Obsydian Śnieżny – ochrona, łagodność i stałość

obsydian śnieżny

Obsydian Śnieżny (inaczej agat islandzki) uważany jest za kamień zmartwień, ponieważ łagodzi niepokój, stres oraz chroni przed negatywnymi emocjami. Przyjmuje postawę kota, który zbiera negatywne energie i oczyszcza przestrzeń.

To magmowa skała wylewna z grupy skał kwaśnych. Powstaje w wyniku gwałtownego stygnięcia magmy. Zbudowany jest ze szkliwa wulkanicznego zasobnego w krzemionkę oraz skalenie alkaliczne. Śnieżny Obsydian ma charakterystyczne czarno-białe ubarwienie. To właśnie ze względu na wygląd przyjął nazwę “śnieżny” – wzory, które go pokrywają przypominają płatki śniegu.

Według tradycyjnych wierzeń, kamień Obsydianu Śnieżnego ma moc wypędzania demonów. W średniowieczu był używany do magicznych rytuałów. Majowie wyrabiali z obsydianu zwierciadła, które miały pokazywać przyszłość. Indianie nosili amulety, które miały ich strzec przed złymi mocami.

Biało – czarny Obsydian to kamień urodzeniowy dla osób spod znaku Skorpiona, Barana, Panny i Wagi. Ma w sobie energię odwagi i wytrwałości, która jest szczególnie istotna  dla osób które tracą nadzieję. Obsydian Śnieżny nakierowuje na szczegóły: pokazuje rzeczy, które były do tej pory przeoczone, wskazuje sposoby, które mogły umknąć, bo wydają się być aż tak oczywiste. Kamień ten ułatwia otwarcie się na duchowe prowadzenie i znaki jakie daje Wszechświat.

Obsydian Śnieżny zalecany jest osobom, które zlekceważyły swoje lęki. Kamień pomaga wyciągnąć z podświadomości wszystkie problemy, konflikty oraz cały strach, który został zepchnięty na dno podświadomości, a które wracają w najmniej odpowiednim momencie. W takim wypadku należy nosić kamień przy sobie, najlepiej w połączeniu z kryształem górskim. Ta mieszanka może pomóc odkryć źródło udręki i świadomie sobie z nim poradzić.

Płaskie, gładkie i niewielkie kamienie można umieszczać w butach – ma to za zadanie uziemiać wyjątkowo upartych marzycieli i wprowadzić harmonię i równowagę między duchem a materią.

obsydian śnieżny

pixabay.com

Dla kogo?

Obsydian Śnieżny powinien się znaleźć w posiadaniu uzdrowicieli, parapsychologów, spirytystów i egzorcystów. Ułatwia on wykorzystywanie zdolności bez popadania w zarozumiałość. Jego wibracje są idealne dla marzycieli oraz osób mających kłopoty z realizacją swoich zamiarów. Kamień pomaga przekuć myśli w czyny i rozwiązać problemy.

Wszystkie odmiany Obsydianu są dobre dla ludzi łagodnych – noszone na szyi obronią przed wykorzystywaniem przez innych. Obsydian pomaga pozbyć się chorobliwego poświęcania się i nabrać asertywności.

Obsydian Śnieżny niweluje zmęczenie po długotrwałym wysiłku intelektualnym. Wspiera w rozwiązywaniu trudnych zadań. Przydatny jest uczniom i studentom, zwłaszcza przed egzaminami.

Właściwości

Kamień wzmacnia przepływ energii w organizmie. Jest pomocny przy podróżowaniu do własnego wnętrza i zagłębieniu się w duchowość. Chroni przed niekorzystnymi energiami z zewnątrz. Likwiduje blokady  w centrach energetycznych.

Wspiera stan psychiczny właściciela kamienia: niweluje uczucie strachu, tremę, jest wsparciem w depresji i podczas załamań psychicznych. Obsydian wzmacnia nieuświadomione talenty, zdolność postrzegania świata, wzmacnia zdolności spirytualne, logiczne myślenie i cierpliwość. Rozjaśnia umysł i pokazuje inny punkt widzenia.

Wszystkie odmiany Obsydianu są dobre na dolegliwości związane z układem pokarmowym, w tym żołądkiem i jelitami – kamień ten ułatwia przyswajanie wit. C i wit. D. Sprawdza się również w problemach trawiennych i kolkach jelitowych – aby można było odczuć jego pozytywne właściwości, należy popijać niegazowaną wodę (tak zwaną nalewkę z kamienia), w której przez co najmniej 6 godzin moczył się Obsydian.

Minerał wskazany jest przy schorzeniach wirusowych i bakteryjnych, również przy chorobach uszu. W tym celu należy kłaść kamienie pod poduszkę. Wspiera leczenie dzieci opóźnionych w rozwoju umysłowym.

Obsydian poprawia krążenie, a co za tym idzie – niweluje uczucie zimna w dłoniach i stopach. Pozytywnie wpływa na bóle, skurcze, blokady. Wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.

Moc obsydianu

Obsydian działa noszony przy ciele, położony na ciało lub jako element medytacji. Oddziałuje na czakrę podstawy.

Pielęgnacja kamienia

  • Rozładowywanie: za pomocą hematytów.
  • Ładowanie: Kryształy górskie, promienie słoneczne
  • Oczyszczanie: pod bieżącą wodą

***

Jeśli jeszcze nie masz, a potrzebujesz mocy Obsydianu Śnieżnego w swoim życiu, to znajdziesz go w naszym sklepie, w specjalnie przygotowanym zestawie kamieni wspierających oczyszczanie z negatywnych energii i przywracającym wewnętrzną harmonię. Kliknij, by przejść do sklepu: sklep.akademiaducha.pl

Nadine Lu

 

Źródła:
https://www.magicznagaleria.pl/kamien.php?id=720
http://pozytywnaenergiakamieni.blogspot.com/2013/05/obsydian.html
http://as2.pl/obsydian-sniezny-p-3576.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *