Kot i jego magiczne właściwości

kot

Kot posiada zdolności pozwalające na odbieranie informacji niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika. Koty widzą świat astralny, potrafią przewidywać zagrożenia nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem, a także uzdrawiają dolegliwości występujące u domowników. 17 lutego w Polsce obchodzimy dzień kota, to doskonały czas na to, by zapoznać się z magicznymi właściwościami najlepszego przyjaciela każdej wiedźmy.  

Kocia historia

Na przestrzeni wieków koty były równie mocno wielbione, jak i nienawidzone. Egipcjanie darzyli koty szczególnym szacunkiem, czcili je. Zabicie kota było postrzegane jako świętokradztwo. Kto dopuścił się zabicia zwierzęcia, był skazywany na śmierć. W egipskiej kulturze kot symbolizował płodność, potencję, szczęście i radość. Również islam odnosi się do kotów z ogromnym szacunkiem ze względu na ukochaną kotkę Mahometa, Muezzi. Kotka w czasie głoszonych kazań leżała na kolanach proroka i piła z rytualnej miski. Po dziś dzień mruczenie jest uznawane za modlitwę kierowaną do Allaha.

W średniowieczu nastały gorsze czasy dla naszych kocich towarzyszy. W czasie inkwizycji kot był postrzegany jako odzwierciedlenie diabła.  Na mocy prawa zabijano nie tylko czarownice, ale i ich koty. Wierzenia medycyny ludowej także nie były dla kotów zbyt łaskawe. Uzdrawiające recepty zawierały zachęty do leczenia kręgosłupa skórą zdartą ze zwierzęcia, czy poprawianie wzroku przy pomocy sproszkowanej głowy kota. Napój z kociej krwi miał działać wzmacniająco, natomiast jeżeli ktoś zachorował na cholerę i pragnął żyć dalej, należało spalić kota w piecu chlebowym. Stanowczo odradzam stosowanie tego rodzaju praktyk.

Koty widzą świat astralny

W astrologii kot jest kompilacją energii Księżyca i Urana. Pierwsza z energii przyczyniła się do ukształtowania przyjaznych aspektów kociego charakteru oraz do wykształcenia zdolności wyczuwania i oczyszczania energii w pomieszczeniu.

Energia Urana kształtuje kocią niezależności oraz skłonności do samodzielnego podejmowania decyzji przez kota i braku posłuszeństwa. Opisuje również związek z energiami nie z tego świata.

Połączenie tych dwóch energii pozwala kotom na widzenie świata astralnego. Kiedy kot wpatruje się w jeden punkt w którym wydawałoby się nie ma zupełnie nic interesującego, może akurat patrzeć na ducha. Energia naszego towarzysza w subtelny sposób wpływa na otoczenie, przyczyniając się do oczyszczenia energii w pomieszczeniu. Dodatkowo w miejscu w które kot stale się wpatruje możemy postawić kwiat geranium, który usuwa złe energie lub położyć kryształ górski chroniący od klątw i uroków. Kamień napełni pomieszczenie pozytywną energią.

kot Kocie mruczenie – kot uzdrowiciel

Badania naukowców z Instytutu Komunikacji Zwierząt w Karolinie Północnej dowiodły istnienia uzdrawiającej mocy kotów. Przeprowadzone eksperymenty wykazały:

  • obecność kotów łagodzi stres i wspomaga leczenie depresji;
  • zrastanie złamanych kości u osób posiadających koty jest wzmocnione o 20%;
  • właściciele kotów żyją średnio 4-5 lat dłużej, niż właściciele innych zwierząt;
  • kocie mruczenie pozytywnie wpływa na psychikę i układ nerwowy, stabilizuje rytm serca, normalizuje ciśnienie krwi oraz wspomaga odporność;
  • przebywanie w towarzystwie kotów może wyleczyć m.in. bezsenność, wrzody żołądka, wzdęcia, oziębłość i impotencję.

Uzdrawiająca moc kotów jest coraz szerzej wykorzystywana w zakresie terapii i uzdrawiania. Koto-terapia (Felinoterapia) zakłada, że towarzystwo kota działa korzystnie na zdrowie i psychikę. Terapia polega na spotkaniach z kotem i jego opiekunem. Czas przeznaczony na terapię upływa na głaskaniu kociego terapeuty, przytulaniu i wspólnych zabawach.

Agnieszka Salwa

 

Źródła:
tylkomedycyna.pl/wiadomosc/kociarze-gora-uzdrawiajaca-moc-mruczenia-dowiedziona
www.malgorzatagardasiewicz.pl/viewpage.php?page_id=13
strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/kocur-paranormalny-niesamowite-zdolnosci-kotow/yfqpr
www.wrozka.com.pl/magia/magia-przedmiotow/6676-kot
www.astromagia.pl/magia-i-rytualy/magia-nowosci/9144-czy-koty-widza-duchy www.kociesprawy.pl/magazyn/felinoterapia/
zdjęcia: pixaby.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Kot i jego magiczne właściwości

  1. Iwona

    Uran (pierwiastek promieniotwórczy), czy Uran (planeta), bo jesli planeta to odmienia sie “księżyca i Urana”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram