Olejki eteryczne są częścią aromaterapii (o której więcej przeczytasz tutaj). To wielki dar od natury, który wykorzystujemy z powodzeniem już kilka tysięcy lat. Są znane i stosowane namiętnie w starożytnym Egipcie, Indiach czy Macedonii. Już wtedy stosowano masaże z elementami aromaterapii, które w takim połączeniu oczyszczały i uleczały.
Olejki eteryczne znajdują zastosowanie w medycynie naturalnej zarówno solo, jak i w towarzystwie innych olejków – wtedy tworzą mieszanki, które mogą wpływać na poprawę samopoczucia. Jeśli zastanawiałeś się z czego zrobić olejek, który uwolni cię od stresu, sprawi, że twoje samopoczucie będzie lepsze, który rozgoni negatywne moce, wzmocni twoje uziemienie i oczyści z niesprzyjających energii, trafiłeś doskonale.
PRZEPIŚNIK
OLEJKI W RAMACH DBANIA O SIEBIE
Wszystkie olejki możemy robić na bazie oleju bazowego, dzięki czemu uzyskamy pachnący olejek lub na bazie kremu/balsamu (najlepiej bezzapachowego), dzięki czemu uzyskamy pachnący krem. Olejem bazowym może być olej kokosowy, olejek jojoba, olej sezamowy, oliwa lub olej roślinny. W poniższych przepisach bazy używamy w ilości 10-30 ml, w zależności od intensywności zapachu, jaki chcemy uzyskać. Im mniejsza ilość bazy, tym bardziej skoncentrowany olejek/krem, a więc mniejsza ilość gotowego produktu jest potrzebna do uzyskania efektu, który pożądamy.
Olejek na odstresowanie
- Olejek/krem bazowy – od 10 do 30 ml
- 5 kropli olejku lawendowego
- 5 kropli olejku szałwii
- 5 kropli olejku bergamotki
W olejku na odstresowanie znajdziemy olejek lawendowy, który poprawia nastrój, łagodzi lęki i niepokoje oraz przynosi wewnętrzny spokój i harmonię. Dodatkowo, olejek z bergamotki ma podobne działanie – świetnie sprawdza się w stanach lękowych i depresyjnych, a oprócz tego daje uczucie relaksu i ukojenia. Natomiast szałwia poprawia samopoczucie, wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację, uspokaja i koi nerwy.
W takim połączeniu fundujemy sobie natychmiastowy zastrzyk pozytywnych fluidów i skoncentrowaną dawkę relaksu.
Olejek ochronny
- Olejek/krem bazowy – od 10 do 30 ml
- 5 kropli olejku paczulowego
- 5 kropli olejku dzięgielowego
- 5 kropli olejku ze smoczej krwi
Olejek paczulowy najczęściej stosowany jest w przypadku silnych stanów lękowych oraz w depresji. Kilka kropli dzięgielowego olejku leczy bezsenność, lęk i pozwala przetrwać sytuacje stresowe. Według dawnych wierzeń, smocza krew odpiera złe moce i ma za zadanie utrzymywać pełnię szczęścia. Ta mieszanka chroni przed niską wibracją i pozwala utrzymywać wysoką częstotliwość wibracji własnych. Szczególnie przydatna w okresie jesień-zima, kiedy jesteśmy znacznie bardziej narażeni na stany depresyjne i mamy obniżony nastrój.
Olejek uziemiający
- Olejek/krem bazowy – od 10 do 30 ml
- 5 kropli olejku wetiwerowego
- 5 kropli olejku z żywicy olibanowej
- 5 kropli olejku mirry
Olejek wetiwerowy działa na bezsenność i reguluje homeostazę organizmu, kiedy pojawiają się zaburzenia – na przykład, stany lękowe. Olejek z żywicy olibanowej natomiast, działa kojąco i poprawia nastrój. To również lepsza koncentracja i właściwości ochronne (które pozwalają na utrzymanie odpowiedniej częstotliwości). W przypadku olejku z mirry, możemy się spodziewać pozytywnego wpływu na mózg – swoim działaniem, mirra pomaga osiągnąć stan spokoju i wyciszyć emocje. Olejek uziemiający pozwala się połączyć nie tylko z ostatnią czakrą, ale też uzyskać połączenie z samym sobą. Warto je nawiązać, żeby poczuć prawdziwą więź z własna duszą, odkryć swoje drogi i poczuć własne pragnienia.
Pachnące olejki dedykowane wszystkim czakrom możecie znaleźć w Sklepie Akademii Ducha
Olejek na wampiry energetyczne
- Olejek/krem bazowy – od 10 do 30 ml
- 4 krople olejku z trawy cytrynowej
- 3 krople olejku cytrynowego
- 3 krople olejku z drzewa cedrowego
- 4 krople olejku mięty pieprzowej
Działanie uspokajające i odstraszające ma olejek z trawy cytrynowej. Jeśli dodamy do tego olejek cedrowy, który jest dość popularnym środkiem uspokajającym, i uwalniającym od napięcia powstałego np. w wyniku spotkania z wampirem energetycznym. Olejek cytrynowy działa przeciwdepresyjnie, poprawia pamięć i koncentrację, a mięta pieprzowa łagodzi ból zarówno fizyczny jak i psychiczny. W takim zestawieniu, olejek pozwala przetrwać czas w towarzystwie wampira energetycznego a nawet uleczyć go z niskiej wibracji.
Olejek oczyszczający
- Olejek/krem bazowy – od 10 do 30 ml
- 5 kropli olejku eterycznego Palo Santo
- 5 kropli olejku eterycznego z szałwii białej
- 5 kropli olejku z geranium
Olejek eteryczny Palo Santo to w dziedzinie aromaterapii sprzymierzeniec odprężenia i relaksu. Ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Daje poczucie bezpieczeństwa i równowagi wewnętrznej. Olejek z szałwii białej oczyszcza pomieszczenia oraz ich mieszkańców z negatywnej energii. Taka praktyka sprawia, że przestajemy być podatni na wampiry energetyczne, a wszystkie energetyczne połączenia, jakie posiadamy, są zerwane. Podobnie działa w przypadku uroków i innych czarów. Pomaga uzdrowić wszystkie sfery życia człowieka: ciało, duszę i umysł. Olejek geranium łagodzi stany depresyjne, nerwowe napięcia oraz stany nierównowagi emocjonalnej. Jeśli połączymy te olejki eteryczne, otrzymamy w efekcie silny olejek oczyszczający, który resetuje naszą energetykę.
Może cię również zainteresować artykuł: Biały Mędrzec – oczyszczające i uzdrawiające właściwości Białej Szałwii
Jaka jest twoja ulubiona mieszanka olejków? I z jakiej mieszanki korzystałbyś najchętniej?
Nadine Lu
Źródła:
poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/olejki-eteryczne-wlasciwosci-i-zastosowanie-gdzie-je-kupic-i-jak-ich-uzywac-aa-FX3f-aR3P-1o1h.html
consciousreminder.com/2018/08/27/5-healing-aromatherapy-recipes-for-the-exhausted-empath