7 ziół dla mężczyzn – rośliny idealne na poprawę kondycji, zdrowia i seksualności

Od tysięcy lat człowiek doskonale wie, że zioła mają niezwykłe właściwości lecznicze. Na Niebieskiej Planecie rośnie wiele ziół wspierających zdrowie i funkcjonalność organizmu kobiety, ale znajdą się i takie, idealne dla mężczyzny! Niezależnie od tego czy chcesz złagodzić stres, zwiększyć popęd seksualny, wyostrzyć zdolności umysłowe czy wzmocnić odporność fizyczną. Jakie więc zioła powinny szczególnie zainteresować panów?

Współcześni ludzie borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Mimo, że organizm kobiety i mężczyzny zbudowany został “z tej samej gliny”, różnimy się ogromnie pod względem zapotrzebowania na witaminy bądź minerały. Stosując zioła można zapobiec, wyleczyć lub złagodzić wiele dolegliwości, z którymi walczy większość społeczeństwa. Chociaż same rośliny potrafią zdziałać cuda, działają najskuteczniej, gdy są stosowane w ramach zdrowego stylu życia. Bardzo ważna jest zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia, sen, relaks, stabilizacja emocjonalna, jak i zdrowy duch.

7 ziół idealnych dla mężczyzny

Na całej planecie, a nawet koło domu, w “damskim” ogródku możemy znaleźć wiele ziół, które będą doskonale wspierać pracę męskiego organizmu. W przeciwieństwie do syntetycznych leków farmaceutycznych, które dają szybkie efekty, rośliny, rzadko mają skutki uboczne i nie niszczą narządów wewnętrznych w naszym organizmie.

1. Dziurawiec:

Dziurawiec zwyczajny ma wiele do zaoferowania. Ta niepozorna roślina ma działanie tonizujące i wzmacnia libido. Dodatkowo, zioło to, bogate jest w hiperycynę, organiczny związek chemiczny odpowiadający za wzrost serotoniny w układzie nerwowym. Dziurawiec potrafi skutecznie uporać się z pogorszonym nastrojem, obawami, stanami depresyjnymi czy zmęczeniem. Świetnie radzi sobie również z regeneracją komórek wątroby, która odgrywa ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu.

2. Pokrzywa:

Jest to roślina wpływająca korzystnie na funkcjonalność organizmu i zdrowie mężczyzny. Pokrzywa oraz jej korzeń mogą złagodzić dokuczliwe objawy nieprawidłowo funkcjonującej prostaty, zwiększą pożądanie, uregulują pracę układu moczowo-płciowego, jak i pomogą poprawić krążenie krwi. Dodatkowo, roślina ta, idealnie sprawdza się podczas wypadania włosów z głowy. Wszystko to pokrzywa zawdzięcza fitochemikaliom, które blokują produkcję hormonu DHT. Wspiera ona również wolny testosteron w organizmie.

3. Lubczyk:

Lubczyk znany jest od wieków ze swoich niezwykłych właściwości. Już starożytni Rzymianie używali tej aromatycznej rośliny do rozpalania uczuć i rozgrzewania atmosfery w sypialni. Liście lubczyku wzmacniają organizm, pomagają przyswajać pokarmy jak i poprawiają trawienie. Sam korzeń tego nadzwyczajnego zioła zawiera ogromną ilość fitosteroli. Dzięki nim można obniżyć poziom nieodpowiedniego cholesterolu i ochronić organizm przed schorzeniami serca.

4. Damiana:

Stosowane od wieków przez mieszkańców Ameryki Południowej liście damiany, uważane są za afrodyzjak, który wzmacnia ogólny stan zdrowia organizmu. Damiana ma uspokajający wpływ na układ nerwowy, poprawia nastrój oraz zwiększa wytrzymałość organizmu. Roślina ta, łagodzi stres i lęki związane z obawami przed nieodpowiednią sprawnością seksualną. Ponadto, spożywanie zioła zwiększa wrażliwość w strefach erogennych.

5. Kozłek lekarski:

Kozłek lekarski od zarania dziejów uchodzi za niezwykłą pomoc podczas problemów ze snem. Dzięki swoim właściwościom łagodzi również napięcia i niepokój. Roślina ta jest w stanie zredukować nadpobudliwość nerwową oraz wspomaga koncentrację. Ponadto spożywanie zioła pomaga podczas nadmiernej potliwości czy nadciśnienia.

6. Żeń-szeń:

Żeń-szeń nazywany jest inaczej korzeniem życia. Nie bez powodu, ponieważ jest jednym z najsilniejszych afrodyzjaków. Z jego pomocą można zwiększyć libido, poprawić krążenie krwi w narządach płciowych, a co najciekawsze – regulować erekcję. Żeń-szeń pozytywnie wpływa na zdolność do pracy, jak również wytrzymałość ciała. Dodatkowo stabilizuje hormony w organizmie.

7. Szałwia:

Szałwia jest ziołem o silnych właściwościach antyseptycznych, przeciwpotnych i grzybobójczych. Szałwia nie tylko zapobiega grzybicy i potliwości, wzmacnia również włosy, zapobiega ich wypadaniu oraz chroni skórę głowy przed łupieżem. Spożywając regularnie napary z liści tego zioła można pozbyć się wielu krępujących dolegliwości.

Ciało każdego z nas wymaga regularnej pielęgnacji, odnowy czy oczyszczenia. Dzięki tym roślinom nawet mężczyzna może zadbać o swoje zdrowie i higienę. Matka Natura doskonale dobrała właściwości roślin i przy tym wyborze pamiętała o nas wszystkich. Zapewne dlatego, nie zapomniała o paru przyjemnych korzyściach wynikających ze stosowania ziół.

Może cię również zainteresować artykuł: Niezwykłość samca Omega: co czyni go lepszym od samca Alfa

Aniela Frank


Źródła:
globalhealingcenter.com/natural-health/7-best-herbs-mens-health/
indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/mens-health
health.howstuffworks.com/wellness/men/health-tips/5-natural-herbs-for-mens-health.htm
facet.wp.pl/najlepsze-ziola-dla-faceta-6002215944901761a
www.pharmadm.com/top-10-herbs-that-increase-male-potency.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram