Zwierzę Mocy – Papuga

Dla jednych jest skrzekliwym ptaszyskiem, które powtarza frazesy. Dla innych rajskim ptakiem odbijającym barwy Archaniołów Siedmiu Boskich promieni. I jedni i drudzy mają rację. Inaczej tylko patrzą na to zwierzę. Jedni z cienia, drudzy z blasku. Ale każda percepcja jest równie istotna i uczy coś o nas. O tym, co mamy w środku.

Bardzo często jako papugę widzimy osobę, która mądruje i do znudzenia powtarza słowa, które znamy już na pamięć. To może być starsze rodzeństwo, zrzędliwa matka lub ojciec, który wymaga autorytetu, a tak naprawdę go u nas nie ma. Choć taka osoba ma w sobie potencjał bycia rajskim ptakiem i potrafi dzielić się boskim blaskiem (barwami), wybiera zrzędliwość, narzekanie i mądrowanie. A może to raczej my tak ją postrzegamy, bo … sami tacy jesteśmy?

animal-84485_1920Jeśli są wokół Ciebie takie zrzędliwe osoby, przywołaj do siebie papugę jako Zwierzę Mocy. Z jej pomocą wsłuchaj się w końcu w tak dobrze znane słowa mądrali i spróbuj wyczytać z nich słowa klucze. Zadaj pytanie i szukaj w tym zrzędzeniu odpowiedzi. Jeśli przyswoisz informację, którą ta zrzędliwa osoba jako papuga do Ciebie wysyła, być może nie będzie musiała już jej powtarzać. Warunek? Przyjmij ją z wdzięcznością i z serca. Bez oczekiwań, wątpliwości, agresji i ego. Wtedy porozumiecie się na poziomie Duszy i Serca. Zobaczysz w końcu, co tak naprawdę mądrala miała Ci do zakomunikowania.

Szczerość a dyplomacja

W przypadku symbolu papugi mamy do czynienia ze szczerością i dyplomacją. Nie chodzi tu jednak o dyplomację w politycznym sensie tego słowa. Papuga potrafi przyswoić elementy różnych języków. Symbolizuje dostosowanie swojej komunikacji, by porozumieć się z drugim człowiekiem. Papugi potrafią swoje racje przedstawić na różne sposoby, w zależności od tego, z kim rozmawiają. Z dziećmi najważniejsze prawdy przekażą zabawą i bajkami, wyczują mowę ciała i gestów u osób mocno zamkniętych i małomównych. Jednym słowem z każdą osobą papuga znajdzie odpowiedni kanał komunikacji. To trochę jak czapla siwa, która jest pełnią wszelkich percepcji i podaje nam na swoich skrzydłach akurat te, które w danej chwili potrzebujemy. W danym momencie pracy duchowej wybieramy kontakt z Aniołami, innym razem aromaterapię lub karty Zwierząt Mocy. Podobnie jest z papugą. Kontaktując się z drugim człowiekiem czasem docieramy do niego poprzez obrazy, innym razem poprzez taniec czy rozmowę o Przodkach. Tę umiejętność „poligloty duchowego” daje nam właśnie papuga.

bird-1574300_1920Po drugiej stronie totemu papugi jest szczerość. Szczerość z cienia kojarzy się z wylewaniem brudów pod wpływem emocji. Jest to oczyszczające, ale czy nie rani serc z obydwu stron w dyskusji? Szczerość z blasku to rozmowa na poziomie heart&soul. Z Serca i Duszy, by zrozumieć co w danym momencie przerabiamy w sobie z drugą osobą. To bywa bardzo trudne jeśli poniosą nas emocje lub ego weźmie nad nami kontrolę. Szczerość z blasku to otwarcie się na swoje słabe strony i zaakceptowanie ich w sobie, ale też w drugim człowieku. To właśnie te aspekty do przepracowania przywołuje do naszego życia papuga.

Tęczowy posłaniec energii

Ten rajski ptak ukazuje nam barwy Siedmiu Boskich Promieni. Swoimi skrzydłami mieni się konkretną energią kolorów, której w danym momencie potrzebujemy. Jeśli jest różowa – przejmuje jakość miłości Archanioła Haniela. Gdy mieni się chabrowym niebieskim, przynosi na skrzydłach Archanioła Michaela. To taki zwierzęcy Archanioł Gabriel, który pozwala znaleźć konkretny kanał komunikacji między dwiema Duszami. Korzystajmy z jej pomocy, by z szacunkiem rozmawiać ze sobą i drugą istotą.

Dora Rosłońska

fot. www.pixabay.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Zwierzę Mocy – Papuga


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram