Radiestezja zazwyczaj kojarzona jest z poszukiwaniem ujęć wody i surowców naturalnych, jednakże wielu radiestetów pozwala sobie znacznie poszerzyć listę własnych kompetencji. Wykorzystują swe umiejętności w medycynie (diagnozowanie osób), kuchni (ocena jakości produktów, czy ustalenie odpowiedniej diety), archeologii (przeszukiwanie wykopalisk), znajdowaniu osób zaginionych, a także w biznesie (np. dobór pracowników).
Czym jest radiestezja?
Radiestezja (łac. radiatio – promieniowanie i gr. aesthesia – wrażliwość) zajmuje się wykrywaniem, badaniem oraz neutralizowaniem bądź przekształcaniem różnego rodzaju energii, emitowanych przez ludzi i środowisko, przy użyciu takich przyrządów, jak na przykład różdżka czy wahadło. Termin radiestezji wprowadził w latach 30-tych XX wieku francuski ksiądz – radiesteta Abbe Alexis Bouly (1865-1958).
Fenomeny badane przez radiestezję bywają zaliczane do zjawisk paranormalnych. W zdecydowanej większości krajów zachodnich oraz w środowisku naukowym radiestezja uznawana jest za pseudonaukę, są jednak nieliczne prace badawcze, w których twierdzenia radiestetów traktowane są całkiem poważnie.
Może cię również zainteresować artykuł: Zaphir – dzwonki wietrzne, które pobudzają szczęście
Historia radiestezji
Najstarsze praktyki radiestezyjne obserwowane były w Chinach. Cesarz Wielki Yu (ok. 2200 p.n.e.) na niektórych ilustracjach przedstawiany jest z czymś w rodzaju różdżki w dłoniach. Ów przedmiot stosowano w Chinach podczas poszukiwaniach wód podziemnych i złóż mineralnych.
W starożytnym Egipcie radiestezja była zarezerwowana tylko dla wtajemniczonych kapłanów. Znano tam wiele narzędzi badających zjawisko różnego oddziaływania kształtów oraz symboli. Krzyż egipski, sfinks, piramidy, a także liczne motywy zdobnicze emitowały – jak twierdzą współcześni radiesteci – promieniowanie zarówno lecznicze, jak i szkodliwe – w zależności od umiejscowienia lub ukierunkowania. Archeolodzy odnaleźli w Egipcie starożytny sprzęt radiestezyjny. Najbardziej znane jest wahadło z piaskowca znalezione w sarkofagu w Dolinie Królów. Współcześni radiesteci cenią wahadła o takim kształcie, jako bardzo przydatne do pracy z biometrem oraz do badań teleradiestezyjnych.
Również w Biblii można znaleźć wiele informacji wskazujących na to, że na Bliskim Wschodzie wiedza radiestezyjna była znana i wykorzystywana w praktyce. Niektórzy nawet spekulują, że słynna laska Mojżesza mogła być rodzajem różdżki radiestezyjnej. Przypuszczają, że wydarzenie, kiedy nie było wody i lud cierpiał z pragnienia, a Mojżesz uderzył laską w skałę, z której wskutek tego wytrysnęło źródło, to w istocie opis praktyki radiestezyjnej.
Praktyczne zastosowanie radiestezji
Istnieje wiele praktycznych zastosowań radiestezji jak na przykład:
- lokalizacja zasobów naturalnych,
- poszukiwania wody,
- sprawdzanie przebiegu cieków i żył wodnych oraz ich neutralizowanie,
- odnajdywanie zaginionych ludzi oraz przedmiotów,
- odpromieniowanie pomieszczenia i terenu,
- ocena kompetencji personalnych i pomoc w obraniu właściwej drogi,
- terapeutyczne oddziaływania, w celu przywrócenia równowagi energetycznej organizmów żywych i otaczającego świata,
- i wiele innych.
Wahadełka metalowe, z kamieni i minerałów oraz drewniane możecie znaleźć w Sklepie Akademii Ducha
Gałęzie radiestezji:
Geotronika – zajmuje się zjawiskami występującymi pod i na powierzchni ziemi, np. poszukiwaniem minerałów, uskoków tektonicznych, wód podziemnych.
Biotronika – bada procesy psychofizyczne, biochemiczne. Ma związek z promieniowaniem organizmów żywych oraz ich pól biologicznych. Może na przykład sprawdzać wpływ suplementów, czy żywności na kondycję człowieka.
Fitotronika – zwana również fitoradiestezją, która opisuje zjawiska związane z roślinami.
Teleradiestezja – kontrowersyjna dyscyplina zajmująca się poszukiwaniem na odległość ludzi, czy też rzeczy. Dzięki użyciu wahadełka nie jest konieczna praca w terenie; można pracować z mapą lub fotografią osoby/przedmiotu jako świadka.
Radiesteci to ludzie posiadający zdolność odczuwania i reagowania na różnego rodzaju promieniowania występujące w naturze. Należy pamiętać, że różdżka czy wahadło to tylko narzędzie, a najważniejszy jest tutaj człowiek – jego sensytywność i osobiste umiejętności. O ich odkryciu w sobie często decyduje przypadek.
Szczerze zachęcam czytelników do sprawdzenia się pod kątem umiejętności radiestezyjnych i w przypadku posiadania talentu – opanowania technik pracy z wahadłami. Może to przynieść szereg nieocenionych korzyści, od badania stanu psychofizycznego siebie i swoich bliskich, poprzez ukierunkowanie przy podejmowaniu ważnych decyzji, po ocenę energii żywności i miejsc, w których przebywamy.
Może cię również zainteresować artykuł: Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry
Magdalena Głowacka
Bibliografia:
„Nowe tajemnice niekonwencjonalnej medycyny”, Elżbieta Cybulska, Gdańsk 1993
pl.wikipedia.org/wiki/Radiestezja
radiesteta.com.pl/o-radiestezji/czym-jest-radiestezja
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184