9 uzdrawiających Mudr, przynoszących harmonię i dobre samopoczucie

dobre samopoczucie

Mudry polegają na delikatnym ułożeniu oraz odpowiednim połączeniu rąk i palców, co oddziałuje na polaryzację i przepływ energii w ciele, czego skutkiem jest jej harmonizacja. Mudry mają więc działanie terapeutyczne. Wpływają zarówno na ciało, umysł i duszę. Stymulują cały układ energetyczny przynosząc uzdrowienie i dobre samopoczucie.

Uniwersalne elementy wszechświata

Teoria stojąca za ideą Mudr mówi, że każdy palec reprezentuje jeden z uniwersalnych elementów wszechświata – kciuk przedstawia ogień, palec wskazujący powietrze, środkowy palec przestrzeń, palec serdeczny ziemię, a mały palec reprezentuje wodę.

Kiedy ciało nie jest w równowadze, ułożenie rąk w odpowiednich Mudrach pomaga przywrócić równowagę żywiołom i przynieść uzdrowienie.

Niewątpliwą zaletą Mudr jest to, że można je stosować praktycznie w każdym miejscu i o każdym czasie, nie wymagają specjalnego przygotowania, pozycji medytacyjnej, czy idealnych warunków zewnętrznych – które oczywiście mogą być pomocne, ale nie są konieczne – co sprawia, że nawet stojąc w korku, czekając w poczekalni przed wizytą u stomatologa czy oczekując na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy, możemy je stosować i szybko obniżyć poziom stresu, złości, braku energii czy złego samopoczucia.

Uzdrawiające Mudry

Poniżej przedstawiamy najlepsze i najpopularniejsze mudry pomocne w emocjonalnym uzdrawianiu.

 

I. Mudra Akceptacji

Uzdrawianie: Idealna mudra do uzdrawiania smutku, oporu i niechęci zmiany czegoś w naszym życiu oraz poczuciu, że utknęliśmy w przeszłości i nie potrafimy sobie z nią poradzić.

Pozycja: Złóż palec wskazujący tak, aby spoczywał w przestrzeni pod kciukiem. Następnie niech kciuk dotknie twojego małego palca. Upewnij się, że kciuk spoczywa na jego paznokciu.

Instrukcja: Myśl o problemie z którym się zmagasz, bez jego oceniania, po prostu mu się przyglądaj z jednoczesnym utrzymywaniem mudry. Poświęć na ćwiczenie przynajmniej 10 minut.

mudry


II. Mudra Pewności Siebie

Uzdrawianie: Ta Mudra jest idealna, aby pomóc ci odzyskać naturalną pewność siebie, poczucie własnej wartości, asertywność i umiejętność bronienia swojego zdania. Jej praktyka przynosi poczucie spokoju i pewności siebie, oraz pomaga pokonać wewnętrzne obawy i lęki.

Pozycja: Lekko ugnij palec wskazujący i dotknij go kciukiem jego zewnętrznej strony, w nieco mniej niż w połowie. Resztę palców staraj się trzymać prosto.

Instrukcja: Myśl o problemie z którym się zmagasz, bez jego oceniania, po prostu mu się przyglądaj z jednoczesnym utrzymywaniem mudry. Poświęć na ćwiczenie przynajmniej 10 minut.


III. Mudra Energetyczna

Uzdrawianie: Pobudza produkcję energii w organizmie przesyłając jej do każdej komórki, która jej potrzebuje, w ten sposób ją aktywizując i pobudzając. Idealnie sprawdzi się zamiast porannej kawy lub zawsze wtedy, gdy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku energii –  czyli np. teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy brak słońca za oknem, które w lecie jest naszym naturalnym dostarczycielem życiodajnej energii.

Przeczytaj więcej w artykułach:  5 skutecznych sposobów na jesienno-zimową chandrę oraz Starożytna technika, dzięki której uwolnisz swoje moce.

Pozycja: Dotknij kciukiem środkowego i serdecznego palca. Palec serdeczny i mały, trzymaj tak prosto, jak to tylko możliwe.

Instrukcja: Na początku nie utrzymuj tej mudry dłużej niż 10 minut. Z doświadczeniem czas ten można wydłużać.


IV .Mudra Koncentracji 

Uzdrawianie: Mudra pomaga skupić się i skoncentrować. Pomaga w byciu obecnym, w tu i teraz, utrzymuje czysty, wolny od natłoku myśli umysł.

Pozycja: Użyj obu rąk i dotknij końcówkami palców jednej dłoni, palców drugiej dłoni.

Instrukcja: Używaj zawsze, gdy potrzebujesz skupić się na wykonywanym zadaniu (praca, nauka itp.) lub by pozostać w pełni obecnym w teraźniejszej chwili – np. podczas rozmowy z drugim człowiekiem, podczas medytacji lub spaceru.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na WEBINAR (warsztaty internetowe): RYTUAŁ WIARY W SIEBIE


 

V. Mudra ugruntowująca

Uzdrawianie: Mudra wzmaga intelekt, pomaga w chorobach umysłu, wywołuje poczucie szczęścia, wyostrza pamięć, stymuluje czakrę podstawy ugruntowując w ciele fizycznym i rzeczywistości – pomaga więc twardo stąpać po ziemi, rozwiązywać problemy i myśleć racjonalnie.

Pozycja: Łączymy palec wskazujący i kciuk, reszta palców wyprostowana ale zrelaksowana.

Instrukcja: Trzymaj obie dłonie w tej pozycji co najmniej kilka minut, najlepiej 10. Stosuj, gdy potrzebujesz poczuć się lepiej, a także by sprawniej rozwiązywać codzienne problemy i wyzwania.


VI. Mudra Cierpliwości

Uzdrawianie: Ta Mudra, podobnie jak poprzednia, pomaga pozostać obecnym w danym momencie oraz dodatkowo pomaga w byciu cierpliwym, łagodnym i wyrozumiałym. Stosuj zawsze podczas rozmowy z partnerem 😉

Pozycja: Kciukiem dotknij koniuszka środkowego palca.

Instrukcja: Stosuj regularnie, po minimum 10 minut dziennie oraz zawsze, gdy będzie tego wymagać sytuacja.


VII. Mudra Odwagi

Uzdrawianie: Ta Mudra pomaga wydobyć i pobudzić wewnętrzną odwagę i nieustraszoność oraz może pomóc złagodzić niepokój i lęki, choć odwaga niekoniecznie oznacza braku lęku, a gotowość do jego przekroczeniu. Jest też pomocna w łagodzeniu poczucia osamotnienia i izolacji. Pobudza poczucie własnej wartości, samoakceptację i bezwarunkową miłość.

Pozycja: Dotknij koniuszkami wszystkich palców razem, oprócz małego palca, który należy trzymać tak prosto, jak to możliwe.

Instrukcja: Dla trwałego efektu ćwicz minimum 10 minut dziennie oraz zawsze, gdy najdzie taka potrzeba.


VIII. Mudra Intuicji

Uzdrawianie: Budzi, stymuluje i zwiększa zdolności intuicyjne i jasnowidzenia. Pomaga w poczuciu ufania sobie i swoim możliwościom.

Pozycja: Dotknij koniuszkami mały palec z kciukiem.

Instrukcja: Najlepiej stosować podczas medytacji i innych praktyk duchowych.


IX. Mudra Oświecenia

Uzdrowienie: Mudra ta pomaga w nawiązaniu głębokiego połączenia z duchową świadomością i Wyższą Jaźnią (Duszą). Pomaga również w uwalnianiu lęków i wewnętrznych ograniczeń. Sprawdza się także, jako dobry sposób na pozbycie się tremy.

Pozycja: Użyj obu rak i splącz ze sobą palce. Wyciągnij dotykające się kciuki i palce wskazujące, aby były naprzeciw siebie.

Praktyka: Bardzo potężna Mudra we wszystkich praktykach duchowych. Ćwicz minimum 10 minut dziennie.


 

Bartłomiej Raczkowski

 

Źródła:

i.ytimg.com/vi/WKnjxUlFzzo/maxresdefault.jpg

http://sekrety-zdrowia.org/mudry-energetyczne-uklady-rak

foreverconscious.com/8-mudras-for-emotional-healing

www.eioba.pl/a/275o/mudry-tajemnicze-gesty

Zdjęcia: foreverconscious.com/8-mudras-for-emotional-healing

Grafika główna: pixbay.com

 

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram