Minerały a znaki zodiaku. Sprawdź jakie kamienie będą dla ciebie najlepsze

znak zodiaku

Ta sama siła, która stworzyła wszechświat, powołała do życia także i nas – ludzi. Z tego właśnie względu jesteśmy nierozerwalnie związani z energią kosmiczną i połączeni z mocami przyrody. Jeżeli poznamy łączące nas zależności, będziemy mieć możliwość lepszego zrównoważenia własnej energii. W poniższym artykule przeczytacie o bliskości ziemskich minerałów i znaków zodiaku i o tym, w jaki sposób oddziałują one na nasze życie.

BARAN

Ognistym baranem rządzi odważny i potężny Mars. Osoby urodzone pod wpływem tego znaku są bardzo aktywne i obdarzone zmysłem organizacyjnym. Wychodzą pierwsze z inicjatywą i motywują innych do działania. Posiadają talent do uzdrawiania i przekazywania energii życiowej.

Niestety baran zbyt łatwo się rozprasza i rozpoczyna wiele rzeczy na raz. Potrzebuje zatem silnego ugruntowania i w tym mogą być mu pomocne wszelkie czerwone, koncentrujące energię minerały.

Idealne kamienie: hematyt, czerwony jaspis i agat w porfirze (skale, z której w naturze wyrasta).


BYK

Bykiem rządzi urocza i powabna Wenus. Osoby urodzone pod wpływem tego znaku mają zdolność do natychmiastowej manifestacji. Najłatwiej jest im przejawić na ziemi bogactwo i szczęście oraz zadbać o rozkosze cielesne.

Kluczem do aktywacji ich mocy jest miłość i mądrość. Żeby byki mogły osadzić te wartości w życiu codziennym, potrzebują minerałów, które uspokoją nerwy i wyciszą rozum oraz otworzą serce.

Idealne kamienie: bursztyn, żółty i zielony kalcyt lub różowe (kwarc, turmalin różowy).


BLIŹNIĘTA

Bliźniętami rządzi Merkury. Osoba powiązana z tą planetą nie może usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu i jest zaangażowana w sprawy społeczne. Może łatwo wpływać na wszelkiego rodzaju ruchy energii (myśli, emocji itp.).

Bliźnięta charakteryzuje dualizm: radość i smutek, zdrowie i choroba. Przewodnim celem ich życia jest pokonywanie własnych słabości. Łatwo tracą koncentrację i zapał. Dlatego potrzebują mocy minerałów, które wskażą drogę i sens podejmowanych działań, opiekuńczych kamieni-przewodników.

Idealne kamienie: ametyst, fioletowy fluoryt, czaroit.


RAK

Nad Rakiem rządy sprawuje Księżyc. Związany z nim kolor to srebro i zieleń. Rak to osoba introwertyczna z pobudzoną intuicją. Trzyma swoje uczucia na wodzy i pokazuje światu dokładnie tyle ile chce. Nigdy nie daje się poznać do końca.

Znak ten związany jest z wodą. Ma niespokojnego ducha i cały czas musi czuć, że żyje.  Rak potrzebuje minerałów, które pozwalają skontaktować się z siłą i twórczą energią natury oraz takich, które dają dostęp do swojej wewnętrznej istoty.

Idealne kamienie: zielony kwarc, zielony turmalin oraz kamień księżycowy.


LEW

Lwem rządzi lśniące Słońce. Kolor, który się z nim kojarzy, to barwa złocisto – pomarańczowa. Jest on liderem – idealistą. Ma poczucie humoru, własny styl, a ludzie skupiają się wokół niego i podążają za jego słowami i pomysłami. Cokolwiek sobie założy – osiąga to.

Zadaniem lwa jest zapanować nad swoim ego oraz odnaleźć w sobie swoje Boskie źródło. Pomocne w tym procesie będą wszelkie minerały, które pomagają czerpać energię ze światła Słońca.

Idealne kamienie: żółty kalcyt, bursztyn, piryt, karneol oraz pomarańczowy selenit.


PANNA

Panną włada mądry i praktyczny Merkury. Kolor z którym powiązany jest ten znak to niebieski i ciepły pomarańczowy. Pomimo, że jest to znak Ziemi, prawie zawsze Panny zatracają się w obowiązkach, próbując zaspokajać potrzeby innych. To dlatego błękit nieba podnosi je na duchu i pomaga im przypomnieć sobie ich prawdziwą boską Naturę, wolną od zobowiązań.

Panny, aby czuły się dobrze powinny zawsze skupiać się na jasnej stronie życia i dystansować się do swoich wątpliwości. Pomogą im w tym minerały rozwijające mądrość serca, a także porządkujące wiedzę intelektualną.

Idealne kamienie: pomarańczowy kalcyt oraz labradoryt.


WAGA

Wagą rządzi spokojna i czarująca Wenus. Znak ten łatwo odnajduje się w każdym środowisku i z lekkością równoważy wszelkie stresowe sytuacje. Jest ona dyplomatyczna, słowna i ma wysokie poczucie sprawiedliwości. Jest wrażliwa na piękno i empatyczna.

Waga nie lubi być izolowana i ograniczana w życiu. Pomocne dla niej będą minerały, które dadzą jej poczucie głębokiego, opartego na miłości duchowej związku, tak z innymi ludźmi, jak i resztą wszechświata.

Idealne kamienie: opal, kwarc różowy, bursztyn oraz piryt.


SKORPION

Skorpion znajduje się pod rządami Plutona i Marsa. Kolor, z którym jest powiązany, to krwistoczerwony. Jest on osobą pracowitą i zdeterminowaną na osiągnięcie założonych celów. Myśli analitycznie, jest uparty i z łatwością przyjmuje role przywódcze. Mimo tego potrafi odnaleźć się w grupie.

Skorpion jest powiązany z żywiołem wody. Ma bardzo silną intuicję i świetnie manipuluje energią. Aby pozostał skupiony na danej sprawie i korzystał doskonale ze swoich instynktów, potrzebuje minerałów ugruntowujących, a także transparentnych – pozwalających przenikać przez wielowymiarowość rzeczywistości.

Idealne kamienie: ciemnoczerwone (almandyn, pirop) i przezroczyste (kwarc, akwamaryn).


STRZELEC

Strzelcem rządzi pomyślna planeta Jowisz. Kolor związany z tym znakiem, to kolor królewskiej purpury.  Strzelec jest podróżnikiem i szybko się uczy. Bardzo łatwo odnajduje się w innych środowiskach. Lubi być swoim własnym szefem i wyraża prawdę, nawet jeśli jest ona bolesna.

Jego największą siłą jest niezachwiany, szczery optymizm. Aby czuć płomień szczęścia płonący w swoim sercu i zrealizować swoje szlachetne aspiracje, potrzebuje minerałów mocnych energetycznie i wzmacniających pulsującą w jego żyłach krew.

Idealne kamienie: ciemnoniebieski azuryt, sodalit, rubin, hematyt.


KOZIOROŻEC

Koziorożcem rządzi silny Saturn. Kolor, z którym jest powiązany, to czarny. Znak ten ma wielkie, ale realistyczne marzenia. Jest bardzo zorganizowany, pragmatyczny i konsekwentny. Odpowiedzialny za swe czyny i zdyscyplinowany. Ceni tradycję i lojalność, a gdy sięga do mądrości swoich przodków, jest w stanie realizować wielkie projekty.

W tym znaku łączą się ze sobą harmonijnie tajemniczość nocy i jasność dnia. Aby przejście zza ciemnych chmur do czystych promieni białego światła było płynne, koziorożec potrzebuje mocy minerałów z zakresu obydwu tych skrajnych biegunów.

Idealne kamienie: białe (kamień księżycowy, biały kwarc) i czarne (onyks, czarny turmalin).


WODNIK

Wodnikowi patronuje zarówno Uran, jak i Saturn. Powiązany z nim kolor to błękit kobaltowy (kolor czystego nieba). Jest on niezależny i zawsze idzie własną drogą. Cieszy go wolność i praca umysłowa na własnych warunkach. Jest liderem, bądź najbardziej pracowitym członkiem zespołu. Często niekonwencjonalny, ale zawsze walczący w słusznej sprawie.

Wodnik zawsze kieruje się do nieznanych jeszcze prawd i dociera do nich. Szczególnie ważna dla niego jest praca z ludźmi, w zgodnym zespole. Aby mógł poczuć z nimi jedność, niech korzysta z mocy niebieskich minerałów, które służą dobrej komunikacji.

Idealne kamienie: błękitne (niebieski agat, niebieski chalcedon).


RYBY

Ryby są pod władaniem Neptuna i Jowisza. Związany z nimi kolor, to biały i niebieski oceaniczny. Ryby to znak emocjonalnej inteligencji, często rozmarzone i twórcze. Powiązane z żywiołem wody. Mogą skutecznie ingerować w świat snów i operować nimi tak, aby wspierały manifestację w świecie jawy.

Ryby świetnie sprawdzają się również w kontaktach z duchowymi istotami. Korzystają z ich pomocy, aby walczyć z niesprawiedliwościami tego świata. Potrzebują zatem minerałów wzmacniających te więzi, a także usprawniających moce ich umysłu.

Idealne kamienie: sodalit, lapis –lazuli.


Znaki zodiaku przyporządkowane są działaniu konkretnych planet i gwiazd, z którymi my oraz wszystkie żyjące istoty jesteśmy powiązani. Zatem jeśli korzystamy z energii kryształu zależnego od naszego znaku zodiaku, wiążemy się tym samym z mocą planety, która jest nam pokrewna. Tworzymy w ten sposób silną, rzeczywistą więź dającą nam siłę i rozpoznanie na naszej życiowej drodze

Mogą cie również zainteresować artykuły:

– Talent i predyspozycje zawodowe a znak zodiaku – sprawdź, czy idziesz w dobrym kierunku

– Sprawdź z jakimi magicznymi mocami się urodziłeś, zgodnie ze swoim znakiem zodiaku

Magdalena Głowacka

 

Bibliografia:
„El poder de los cristales”, José Antonio Blanco, Barcelona 2007
akademiaducha.pl/magiczne-moce-urodziles-znakiem-zodiaku/
akademiaducha.pl/talent-a-znak-zodiaku/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram