Szałwia pustynna – niezawodny środek wypędzania złych duchów i przyciągania bogactwa

szałwia pustynna

Szałwia pustynna pochodzi z południowego-zachodu Stanów Zjednoczonych. Jest to roślina obdarzona wyjątkowym, mistycznym aromatem, którym hojnie dzieli się podczas palenia. Od wieków stosowana była przez Indian przy różnego rodzaju ceremoniach, np. w szałasach potów oraz do odganiania złych mocy. Rdzenni Amerykanie używali jej też jako środka na kaszel, przeziębienia i dodawali do kąpieli leczniczych. Dym z liści szałwii służy do odkażania domów oraz oczyszczania powietrza. Uwalnia od złych mocy, negatywnych uczuć i emocji, niekorzystnych wpływów z zewnątrz, do tego ma działanie bakteriobójcze. Szałwię pustynną wykorzystuje się też do rytuałów magicznych, mających zapewnić dostatek.

Szałwia pustynna

Szałwia pustynna rośnie na suchych zachodnich pustyniach, na wysokości od 900 do 3000 metrów nad poziomem morza. Preferuje suche tereny, wyżyny lub obszary skaliste. Często rośnie w siedliskach, takich jak zimne, ośnieżone szczyty Środkowego i Południowego Utah wśród drzew Pinyon lub Juniper. Roślina ta jest niezwykle sprężysta i może rosnąć przy niewielkiej ilości wody w warunkach piaszczystych, przy temperaturach przekraczających 43 stopnie, a w trakcie zim i głębokiego śniegu do temperatury -28 stopni Celsjusza.

Krzew szałwii pustynnej sięga 0,5-1 metra. Gruby strzyżony pniak podtrzymuje gałęzie boczne, które pną się w górę. Młodsze, bardziej delikatne łodygi są gładkie i zielono-srebrne, ale gdy roślina rośnie i dojrzewa, łodygi stają się twardsze i szarobrązowe, a kora zaczyna obrastać w paski. Liście są zielone i podłużne, rosną w górę. Dojrzała szałwia jest dość ostra i aromatyczna. W czasie kwitnienia można wyczuć zapach szałwii na wiele kilometrów.

Rodzina: Astrowate
Synonimy: szałwia zwyczajna, sagebrush
Pochodzenie: północne regiony umiarkowane, Ameryka Południowa, Republika Południowej Afryki
Używane części: suszone liście
Opis aromatu: ziołowy aromat z delikatnymi nutami owocowymi
Atrybuty emocjonalne: oczyszczenie, wzmocnienie, kreatywność
Zastosowania kosmetyczne: stosowane w saszetkach, proszkach
Atrybuty lecznicze: gorzkie, rozgrzewające zioło, które poprawia trawienie i pracę wątroby, rozluźnia skurcze i niszczy robaki jelitowe
Żywioł: Powietrze
Magiczne właściwości: ochrona, sny, bogactwo
Powiązania astrologiczne: Panna, Ryby, Strzelec, Koziorożec
Powiązane planety: Jowisz, Saturn
Sezon: wiosna, lato
Olejek eteryczny: żaden znany
Dobrze się komponuje z: cedr, kopal, hyzop, jałowiec, lawenda, trawa cytrynowa, majeranek, bylica, sosna, rozmaryn, szałwia biała, słodka trawa, tymianek, skórka cytryny, skórka pomarańczowa itp.


Pamiętaj, by do oczyszczającego rytuału wybierać tylko najwyższej jakości szałwię. szałwia pustynna


Właściwości lecznicze szałwii pustynnej

Szałwia była i jest wykorzystywana do łagodzenia wielu dolegliwości fizycznych. Literatura i doświadczenie osób wykorzystujących lecznicze właściwości szałwii sugerują, że działa ona:

 • przeciwbólowo,
 • przeciwreumatycznie,
 • antyseptycznie,
 • napotnie,
 • pobudzająco układ trawienny,
 • dezynfekująco,
 • zmiękczająco,
 • uspakajająco.

Właściwości duchowe

Szałwia pustynna ma przede wszystkim duchowe właściwości lecznicze. Rdzenni Amerykanie znali jej wartości i używali jej w wielu swoich rytuałach i obrzędach. Była często używana jako aromatyczny i napotny środek podczas ceremonii szałasu potów, ceremonii zapobiegającej przedostawaniu się złych duchów do świata żywych. Rytuał ten przynosił również oczyszczenie fizyczne i emocjonalne, a szałwia ułatwiała ten proces uwalniając od ciężkich energii, negatywnych emocji, nieproduktywnych i złowrogich myśli, przynosząc jasność umysłu i przywracając wewnętrzną moc. Nie musimy jednak brać udziału w szałasie potów, by móc skorzystać z drogocennych właściwości szałwii. Rytuał okadzania szałwią można przeprowadzić praktycznie w dowolnym miejscu.

Szałwia ta jest również często używana w rytuale okadzania do wypędzania złych duchów w pokoju chorych lub po narodzinach dziecka. Uważa się, że duchy czekają, aby dostać się do ciała niemowlęcia przez przeciętą pępowinę i że zapach płonącej szałwii odstrasza je.

Szałwię pustynną wykorzystuje się też do rytuałów magicznych, mających zapewnić dostatek i obfitość.

Szałwia emituje jony ujemne. Nasza aura posiada jony dodatnie, podobnie jak dywan, gdy przechodzisz po nim, wytwarza elektryczność statyczną. Tylko te dodatnie jony nie są „dobre”, a wręcz przeciwnie, sprawiają, że czujemy się ospali, zmęczeni lub po prostu nie jesteśmy sobą. Dym z szałwii spotyka pozytywne jony, przylega do nich i neutralizuje je z naszej aury, z pokoju lub domu, w którym mieszkamy lub pracujemy.

Jak wykonać rytuał oczyszczający szałwią

 1. Oczyszczanie miejsc jest dość proste. Po pierwsze zamykamy wszystkie drzwi i okna, by dym i zapach mógł dotrzeć do każdego zakątka przestrzeni.
 2. Zapalamy świecę, najlepiej białą lub miodową, w intencji oczyszczenia energii w danym miejscu, np.: „oczyszczam ten pokój z wszelkich zanieczyszczeń, negatywności, nieprzyjaznych bytów i wszystkiego, co nie jest dobre dla naszego najwyższego i najlepszego dobra” Od świecy zapalamy gałązkę pustynnej szałwii.
 3. Poddajemy się prowadzeniu duchowi szałwii i poruszając się po pomieszczeniu okadzamy je dokładnie, wyobrażając sobie jak duch szałwii za pomocą dymu absorbuje całą negatywność, problemy, którzy byli w pomieszczeniu przed nami, całą toksyczność i wszystko, co chcemy, by odeszło. Wyobrażamy sobie następnie czystą przestrzeń, pełną pozytywnej i świeżej energii.
 4. Po pobłogosławieniu pokoju nie otwieraj okien ani drzwi. Pozwól, by zapach znikł sam.

PS

Źródła:
http://incensemaking.com/monographs/sage-desert.htm
http://www.sagesmudge.com/2010/10/sage-smudging-desert-sage-ceremony/
http://poshbrats.com/native-american-sacred-desert-sage-smokeless-smudge-spray-8072-p.asp
Grafika Główna: alchemy-arts.com/sage-smudging-a-how-to-tale/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 thoughts on “Szałwia pustynna – niezawodny środek wypędzania złych duchów i przyciągania bogactwa


  Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

   Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram