Mistyczna ścieżka życia zwierząt na Ziemi. Jaką pełnią rolę?

zwierzęta

Ktokolwiek doświadczył kiedyś miłości od swojego pupila, ten wie, jak cudownymi istotami są zwierzęta, również zdolne do kochania i współodczuwania. Uważanie, że tylko nasza rasa jest zdolna do samoświadomości, odczuwania i miłości jest dość egocentryczne. Odkryjmy duchowe życie zwierząt.

Zwierzęta są zdolne do postrzegania tego, co dzieje się w ich otoczeniu, odczytywania emocji, współtowarzyszenia nam w smutku, bólu, żałobie, do kochania nas, ale też przechodzenia własnego cierpienia na skutek straty ukochanego dziecka, opiekuna czy partnera. Zwierzęta mają również własną duchowość. Każde istnienie na Ziemi ma swój cel, zwierzęta współdzielą z nami ziemską rzeczywistość i wypełniają swoją misję, towarzysząc nam w podróży.

Zbawienna moc towarzystwa zwierząt domowych

Zwierzęta kochają nas bezwarunkowo, uczą nas bezsłownego języka miłości, akceptują, widzą nas lepszymi, niż w danym momencie jesteśmy. Bezwarunkowa miłość to najlepsze lekarstwo. Przychodzą do nas po opiekę, nawet wtedy, gdy jesteśmy słabi, zmęczeni, schorowani, pogrążeni w negatywnych myślach. I pokazują, że wciąż jesteśmy wystarczająco silni, by zaopiekować się nimi, przydać się komuś, zrobić coś nie tylko dla samego siebie. W pandemię odkryliśmy, jak ważna jest obecność zwierząt w naszym życiu. Badania wykazują, że zwierzęta potrafią zmniejszyć poziom naszego lęku, stresu i niepokoju. Ich towarzystwo na kwarantannie pomaga uniknąć załamania psychicznego, a zbawienny wpływ z ich posiadania sięga dalej – również w przypadku depresji, samotności, zaburzeń stresu pourazowego, zaburzeń lękowych, przy problemach z sercem i podczas żałoby. Twój pies czy kot dosłownie może pochłaniać negatywną energię z twojego otoczenia. Pupile dzielą się z tobą swoim spokojem, radością, poczuciem zadowolenia, widzą w tobie doskonałość, którą jesteś, bez względu na okoliczności zewnętrzne. Zwierzęta widzą w nas światło, z którego wszyscy jesteśmy utkani, a o czym tak często zapominamy. Ich ufność, bezwarunkowa miłość, akceptacja, otwartość na nas przypominają nam o tym. Często mamy bliższe porozumienie ze zwierzętami niż z ludźmi wokół. Nasze połączenie jest bardziej duchowe niż fizyczne, relacja ta pomaga nam wzrastać w bezwarunkowym kochaniu i byciu lepszym człowiekiem, uczy nas współczucia i oddania.

Może cię również zainteresować artykuł: Rozmowy między ludźmi a zwierzętami. Jak rozwinąć połączenie telepatyczne ze swoim pupilem?

zwierzęta

Źródło: pixabay.com

Znaczenie psów i kotów

Psy posiadają zdolności mediumiczne, widzą duchy w taki sam sposób jak ludzi. Potrafią wychwytywać ich energie, a gdy jest ona negatywna, warczą, szczekają i dają ci o tym znać. Tak samo rozpoznają energię ludzi. Czworonożni przyjaciele są tutaj, aby ochraniać nas i pomagać nam. Potrafią wchłaniać negatywną energię, ochraniać przed klątwami i zaklęciami, ale też bronić fizycznie przed niebezpiecznym człowiekiem. Niektóre z nich nawet poświęcają swoje życie za nas. Znakiem pracy ochronnej twojego zwierzaka może być niespodziewana biegunka, która nie miała żadnych racjonalnych powodów. Za ochronę ludzi są później wynagradzane po śmierci.

Koty oczyszczają energię środowiska, w którym żyją ich właściciele. Wpływa to na dobre samopoczucie mieszkańców. Dostrzegają, w których miejscach energia jest niska i negatywna, i podążają tam, w celu jej uzdrowienia. Jeśli jednak jest to dla nich za trudne, odbiegają od tego miejsca wystraszone, czasami nawet uciekają z domu. Spędzają całe dnie na tym zadaniu oczyszczania, pracują, następnie ładują swoje baterie i znów pracują. Stąd możemy widzieć je później rozleniwione na słoneczku lub leżące na kanapie. To zasłużony odpoczynek ciężko pracujących energetycznie kotów, których często nazywamy niesłusznie leniwymi.

Dodatkowo koty uważane są za mistrzów reiki. Ilekroć odczuwając jakiś ból lub chorobę doświadczyłeś tego, że twój kot nagle wskakiwał na ciebie i masował swymi łapkami lub wylegiwał się dokładnie w chorującym miejscu, wiedz, że robił to w celu przekazania ci uzdrawiającej energii. Reiki to metoda uzdrawiania za pomocą przekazywania energii Wszechświata poprzez ręce, a w wypadku kotów – łapki. Wszystko w świecie jest energią, w większości przypadków niewidoczną gołym okiem. Czy tego chcemy, czy nie, codziennie stykamy się z różnymi środowiskami, bytami i przedmiotami, i wymieniamy się energetycznie. Potrzebujemy nauczyć się chronić nasze biopola, inaczej spotka nas ból fizyczny i różnego rodzaju choroby. Koty o tym wiedzą, dlatego tak pracują dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zarówno psy, jak i koty, również posiadają swoich przewodników duchowych, system czakralny, i doświadczają projekcji astralnych.  Dodatkowo chorują na podobne choroby, co ich właściciele. Mogą też być przytłoczeni zbyt dużą dawką negatywnej energii opiekunów i środowiska wokół. Zwierzęta to naturalni empaci, zdolne do odczytywania stanów emocjonalnych innych i przejmowania ich. Jeśli chcesz, aby twoje zwierzęta były zdrowe – dbaj o siebie i waszą wspólną przestrzeń. Zarówno sprzątanie fizyczne, jak i puszczanie mantr, okadzanie szałwią, rozkładanie kamieni ochronnych, odbierze trochę pracy twoim zwierzakom. Tak samo dbanie o własne samopoczucie, ochronę energetyczną i utrzymywanie wysokich wibracji pomoże twoim zwierzętom. One pomagają ci zharmonizować umysł i ciało, odwdzięcz się tym samym. Pamiętaj o okazywaniu im bezwarunkowej miłości, bawieniu się z nimi, poświęcaniu im swojego czasu, zabieraniu na spacery na łono natury i umożliwianiu kontaktu z innymi zwierzętami.


Ręcznie plecione bransoletki z drewnianymi symbolami zwierząt mocy, jak orzeł, wilk, lew, sowa, tygrys i inne, znajdziecie w naszym sklepie


Duchowa symbolika silnej potrzeby posiadania psa lub kota

Koty w astrologii symbolizują Księżyc, reprezentują uczucia macierzyńskie, czułość i opiekę. Dorośli, którzy czują silną potrzebę adopcji kotów, mogą mieć deficyt w życiu właśnie tych aspektów lub chaos w tych obszarach. Psy symbolizują energię Słońca, dorośli z potrzebą ich posiadania powinni poszukiwać nowych początków w życiu, niezależności, wolności i aktywnego kontaktu ze światem.

Misja adopcji zwierząt

Psy i koty to takie nasze ziemskie anioły, pełniące bardzo ważne funkcje na Ziemi. Niestety ludzie potrafią znęcać się nad nimi, oddawać je do schronisk, czy porzucać pośrodku drogi. Wówczas te wspaniałe istoty Światła pogrążają się w ciemności. Nie pozwólmy im na to. Adoptujemy zwierzęta, zostańmy wolontariuszami w pobliskich schroniskach, wspierajmy je w znalezieniu nowego domu. Podzielmy się ciepłem i miłością, którą dostajemy jako ludzkość. Wspomóżmy zwierzęta, jednocześnie czyniąc tym dobro dla całego świata. Warto też wspierać pieniężnie schroniska, które zwłaszcza zimą oraz w pandemię mają utrudniony los. Szerzmy miłość bez względu na gatunek życia!

Może cię również zainteresować artykuł: Znaczenie i symbolika czarnego oraz białego kota

Arunika


Źródła:
consciousreminder.com/2021/02/18/do-animals-have-a-deeper-spiritual-mission-on-earth
omtimes.com/2021/02/mystical-spiritual-mission-animals
ministryearth.com/2019/09/03/spiritual-roles-pets

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram