendencje zdrowotne. Występuje jedno zastrzeżenie – jeśli jesteśmy do czegoś zdeterminowani, nie oznacza, że jesteśmy na to skazani. Podobnie jak w genetyce, istnienie pewnych genów nie oznacza, że zapadniemy na daną chorobę. W astrologii nic nie jest przesądzone i wiele zależy od nas samych.

Jak stworzyć swój kosmogram? Instrukcja krok po kroku

  1. Wchodzimy na stronę www.astro.com
  2. Klikamy zakładkę Free Horoscopes i wybieramy Extended Chart Selection
  3. Wybieramy opcję dla osób niezalogowanych: “ for guest users:
    To view this horoscope you need to enter birth data. Please click here to go to the data entry page. The horoscope will be displayed subsequently” – klikamy link
  4. Wypełniamy formularz: Imię, nazwisko, płeć, dzień, miesiąc i rok urodzenia, godzina urodzenia, kraj urodzenia, miasto urodzenia – klikamy “continue”
  5. Pokaże się strona: Extended Chart Selection – klikamy przycisk: click here to show the chart

 kosmogramPrzykładowy kosmogram z programu www.astro.com

Jak interpretować horoskop?

Aby zinterpretować horoskop urodzeniowy, musimy przeanalizować każdy z domów w odniesieniu do znaku zodiaku, występowanie planet, układy planet  w każdym z domów, oraz ich odległość w stosunku do siebie – czyli koniunkcje, opozycje, kwadratury, itd. Jest to zadanie profesjonalnego astrologa, który biorąc pod uwagę wszystkie współrzędne, będzie w stanie opisać z niezwykłą precyzją właściciela horoskopu.

W najbliższych odcinkach cyklu Astrologia dla początkujących, przyjrzymy się domom astrologicznym i znaczeniu poszczególnych planet w danych domach. Nie jest to pełna interpretacja, a jedynie wycinek – najlepiej jest go interpretować w odniesieniu do reszty aspektów, które znajdziemy w horoskopie urodzeniowym, ale sam w sobie daje pogląd na to jacy jesteśmy, i co jest dla nas w życiu ważne. To wspaniała inspiracja do życia, pokazanie dobrych stron i… usprawiedliwienie dla naszych braków. Bardzo możliwe, że będzie to też początek twojej przygody z astrologią i obudzi w tobie potrzebę pełnej analizy kosmogramu.  Dlatego przygotuj swój kosmogram według powyższej instrukcji i sprawdź sam, jaki jesteś. Już niedługo – do przeczytania!

Nadine Lu

Zdjęcia: https://unsplash.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram