Słownik Magii: Sigille anielskie

sigille anielskie

Sigilla, z łacińskiego sigillum, oznacza pieczęć. Pieczęć to symbol graficzny, który używany jest do wzywania bytów, istot duchowych. Także Aniołów.

Anielska pieczęć to pieczęć niezwykła. Stanowi ona sposób wyrażenia idei, myśli, wizji, energii w sposób graficzny za pomocą niezwykłych symboli. Sigilla anielska to „żywe słowo pisane” nasycone i przesiąknięte siłą oraz energią określonej Istoty Anielskiej. Pieczęć jest bowiem strzeżona i pilnowana przez samego Anioła.

Przygotowanie i wykonanie

Sigille anielską możemy wykonać sami. Najczęściej jest ona malowana w kolorze sfery Anioła, którego chcemy przywołać i prosić o opiekę czy pomoc, w okręgu (symbolu Matki Ziemi), z trójkątem pośrodku (symbole przybierania formy). Używane też są dalsze symbole i liczby odpowiadające poszczególnym Aniołom, które wzmacniają i wspierają to, co chcemy osiągnąć za pomocą tworzonego amuletu (pieczęci).

sigille anielskie

źródło: www.ask-angels.blogspot.com

Zanim namalujemy taką pieczęć, powinniśmy zastanowić się do czego jej użyjemy. W czym ma nam być pomocna, a przede wszystkim jakiego Anioła zamierzamy prosić o pomoc. Najlepiej napisać sobie co chcemy urzeczywistnić, sprecyzować swoje marzenia, prośby. Dobrze jest przed przystąpieniem do pracy nad sigillą pomedytować, uspokoić się, wyciszyć i oczyścić z negatywnych emocji. W czasie medytacji można poprosić Anioła, którego chcemy umieścić na pieczęci, aby pokierował naszą pracą w czasie tworzenia symbolu. Bardzo ważne jest żeby w wykonanie sigilli zaangażować się całym otwartym sercem i pozostać w uważności. Niech nic nas nie rozprasza. Dajmy się po prostu prowadzić Aniołom a reszta dokona się sama.

Zastosowanie pieczęci

Sigille anielskie tworzy się, by przywołać wybranego Anioła w zamierzonym celu. Każda Istota Anielska ma niejako swój obszar działania. Przywołanie odbywa się za pomocą określonego rytuału magicznego, zgodnie ze starożytną wiedzą i sztuką. Kiedy Istota zostanie przywołana dokonujemy rytualnego przypieczętowania jej obecności do określonego symbolu. Od tej pory nie musimy już wykonywać wcześniej opisywanych czynności. Wystarczy sięgnąć po sporządzoną pieczęć i wyrazić intencje a wybrany przez nas Anioł pojawi się przy nas. Anioł się pojawi ale Jego obecność możemy odczuć w różny sposób. Niekiedy poczujemy piękną woń kwiatów, innym razem zobaczymy światło w kolorze danego Anioła. Czasami nie zobaczymy nic, ale poczujemy się nagle bardzo bezpiecznie, uroczyście, otoczeni miłością.


Bransoletkę z angelitu, pomagającą w kontakcie z aniołami, możecie znaleźć w Sklepie Akademii Duchaangelit


Pieczęcie anielskie mogą być także wyszyte, wygrawerowane, wkomponowane w przedmioty, które stają się amuletami przynoszącymi szczęście czy chroniącymi nas przed złymi energiami. Takim amuletem z anielską pieczęcią można obdarować bliską osobę np. z intencją ochrony. Posiadanie przy sobie takiej pieczęci sprawia, że siła Anioła jest przy nas aktywna i pozostaje z nami przez cały czas.

Pieczęcie anielskie są także zazwyczaj nieodłączną częścią ołtarzy magicznych.

Należy pamiętać, że pieczęcie anielskie nie zadziałają, jeśli mamy złe intencje albo nasze serce pozostaje zamknięte i przepełnione negatywnymi emocjami.

Marlena Pietruszka

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram