Szambala – ukryte mityczne królestwo tylko dla wybranych

Szambala

Według wierzeń i legend pradawnych ludów Azji, gdzieś na świecie znajduje się wejście do niezwykłego, ukrytego głęboko w ziemi miejsca nazwanego Szambalą. Jest ona stolicą podziemnego królestwa Agarthi, którym rządzi Król Świata. Drogę do tej krainy odnajdują tylko ci, którzy posiadają czyste serca, wewnętrzny spokój i są wolni od wszelkiego zła.

Mityczne królestwo nieskażone problemami świata materialnego, jedno z największych sekretów Azji, nazywane jest Szambalą. W języku literackim starożytnych Indii Shamballa oznacza “miejsce ciszy” lub “miejsce pokoju”. Jednak to nie jedyna nazwa tego miejsca. Mówi się, że jest to Kraina Tysiąca Imion. Nierzadko nazywana Zakazaną Ziemią, Krainą Żywego Ognia, Krainą Cudów lub Krainą Białych Wód. Dodatkowo Chińczycy Szambalę odnajdują w nazwie Hsi Tien, Hindusi – Aryavartha. Natomiast w rosyjskich opowieściach o tym cudownym miejscu mówi się Belowoyde.

Wielki mistrz, Król Świata, odpowiedzialny za królestwo Agarthi kontaktuje się z aniołami, bogami oraz istotami zamieszkujące wyższe światy. Król wraz z mieszkańcami, czyli bytami doskonałymi lub w pół doskonałymi, trzymają pieczę nad życiem na Ziemi, dbając o drogę duchową każdego mieszkańca i ewolucje. Dodatkowo nauczają mądrości, przebudzenia miłości, współczucia, kierują na właściwą ścieżkę, oraz ukazują wewnętrzny niezniszczalny świat. Wiedza, jaką dysponują mieszkańcy mistycznej krainy Szambali przewyższa zdobycze nauki i techniki, jakimi posługuje się ludność stąpająca po skorupie Ziemskiej.

Może cię również zainteresować artykuł: Magia starożytnych Wikingów – runy, boginie i kamień słoneczny

Źródło: pixabay.com

Sekretne miejsce dla czystych serc

Szambala otoczona wielką czcią, według legend znajduje się w niedostępnych rejonach Himalajów. Ukryta jest bardzo wysoko między lodowymi szczytami. Jednak królestwo to nie ma dokładnie sprecyzowanego miejsca na mapie. Niektóre przekazy podają, że Szambala położona jest w Indiach na pustyni Gobi. Dodatkowo o tym mitycznym miejscu opowiada wiele prastarych tekstów, jednymi z nich jest starożytne pismo święte kultury Zhang Zhung lub tantra Kalaczakry. W opowieściach, Agharta posiada sieć tuneli, dzięki którym łączy się z wieloma kontynentami, między innymi z Europą, Ameryką, a także z Atlantydą. Niestety, wskutek trzęsień ziemi i wielu kataklizmów, część przejść została zniszczona bezpowrotnie. Dokładne położenie, lokalizacja korytarzy i wejść do Szambali jest znana tylko wybrańcom. Dzięki legendom możemy dowiedzieć się, że w tym miejscu mogą przebywać tylko osoby o czystych sercach, pełne szczęścia oraz nieskazitelne i sprawiedliwe. Mieszkańcy przestrzegają najwyższych zasad moralnych, są odporni na negatywne emocje i przemiany, nie zaznają cierpienia, bólu, głodu ani starości, przez co posiadają zdrowy, młodzieńczy wygląd. W tym podziemnym królestwie rządzi miłość i wielka mądrość.

Sama Szambala jest niezwykłym miejscem, w którym budynki, przedmioty, zjawiska i miejsca zostały stworzone za pomocą potęgi myśli mieszkańców. Między sobą ludność porozumiewa się niebiańskim językiem, znanym tylko najwybitniejszym. A ich strojem codziennym są białe szaty, które mimo, iż sięgają do ziemi pozwalają poruszać się z wdziękiem i gracją. Dodatkowo ludzie żyjący w Agarthi posiadają niezwykłe zdolności i ogromną wiedzę, którą wykorzystują tylko w pozytywnych celach. A to za sprawą medytacji, duchowych praktyk i wciąż rozwijającej się świadomości. Dzięki temu mogą kontrolować umysł i ciało. Takie zdolności pozwalają na uzdrawianie, przewidywanie przyszłości, czy teleportacje.

Może cię również zainteresować artykuł: Wierzenia Aborygenów i życie po konfrontacji z białym człowiekiem

Źródło: pixabay.com

Mityczne królestwo – początki

Legendy o Szambali pochodzą sprzed tysięcy lat. Niektórzy twierdzą, że podziemne królestwo powiązane jest z Atlantydą. Dlatego też, początku królestwa Agarthi wielu podróżnych i badaczy doszukuje się w podwodnym świecie. Aby zrozumieć początki i legendy o niezwykłej krainie, trzeba się przenieść do czasów Atlantydy. Około 25 000 lat wstecz cała Ziemia opanowana była przez “Ciemne Moce”. Jedno z niewielu ocalałych Źródeł Światła, chcąc przeżyć ten niespokojny czas, zdecydowała się wejść pod ziemię. Dzięki sile i determinacji udało jej się zbudować sieć podziemnych tuneli, które połączyły kontynenty. Tym sposobem bezbronne Dzieci Światła mogły przemieszczać się bezpiecznie i komunikować. Z biegiem czasu ludzie czyści, z odpowiednią wibracją i predyspozycjami, których udało się ocalić wraz z Dziećmi Światła osiedlili się w wytworzonych tunelach i powstało królestwo nazywane dziś Krainą Tysiąca Imion. Miasto nabierało kolorów, rozwijało się i przybywało mieszkańców. Wszystko toczyło się spokojnie do momentu, kiedy Ciemne Moce odnalazły ukryte pod ziemią miasto i je zaatakowały. Wtedy zdecydowano się ukryć Szambalę, budując wzmocnienia wokół wejść i tuneli.

Ta niezwykła kraina i jej mieszkańcy pozostają widzialni tylko dla ludzi, którzy posiadają wysokie wibracje, są nieskazitelni i nie posiadają negatywnych emocji. Szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji są podobno strzeżone, ponieważ samo podziemne królestwo jest skarbcem z ukrytą sekretną wiedzą.

Mimo wielu wypraw i licznych badań, nikt nie jest w stanie zidentyfikować położenia Szambali na mapie. Wiele osób twierdzi, że sama Szambala umiejscowiona jest na krawędzi rzeczywistości fizycznej i służy jako portal między materialnym światem, a wyższymi wymiarami. Dlatego, aby dowiedzieć się coś więcej o tym mitycznym miejscu pozostaje nam tylko podnieść poziom swojej wibracji, oczyścić ducha i umysł!

Może cię również zainteresować artykuł: Seksualność Słowian – kult płodności, nierozerwalne małżeństwa, erotyzm i nagość

Aniela Frank

 

Źródła:
infra.org.pl/wiat-tajemnic/strefy-anomalne/665-w-drodze-do-szambali.html
mistycznabrama.net/channeling/14-shambhala.html
olabloga.eu/szambala
kochanezdrowie.blogspot.com/2018/11/tajemnicze-krolestwo-szambali.html
reikimaster.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=95:legenda-o-duchowym-miecie-shamballa&catid=42:szamballa&Itemid=164
ripsonar.wordpress.com/2015/01/22/szambala/
vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_agartha_-_zaginione_krolestwo_cz1.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram