Telekineza – niewyobrażalna umiejętność i siła umysłu

telekineza

Nie od dziś wiadomo, że nasz umysł jest niezbadany. Potrafi zaskakiwać i pozostawia miliony pytań. Jednym z takich przypadków jest zjawisko telekinezy. Naukowcy mimo rozwiniętej technologii i wieloletnich badań, do dnia dzisiejszego nie potrafią odpowiedzieć na jakiej zasadzie telekineza działa. Niektórzy sądzą, że urodzili się z tą niezwykłą zdolnością, inni zaś twierdzą, że ćwiczyli ją latami.

Więc czym jest telekineza?

Nazywana inaczej psychokinezą. Jest to zdolność do manipulacji materią tylko i wyłącznie siłami umysłu. Telekineza, prościej mówiąc, to zdalne poruszanie przedmiotem, z pewnej odległości. Obejmuje techniczne i fizyczne zjawiska sterowania ruchem. Możliwa jest telekineza magnetyczna, a także poruszanie ciałem gazowym, płynnym lub stałym za pomocą naszej koncentracji i myśli. Telekineza czy psychokineza, to ogólnie rzecz biorąc wywieranie wpływu na bieg zdarzeń fizycznych myślą i pragnieniem, bez udziału naszego ciała. Parapsycholodzy wyróżniają pięć typów psychokinezy:

 • Teleportacja – jest to ściąganie przedmiotów myślami z bardzo odległych miejsc. Zjawisko to występuje najczęściej na seansach mediumistycznych. Teleportacje drobnych lub większych przedmiotów to bardzo popularna zdolność, znanych joginów z Indii lub z Bangladeszu czy Tybetu.
 • Lewitacja – umiejętność unoszenia osób postronnych lub samego siebie. Polega na lokalnym zniesieniu pola grawitacyjnego. Często traktowana jest jako telekineza, jednak wyróżnia je wektor przesunięcia. W lewitacji jest pionowy, a nie poziomy. Istnieją także bardziej zaawansowane lewitacje, nazywane podróżami duchowymi. Najczęściej występuje podczas ćwiczeń jogi, wiązane jest z obudzeniem Kundalini.
 • Hydrokineza – psychokinetyczne tworzenie wody. Jest to zdolność skraplania cieczy, wywoływania deszczów i powodzi. Umiejętność ta, wykorzystywana była najczęściej przez dawnych szamanów w okresach susz. Biegli w tej praktyce, stosowali hydrokinezę także do zmian biegu rzek, by zmniejszać możliwość występowania powodzi.
 • Pirokineza – umiejętność wywoływania ognia. Psychokinetyczne oddziaływania na materię, polegające na zwiększaniu temperatury danego obiektu, prowadzącego tym samym do jego samozapłonu. Zdolność ta, wykorzystywana była do powodowania pożarów lub zmieniania ich biegu.
 • Kriokineza – umiejętność, która objawia się umiejętnościami zamrażania, wytwarzania chłodu czy zimnego powiewu. Kriokineza działa na zasadzie zmniejszenia temperatury danego obiektu, poprzez zmniejszenie częstotliwości drgań jego cząsteczek.

Telekineza postrzegana jest jako niewiarygodny talent, który mogą posiadać tylko nieliczni ludzie. Ważną cechą fenomenu jakim jest psychokineza, jest umiejętność kontrolowania jej. Zdolność tę można obudzić w sobie i wyćwiczyć, lub nauczyć się ją kontrolować. Jeżeli oczywiście jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tej zdolności lub wiem jak ją wyćwiczyć i poświęcimy na to odpowiednio dużo czasu.

telekineza

Źródło: pixabay.com

Ćwiczenia dla rozwoju

Jeśli zastanawiasz się jak nauczyć się telekinezy w domu, przede wszystkim trzeba wyćwiczyć koncentrację. Niestety nauka jest ciężka i mozolna. Rezultatów można oczekiwać dopiero po paru miesiącach, jednak najzdolniejszym może to zająć mniej czasu. Wymagane jest codzienne zaangażowanie i determinacja. To jest klucz do sukcesu. Podkreślają to niemal wszyscy, którzy twierdzą, że posiadają i korzystają z umiejętności telekinezy. Oto kilka prostych ćwiczeń:

 1. Wskazana jest codzienna medytacja nie krótsza niż 20 minut.
 2. Raz lub nawet dwa razy dziennie, wymagane są ćwiczenia telekinezy przynajmniej przez 30 minut.
 3. Codziennie począwszy od 5 minut dochodząc do 15, trzeba skupiać swoją uwagę na małym punkcie umieszczonym przed sobą. Powinno się koncentrować na nim swoje promienie energetyczne, które biegną od oczu aż do punktu. Bardzo ważne jest aby siedzieć wyciszonym i nie odpływać w postronne myśli.
 4. Warto skupić się na jednej z powyższych metod przez tydzień. I tak ćwiczyć na zmianę, aż do osiągnięcia rezultatów.

Warunkiem rozwoju telekinezy jest zasada – nie poddawać się! Najważniejsza jest wiara w siebie i swoje umiejętności. Potrzeba także stanowczości i zdecydowania.

Proste ćwiczenia telekinezy

Prócz dobrze wyćwiczonej umiejętności skupienia i koncentracji, potrzebna jest także praktyka. Te trzy proste ćwiczenia połączone z treningiem koncentracji, powoli wzniosą na wyżyny nasze ospałe umiejętności telekinezy. Nie warto przejmować się niepowodzeniem. Pierwsze efekty przychodzą wraz ze wzrostem wiary, siły woli i mocy koncentracji umysłu.

1. Wyginanie łyżeczki

Trening zaczynamy przynajmniej pół godzinną medytacją. Narzędziem potrzebnym do wykonania ćwiczenia będzie łyżeczka lub widelec. Trzymając instrument w dłoniach, usiądź w  zaciszu, w wygodnym fotelu, oddychaj głęboko i zrelaksuj się. Warto odizolować umysł od wszystkich myśli i dźwięków. Zamykając oczy, leciutko pocieraj koniuszkami palców powierzchnię narzędzia. Wyczuwaj powierzchnię bez zbędnego myślenia o niej. Wyobraź sobie, że łyżeczka rozpuszcza się w dłoni jak ciecz. Ćwiczenie może wymagać paru prób, dopóki nie zaczniesz w rzeczywistości czuć energii i ciepła, które oddaje łyżeczka. W momencie, odczuwania energii, zegnij łyżeczkę siłą woli.

2. Tańczący płomień

Ponownie przed rozpoczęciem ćwiczenia potrzebna jest pół godzinna medytacja. Instrumentem potrzebnym do wykonania zadania jest długa biała świeca. Usiądź wygodnie w cichym ciemnym miejscu, zapal świecę i postaw ją na stole. Oczyść swoje myśli, umysł. Wpatruj się głęboko w płomień. Następnie wyobraź sobie, że płomień wyciąga się lub kurczy, staje się jaśniejszy i przygasa. Użyj siły woli, by magicznie zaczął tańczyć lub migotać. Warto praktykować to ćwiczenie do momentu, w którym poczuje się jedność z płomieniem.

3. Kwadrat z papieru

Przed wykonaniem ćwiczenia trzeba się skutecznie wyciszyć. Do zadania potrzebny jest mały kawałek papieru lub pazłotka (złotko papierowe). Składamy przedmiot w kapelusik, w tym celu zaginamy wzdłuż linii krzyżowych. Powstały z papieru daszek kładziemy na ostrzu igły, która wbita jest w plastelinę. Ważne jest, aby nie zafałszować wyników, dlatego warto instrument przykryć przezroczystą miską. Skupiamy swoje myśli i spojrzenie na danym obiekcie i siłą woli próbujemy go poruszyć.

telekineza

Źródło: pixabay.com

Czy na ziemi istnieją osoby o zdolnościach psychokinetycznych?

Świadomych psychokinetyków jest na świecie niewielu. Większość ludzi, którzy posiadają taką zdolność, nie jest ich świadoma. Wokół nich mogą dziać się dziwne rzeczy nazywane zjawiskami psychokinetycznymi:

 • świrowanie urządzeń elektronicznych, na przykład zmiana kanałów w telewizorze bez używania pilota, pogłaśnianie i ściszanie się radia oraz włączanie i wyłączanie, czy inne, tym podobne efekty,
 • poruszanie, spadanie czy szuranie obok postawionych przedmiotów,
 • inne niewytłumaczalne zjawiska związane z poruszaniem się materii.

Jest parę znanych postaci, które mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami telekinezy. Są to między innymi:

– Nina Kułagina. Kobieta bez żadnego wykształcenia, pochodząca z rosyjskiej wsi. Wyróżniała się na tle rówieśników z powodu swoich umiejętności. Potrafiła poruszać drobnymi przedmiotami. Nie umiała wytłumaczyć skąd posiada te niezwykłe zdolności, ani jak ich używa. Była badana wiele razy przez naukowców na całym świecie. Nie wykryto w jej przypadku żadnego oszustwa.

– Stefan Ossowiecki. Były inżynier, który pochodził z Moskwy. Pierwsze zdolności paranormalne zauważył u siebie w wieku 14 lat. Miało to miejsce na zajęciach szkolnych, zdolność ta polegała na odbiorze informacji drogą telepatyczną. Z wiekiem te umiejętności zaczęły się rozwijać. W późniejszych latach nabył też zdolność przenoszenia ciężkich przedmiotów. Incydenty związane z jego tajemniczymi zdolnościami odbywały się w obecności wielu świadków, którzy mogą zaręczyć o ich wiarygodności. Wszystkie moce Stefana zniknęły wraz z ukończeniem 35 roku życia, przekształcając się w umiejętności jasnowidzenia.

Dzięki znakomicie rozwiniętej psychokinezie moglibyśmy z wielką łatwością podnosić ciężkie przedmioty. Elementy zwyczajnego życia, stałyby się łatwiejsze i mniej męczące. Telekineza mogłaby też stanowić świetną formę samoobrony. Osoby okaleczone lub niepełnosprawne miałyby wygodniejsze życie. Niestety, spora liczba ludzi spotyka się z telekinezą przypadkowo albo nawet wcale. Dlatego też ćwiczenia i samozaparcie mogą obudzić w nas skrywaną umiejętność. Dzięki determinacji można zajść naprawdę daleko, można nie tylko nagiąć prawa fizyki, ale i świadomie wpływać na naszą przyszłość.

Może również zainteresować cię artykuł: Bilokacja, czyli w dwóch miejscach w tym samym czasie

Aniela Frank

 

Źródła:
Zdjęcia: https://pixabay.com/pl
http://www.astraldynamics.pl/artykul-181,,.html
http://womanadvice.pl/jak-nauczyc-sie-telekinezy-cwiczenia-zdolnosci-nadprzyrodzonych
https://magia-zycia.com.pl/psychokineza.html
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,2019.html
https://himalaya-tirtha-sangha.blogspot.com/2017/06/lewitacja-i-telekineza-cuda-paranormalne.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Telekineza – niewyobrażalna umiejętność i siła umysłu

 1. Juluś

  Bardzo mnie zmotywowało to co tu przeczytałam. Od dzisiaj zacznę ćwiczyć i się nie poddam póki nie osiągnę tej umiejętności.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram