Ukochaj swą kobiecość, wyraź się w pełni i świętuj swoją Moc!

Kobieto! Dziś twoje święto, dziś moje święto… dziś nasze święto! Chcę, abyś dzięki temu artykułowi świętowała w pełni  kobiecość i jedność z innymi kobietami. Gotowa? To ruszamy w podróż do odkrycia swojej kobiecości.

Zaakceptuj swoją mroczną stronę

Od najmłodszych lat wpajano nam, że dziewczynki muszą być grzeczne. Ba, nawet siedzieć miałyśmy grzecznie! Oczywiście naszą domeną jest przestrzeń serca. To jednak nie znaczy, że waleczność, odwaga czy przebojowość nie są kobiece. A co z boginiami takimi jak Walkirie, Artemida i Kali? One też są częścią twojej kobiecości. Kali bezwzględnie niszczy demony i zło,  jednocześnie czysta,  współczująca miłość umie ją powstrzymać przed szałem niszczenia. Oczyszcza i wprowadza nowy porządek, jednak nie jest to łatwy i przyjemny proces.

Przykrywka „grzecznej” nie usunie z nas negatywnych emocji. Tylko prawdziwa konfrontacja z negatywnymi uczuciami i myślami pomoże nam faktycznie przeminąć im, a nie gnić w ukryciu.

Jeśli czujesz narastającą frustrację – wykrzycz to,  wytańcz, wytup, ekspresyjnie narysuj. Uruchom ciało, nie duś tego w sobie.

Jeśli czujesz strach – skonfrontuj się z nim. Obserwuj. Zapytaj siebie po co pojawił się ten ucisk w żołądku? Kiedy dokładnie lub przy kim? Co może chcieć ci powiedzieć? A potem oddychaj do tego miejsca. Głęboko i z miłością.

Naucz się komunikować swoje potrzeby, zamiast tylko spełniać oczekiwania innych. Naucz się również samodzielnie dbać o siebie,  nie licz że ktoś zrobi to za ciebie. Z drugiej strony otwórz się na otrzymywanie, a nie tylko dawanie. To bardzo ważne, aby zachować równowagę między dawaniem, a braniem. Odnajdź swój własny styl,  sposoby wyrażania siebie, rób to, co sprawia ci przyjemność. Zawalcz o siebie!

Potrzebujemy również  wyznaczać swoje granice – każda kobieta wytycza je indywidualnie. Aby odkryć swoje granice potrzebujemy wsłuchać się w siebie, również w swoje ciało – nie w żadne trendy, tradycje, wpojone przekonania. Cała mądrość jest już w tobie. Potrzebujesz tylko wsłuchać się w siebie i  zdjąć z siebie wszystko, co nie twoje. Kiedy wybierasz coś zgodnego z tobą, czujesz ekscytację, radość, pewność, czasami wręcz dreszcze, rozchodzące się po ciele uczucie ciepła lub bezgraniczny spokój. Naucz się słuchać siebie. A jeśli twój własny strach ma powstrzymać cię przed pozytywną zmianą, nowym w życiu lub spełnieniem marzeń – poproś swoje anioły o pomoc. One są zawsze przy tobie! I pomyśl o Kali – czy ona dałaby się powstrzymać przed jakąś misją tylko z powodu wewnętrznych demonów?

Pokochaj siebie bezwarunkowo

Żyjemy w ciężkich czasach gloryfikacji wymyślonego kanonu piękna. Do tego są to czasy photoshopa, filtrów na instagramie i FB oraz wiecznego uśmiechu. „Zwykłym” ludziom wmawia się, że potrzebują zmian. Niestety nie w środku, a na zewnątrz. Potrzebują do szczęścia tych konkretnych ubrań, zabiegów kosmetycznych, kosmetyków, operacji plastycznych, diet. Dzięki temu napędzają machinę konsumpcjonizmu i wzbogacają kieszenie tych, którzy te trendy kreują. Niskie poczucie własnej wartości wzmacnia uczucie strachu. Taką osobą łatwiej jest manipulować, jest bardziej podatna na choroby. Taka osoba odłącza się od własnej, wewnętrznej Mocy. Mocy,  która może być zagrożeniem dla utartych schematów społecznych.

Proszę cię teraz, przestań na moment czytać ten artykuł i podejdź do lustra. Spójrz sobie w oczy. Pobądź na chwilę ze sobą. Uśmiechnij się do siebie – czule, radośnie, szeroko lub nieśmiało, uśmiechnij się tak jak poczujesz. A potem powiedz na głos: „kocham cię”. I powtarzaj to codziennie.

Wieczorem również pobądź ze sobą. Sięgnij po ulubiony olejek i wmasuj go w swoje ciało,  skrawek po skrawku. Przyglądaj się sobie. Bez oceniania i krytyki. To twoje ciało, bądź mu wdzięczna! Dotykaj je z miłością i akceptacją. Wyrażaj radośnie wdzięczność po kolei za każdą część ciała oraz narządy wewnętrzne. Poślij na moment białe światło do tych miejsc. Może w którymś momencie odczujesz dyskomfort, ból? Pobądź dłużej z tym miejscem. Daj mu swoją uwagę, pełną miłości, akceptacji i światła.

Pokochaj siebie, a z dnia na dzień będziesz stawać się coraz piękniejsza. Zaczniesz rozkwitać jak piękny kwiat. Zmiany zaczną się w twoim wnętrzu, a pokażą się i fizycznie w ciele. Z miłości do siebie oczywiście też zaczniesz inaczej się odżywiać, wybierając zdrowe produkty, dasz swojemu ciału potrzebny ruch – w takiej formie, jaką ty lubisz,  zaczniesz dbać o siebie – nie z powodu wymogu jakichś trendów, gustu mężczyzn, a z powodu własnej chęci. Noś tylko te ubrania, w których czujesz się dobrze. Otaczaj się pięknymi przedmiotami, kwiatami, uporządkuj swoją przestrzeń w mieszkaniu. Bądź królową każdego dnia, bez specjalnej okazji. Jak powiedział Dostojewski: „Piękno zbawi świat”. Pozwól innym cieszyć się z tobą pięknem.

Przebacz sobie

Przebacz też sobie i wszystkim, którzy kiedykolwiek cię zranili. Przebacz sobie wszystkie błędy, chwile bezsilności, chwile zagubienia, przebacz sobie jeśli nie umiałaś o siebie zawalczyć, zadbać, wytyczyć granice, powiedzieć coś na głos, otoczyć opieką swoje wewnętrzne dziecko, pokazać się taka, jaka jesteś naprawdę, a nie jaką społeczeństwo oczekuje byś była.

A teraz pora nauczyć się kochać swoje towarzystwo. W jaki sposób? Zacznij przebywać sama ze sobą. Wychodź na samotne spacery, zajmij się swoimi pasjami, przebywaj w ciszy, śpiewaj i tańcz tak jak tylko ty potrafisz. Gotuj dla siebie najlepsze potrawy, dbaj o odpoczynek, naucz się odmawiać spotkań czy kolejnych obowiązków,  kiedy czujesz potrzebę. Ciesz się sobą tak samo mocno, jak cieszysz się ze spotkań z bliskimi osobami.

Wzmacniaj swoje wewnętrzne światło. Każdy dzień zaczynaj od wdzięczności – możesz po prostu powtarzać samo słowo dziękuję, albo po kolei wypowiadać za co jesteś wdzięczna.
Poszukaj w sobie spokoju, niezależnie od warunków zewnętrznych. Przestań myśleć, że życie to pole bitwy. Potraktuj je jak plac zabaw. Uzbrój się w poczucie humoru i elastyczność, ponieważ życie jest pełne niespodzianek.

Obejrzyj wideo na którym Wiedźma Anja opowiada więcej o mocy wdzięczności: Dzień wdzięczności – sprawdź czy to dzisiaj!

Możesz też wizualizować sobie swoje wewnętrzne światło – jako białe, oczyszczające,  różowe, pełne czystej miłości lub złote, pełne boskiej mądrości. A może poczujesz zupełnie inny kolor? W każdym razie wizualizuj je w sobie, a następnie wyobraź sobie jak wypływa z ciebie – jak wychodzi poza ściany budynku w którym jesteś, poślij je do bliskich sobie osób, a potem wypuść je poza miasto, poza kraj, otocz nim całą Ziemię. I przez cały ten czas oddychaj, bądź świadoma swojego oddechu, bądź spokojna.

Uwolnij swoją seksualność

Noszą go nasze prababki, babki i matki. Nosimy go i my – to wstyd. Nasza seksualność obarczona jest wstydem – to zasługa wielu dekad tradycji i religii. Nasza przyjemność seksualna obarczona jest poczuciem winy – to z powodu podświadomie tkwiącego wstydu. Do tego wszystkiego nasza ekspresja seksualna, nasze ciało obarczone są strachem – to z powodu represji seksualnych jakie przez pokolenia otrzymywałyśmy od mężczyzn.

A teraz pomyśl proszę o swojej seksualności jak o czymś świętym. Otul ją miłością, skieruj światło i swoją uwagę do łona. Powiedz do siebie – kocham moją seksualność, akceptują moją seksualność, otwieram się na moją seksualność, pozwalam mojej seksualności na swobodną ekspresję. Powtarzaj to tak często jak poczujesz.

Rytuał Marii Magdaleny uwalniający kobiecą moc – kobiecość w tobie
kobiecość

  • Określ Intencje: Odzyskanie Boskiej zmysłowości i Boskiej Unii, niech transmutuje wstyd i poczucie winy.
  • Potrzebne będą: czerwona świeca, czerwona i biała róża, olejek różany, muzyka i szal.
  • Ubiór: Możesz ubrać się na czerwono, zrobić ołtarz, kolor czerwony – to kolor kobiecy (krwi), biały – męski (sperma), symbolizują kreację i pasję, tworząc razem kolor różowy – miłości.
  • Stań, wejdź w przestrzeń serca, poczuj Matkę Ziemię – możesz zanucić 3 razy MA…, oddech do Ziemi i do łona.
  • Pomyśl za co jesteś wdzięczna.
  • Zapal czerwoną świecę i zadaj sobie pytanie pytanie: Co doceniasz w swoich kobiecych księżycowych aspektach?
  • Zapal białą i zadaj sobie na pytania: Co doceniasz w swoich męskich aspektach?
  • Następnie odpowiedz na pytanie: Jakie wierzenia, bagaż nosisz na temat swojej seksualności? co możesz uwolnić?
  • Połóż szal na głowę, włącz muzykę, ruszaj się w takt muzyki, aby uwolnić swoją energię.
  • Połóż różany olejek na łono, serce, stopy, weź płatki róż i obsyp siebie nimi… dalej słuchaj muzyki.

Teraz powiedz:
Ja (swoje imię) odzyskuję….. I TAK JEST (3 razy)
Ja odzyskuję swoją MOC i jestem wolna. I TAK JEST (3 razy)
Jestem siłą Księżyca, Jestem Miłością Bogini, jestem siłą łona.
Na koniec zaśpiewaj 3 razy MA i podziękuj.

Kobiecość to twórcza energia

Według Louise Hay jajniki symbolizują istotę tworzenia. Możesz powtarzać jej afirmację – zachowuję równowagę w przepływie mojej mocy twórczej.
Kreatywność i twórczość może przejawiać się nawet w życiu codziennym – w twoim ubiorze, w kuchni, w ogrodzie, w sypialni.
A może w dzieciństwie uwielbiałaś jakąś dziedzinę sztuki? Dlaczego ją porzuciłaś? Ktoś ci wpoił, że nie jesteś wystarczająco dobra,  albo że to głupstwo, na które dorośli nie tracą czasu? Przypomnij sobie, co lubiłaś tworzyć w dzieciństwie. I wróć do tego.

Pokochaj siebie w innych ludziach

Według starożytnych Majów każdy napotkany człowiek to lustrzane odbicie tego, co nosimy w sobie. Jeśli więc drażni cię coś w innych kobietach – tak naprawdę sama potrzebujesz to uleczyć w sobie. Zamiast krytykować, oceniać i obniżać energię innych kobiet – wzmacniaj je. Wzmacniaj je, bo każda z nich to przejaw również twojej kobiecości. Wzmacniaj je, bo dzięki temu przyciągasz też jeszcze więcej tych pozytywnych aspektów do twojego życia. Pamiętaj energia podąża za uwagą. Wzmacniaj je, bo to twoje siostry. To samo zresztą tyczy się mężczyzn. Każdy mężczyzna wyszedł z kobiecego łona. Każda z nas ma w sobie również energię męską, a każdy mężczyzna posiada również energię żeńską. Dlatego zamiast nienawidzić mężczyzn, kochaj ich. Wzmacniaj ich, bo ich serca przeżyły niejedną wojnę. Wzmacniaj ich, bo potrzebują twojej delikatności. Wzmacniaj ich, bo to twoi bracia.


Zapraszamy na profesjonalne Masaże Tantryczne, dzięki którym zanurzysz się w swoją seksualność, uzdrowisz ją i napełnisz nią całą swoją istotę  

masaż tantryczny


Zatańcz prosto z serca – czysta kobiecość 

Na koniec mam dla ciebie propozycję tańca intuicyjnego. Włącz jakąś żywiołową lub spokojną muzykę, koniecznie tworzoną przez kobiety. Znajdź bezpieczną przestrzeń, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał i gdzie masz swobodę ruchu. Stań boso na podłodze, wyprostowany kręgosłup,  stopy uziemione. Wejdź w przestrzeń swojego serca. Pooddychaj. Uspokój się. A potem poproś twoje przodkinie o wsparcie. Powiedz im, że teraz zatańczysz dla nich. I tańcz – pełna wolności, ekspresji, dzikości. Ucisz umysł. Nie oceniaj swoich ruchów i nie zastanawiaj się. Po prostu tańcz, niech ruch wychodzi z ciała. Być może przyjdą również jakieś obrazy, słowa, emocje – pozwól im przepłynąć. Kiedy poczujesz, że wystarczy – zatrzymaj się. Wróć do pozycji wyjściowej. Teraz w przestrzeni swego serca połącz się ze wszystkimi kobietami na tej planecie. Pomyśl o nich, wyobraź sobie kobiety z różnych stron świata, na różnych etapach w życiu. I powiedz, że dla nich zatańczysz. I tańcz. Tańcz tak, jak tylko ty potrafisz i tylko ty czujesz. Kiedy poczujesz, że wystarczy – połóż się na podłodze. Pomyśl o Matce Ziemi, jako o ukochanej Matce. Poczuj ją w sobie. Poczuj się bezpiecznie. I zatańcz dla niej, na tej podłodze. Zatańcz również dla wszystkich jej ran, które jako ludzkość zadaliśmy jej. Na końcu wstań i zatańcz dla siebie. Jakkolwiek zapragniesz.

Życzę ci wyjątkowego dnia – nie tylko dziś. Życzę ci szczerego uśmiechu – najlepszej biżuterii kobiet. Życzę ci miłości – do siebie, do wszystkich żywych istot i tej napływającej do ciebie od innych. Życzę ci odwagi i radości. Życzę ci asertywności i Mocy. Niech twoje serce będzie kompasem. Świeć swoim wewnętrznym światłem i rozkwitaj swoim niepowtarzalnym pięknem. I pamiętaj – byłaś, jesteś i będziesz boginią.

Może cię również zainteresować artykuł: Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego seksualność


Namaste
Katarzyna Piątek

Zdjęcia; pixabay.pl

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram