Orby – Anielskie Kule, Duchy, energia, czy tylko natura i technologia? Tajemnicze zjawisko uwieczniane na fotografiach

Orby

Orby są stosunkowo młodym zjawiskiem, które pojawiło się wraz z wejściem fotografii cyfrowej do naszego życia. Niektórzy twierdzą, że tak zwane orby są po prostu pyłem, parą wodną, kroplą czy załamaniem światła. Jednak, kule te, mogą reprezentować energię emitowaną z czakr, lub mogą przedstawiać Anioły bądź duchy. Jaka jest ich tajemnica?

Nazwa tego niezwykłego zjawiska wywodzi się z łacińskiego słowa “orbis” oznaczającego krąg, ponieważ orby są na ogół okrągłe. Średnice kręgów wahają się od kilku centymetrów do nawet pół metra. Różnorodność dotyczy także koloru. Zazwyczaj wydają się przeźroczyste, ale niekiedy na zdjęciach widać wyraźnie ich kolorową barwę. Pojawiają się pojedynczo, czasem w grupach, po parę lub paręnaście sztuk. Każdy z orbów posiada bardzo podobną strukturę. Powierzchnia obiektu nie jest jednolita i gładka, wygląda na komórkową i nierówną. W centrum widnieje mała wypukłość, przez którą można dostrzec drugi plan. Kule te najczęściej uwieczniane są na fotografiach. Tak naprawdę niezidentyfikowane orby, które nie są wywołane pogodą czy pyłem pojawiają się średnio raz na tysiąc zdjęć. Najczęściej widywane są w miejscach gdzie jest pełno ludzi, w okresie świąt, ważnych wydarzeń rodzinnych czy obok małych dzieci.

Może cię również zainteresować artykuł: Negatywny byt zadomowił się w twojej aurze? Oznaki żerowania istot i sposoby leczenia

No machine-readable author provided. BorgHunter assumed (based on copyright claims). [Public domain]

Anielskie Kule?

Okrągłe kule reprezentują wieczność i jedność duchową. Wszystkie te pojęcia są mocno powiązane z misjami Anielskimi. Jedna z teorii głosi, że Anioły nierzadko podróżują przez ziemski wymiar. Podczas swoich wędrówek używają kul jako nośników energii, ponieważ orby mają idealny kształt do przemieszczania takowej czystej siły. Kule nie posiadają żadnych narożników ograniczających przepływ jakiejkolwiek mocy. Kule Anielskie są czymś więcej niż tylko odbiciem światła na fotografii. Są zdecydowanie bardziej złożone. Są stosunkowo duże i wydają się bardziej żywe niż inne. Posiadają misterne wzory o geometrycznych kształtach, a czasem także kolory, które ujawniają cechy jak i zamiary. Większość takich kul zawiera tylko pozytywną energię, niektóre jednak mogą skupiać w sobie demoniczne siły upadłych Aniołów. Barwy ujawniają rodzaj energii, która jest obecna w orbie:

 • fioletowy: przemiana, litość;
 • czerwony: mądrość;
 • niebieski: ochrona, moc, wiara, odwaga;
 • różowy: miłość, pokój;
 • biały: czystość, harmonia;
 • zielony: dobrobyt, uzdrawianie;
 • żółty: wskazówki, porady;
 • czarny: zło, smutek;
 • brąz: niebezpieczeństwo;
 • pomarańczowy: przebaczenie;
 • złoty: bezwarunkowa miłość;
 • srebro: przesłanie.

Kule energetyczne?

Według wielu przekonań orby są duchowym przejawem wewnętrznej energii człowieka. Zazwyczaj pojawiają się one wokół centrów energetycznych fotografowanych osób. Stają się dostrzegalne tylko poprzez miłość, dobroć i inne pozytywne wibracje wydobywające się z czakr człowieka. Każda kula energetyczna odpowiada za określoną energię wibracyjną. Dlatego każda z nich może zawierać energię miłości, spokoju, pasji, radości, oświecenia czy uzdrawiania, ponieważ orby odzwierciedlają stan umysłu i integrują się z określonymi emocjami.

Duchy?

Uważa się, że duchy znalazły sposób wykorzystywania energii, aby móc objawiać się ludziom na fotografiach. Stworzenie kompletnego kształtu wymaga bardzo dużo siły, podczas gdy wytworzenie małej wędrującej kuli, wymaga zdecydowanie mniej energii. Niektóre orby mogą być duchami osób, które kochaliśmy. Inne natomiast mogą być ukochanymi zwierzętami, które chcą nas prowadzić przez życie. Takie duchy chcą pomóc przejść przez szerokie obszary codzienności. Każdy orb jest podobny, mimo to jest wyjątkowo inny. Tak jak my, ludzie.


Jeśli chcesz nauczyć się Anielskich Rytuałów i nawiązać kontakt z potężnymi Archaniołami jak Uriel, Metatron, Gabriel czy Rafael, to zapraszamy na Warsztat Rytuałów Anielskich

12 aniołów miesięcy


Natura i zjawiska pogodowe?

Nie każdy wierzy, że kula jest odzwierciedleniem Anielskiej mocy, czy bliskim nam duchem. Istnieje kilka czynników, które mogą stworzyć podobny efekt orbów na fotografiach. Bardzo częstą przyczyną kul jest kurz, pyłki, owady czy mgła, a nawet deszcz spadający z nieba. Niekiedy może być to obce ciało umieszczone na obiektywie aparatu. Każdy z tych elementów może objawić się na zdjęciu jako kula, zwłaszcza gdy do zrobienia fotografii została użyta lampa błyskowa.

Wina aparatów?

Według doniesień, zjawisko orbów wzrosło wraz z transformacją współczesnych aparatów. Gdy urządzenia stały się ogólnodostępne kule stały się przedmiotem wielu dyskusji. Badania wykazały, że gdy urządzenia fotograficzne zaczęły się kurczyć i lampa błyskowa została umieszczona bliżej obiektywu, na zdjęciach wychwytywano zdecydowanie więcej orbów. Im bliżej obiektywu umieszczona jest lampa błyskowa, tym łatwiej jest jej odbić światło od brudu, cząsteczek lub wilgoci.

Czy orby są niewytłumaczalnym dowodem świadczącym o Aniołach i duchach, czy tylko efektem natury i techniki? Które wyjaśnienie wydaje się najbardziej sensowne? Jest to jedno z wielu pytań, na które póki co nie znamy odpowiedzi.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 znaków, że Świat Ducha próbuje do ciebie dotrzeć!

Aniela Frank

Źródła:
consciousreminder.com/2017/10/02/orbs-see-angels/
bustle.com/p/what-are-orbs-heres-the-real-deal-behind-those-ghostly-apparitions-in-your-pictures-according-to-professional-photographers-12605425
colonialghosts.com/orbs-in-photos-debunked/
learnreligions.com/what-are-angel-orbs-123854
patch.com/new-york/huntington/bp–what-are-orbs
crystalwind.ca/mystical-magical/the-senses/intuitive-connections/what-is-an-orb-and-where-does-it-come-from
olabloga.eu/orby-tajemnicze-kule

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Orby – Anielskie Kule, Duchy, energia, czy tylko natura i technologia? Tajemnicze zjawisko uwieczniane na fotografiach

  1. Natalia

   Ja również widziałam dwa razy w przeciągu 2 tygodni. Patrząc się na piękną niebieską kulę na niebie czułam się bardzo spokojna i bardzo kochana, a kiedy znikło poczułam tęsknotę …..

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram