9 Chórów Anielskich, czyli niebiańska hierarchia ważności, cz. I

9 Chórów Anielskich

Każdy z nas słyszał o aniołach i archaniołach, niektórzy potrafią wymienić ich imiona, znają zakres ich pomocy, a nawet z nimi współpracują, dla dobra siebie i innych ludzi. Wszyscy też wiemy, że mamy swojego Anioła Stróża. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w Niebie panuje hierarchia i że istnieją tzw. Chóry Anielskie. Poznaj tę hierarchię i 9 Chórów Anielskich w Niebie.

Najpierw Bóg stworzył Niebo. Potem stworzył istoty doskonałe, czyli Aniołów. Na końcu stworzył istoty mniej doskonałe, czyli ludzi.
Aniołów w niebie jest nieskończenie wiele. Są ich całe zastępy. I chociaż są doskonałe, obdarzone niesamowitą mądrością, wiedzą, dobrocią i są orędownikami samego Boga, to istnieje wśród nich hierarchia. Zaskakujące prawda? A jednak.

Człowiek jako istota, został stworzony, żeby przez całe swoje życie doświadczał, uczył się, poznawał. Pewnie dlatego nasze ciało na ziemi jest zwartą, dość przyciężkawą materią, przystosowaną do takich doświadczeń. Istoty anielskie żyją w bezpośredniej bliskości Boga więc i postać mają subtelniejszą, eteryczną, o gęstości energetycznej, niefizyczną, tylko duchową. Wiedza, którą my, ludzie, musimy zdobywać doświadczalnie, aniołom została dana przez Boga, jako przynależna. Oni wiedzą wszystko. Mają wolną wolę, ale nigdy nie mają wątpliwości, jak postąpić i co wybrać. Taka już ich anielska mądrość i boskość. A jednak te doskonałe istoty zostały usystematyzowane przez samego Boga- Szefa Anielskiego, w dziewięć grup, zwanych chórami.

Dziewięć anielskich chórów to:

Serafiny, Cherubiny, Trony,
Panowania, Cnoty, Moce,
Zwierzchnictwa, Archanioły i Anioły.

Serafiny to istoty stojące najbliżej Boga, a Anioły i Archanioły pozostają najbliżej ludzi, służąc im i pomagając.

Przyjrzyjmy się teraz troszkę dokładniej tej niebiańskiej republice. Zobaczmy, jak zorganizowane są anielskie zastępy i czym charakteryzują się dostojni członkowie poszczególnych chórów.

Chór pierwszy: Serafiny

Wyraz “Serafin” oznacza: płomienny, gorejący, ognisty, pełen blasku, jasności, światła, mnogość.

Serafiny – Anioły miłości, światła i ognia. Symbolicznie dotyczą wysublimowanego poziomu duchowego. Odpowiada im planeta NEPTUN. Przewodzi im Archanioł Metatron.

“Płomienni” – przedstawiani z sześcioma skrzydłami, dwoma okrywającymi twarz, dwoma nogi, dwoma rozpostartymi. Tylko raz w historii Serafin dotyka człowieka – warg Izajasza – płomieniem z ołtarza, oczyszczając go z grzechów.

Chór ten tworzą najdoskonalsze istoty anielskie, stojące najbliżej Boga i chroniąc Jego tron. To one znają i współtworzą Boski Plan, pierwsze poznają myśli Najwyższego. Serafini posiadają doskonałość wszystkich Chórów Anielskich. Dominującą cechą tych istot, jest nieskończona, bezwarunkowa miłość. Wiadome jest, że wszystkie Anioły miłują Boga, jednak to Serafiny są wręcz upojeni tą miłością i pozostają w ciągłym zachwycie.

Miłość Serafinów można scharakteryzować w następujący sposób:

  • jest to miłość czynna: trwa od chwili ich stworzenia, bez chwili przerwy; przedmiotem, a właściwie podmiotem tej miłości jest sam Bóg i wszystkie Rzeczy Boskie;
  • to miłość ognista, bo nigdy nie gaśnie, nie zmniejsza się, nie słabnie, jest zawsze wieczna i niezmiennie, ogniście gorąca;
  • to miłość przenikająca – pokonująca wszystkie przeszkody i niepowodzenia, przenikając się z samym Bogiem, staje się sednem boskości w każdej z tych istot;
  • to miłość oczyszczająca, wiodąca wprost do doskonałości, pozwalająca na oddzielenie „ziarna od plew”.

Istnieje określenie „miłość seraficzna” i oznacza tzw. miłość doskonałą, miłość ponad wszystko. Tu, w naszej ziemskiej rzeczywistości oznacza poświęcenie i heroizm w imię miłości. Przykładem miłości seraficznej są przywoływane przez religię chrześcijańską postacie męczenników, świętych, czy błogosławionych np. św. Bonawentura, św. Katarzyna Sieneńska,
św. Teresa, św. Franciszek z Asyżu. Ikoną tej miłości absolutnej jest postać mistrzowska, Jezus Chrystus.

Chór drugi: Cherubiny

Cherubiny – strażnicy gwiazd stałych, niebiańscy kronikarze, dawcy wiedzy. Symbolicznie dotyczą poziomu przeznaczenia. Odpowiada im planeta URAN. Przewodzi im Archanioł Raziel. Mają dwa (lub cztery) skrzydła; czasem twarz ludzką i ciało zwierzęce. Występują w Księdze Rodzaju, Wyjścia, Ezechiela i Apokalipsie. Strzegą Chwały Boga i miejsc świętych. Symbolizują siłę i wszechobecność Boga. Z hebrajskiego “cherubim” oznacza pełność wiedzy oraz wielość.

Choć wszystkie Chóry Anielskie emanują miłością i mają wiedzę, właśnie Cherubiny posiadają największą i najpełniejszą wiedzę, dotyczącą Boga i Rzeczy Boskich. Jest to ich główna cecha, tak jak u Serafinów jest nią miłość. Ta wiedza absolutna, ta znajomość wszystkiego, co boskie, łączy wszystko węzłem zgody i wprowadza harmonię.
Prorok Ezechiel, opisując widzenie Cherubinów, powiada: „Wszystko ich ciało, szyja, ręce i otaczające ich dokoła skrzydła, pełne były oczów”. Oznacza to, że przesłaniem ich anielskiego żywota jest widzenie i poznawanie drogi żywota. Otacza ich światło i promienieją znajomością istoty Boga.

Chór trzeci: Trony

Trony – przynoszą sprawiedliwość Boga. Symbolicznie dotyczą poziomu trudnych doświadczeń i wyzwań oraz niebezpieczeństw (zwane są także Rydwanami lub Kołami). Odpowiada im planeta SATURN. Przewodzi im Archanioł Zafkiel. To aniołowie kontemplujący Boga.

Trony są ostatnim, trzecim chórem z najwyższej, niebiańskiej Hierarchii. Cechą wyróżniającą je od pozostałych chórów jest uległość i zupełne poddanie się woli Boga. Stąd ich nazwa: stoją blisko tronu boskiego i z najwyższym szacunkiem i umiłowaniem poddają się woli Najwyższego. Istoty z tego Chóru są orędownikami uległości, poddania, służby i pokoju.

Czytaj dalej: 9 Chórów Anielskich, czyli niebiańska hierarchia ważności, cz. II

Marlena Pietruszka

***

Każdy ma swojego Anioła, ale nie każdy potrafi się z nim komunikować. Zawsze przybywają, gdy tylko je wezwiemy. Niestety nie każdy je potrafi zobaczyć. Dzięki lekcjom Magii Anielskiej, może się to zmienić:

 Magia Anielska – nawiąż kontakt z Aniołami, cz. I

 Magia Anielska – nawiąż kontakt z Aniołami, cz. II

Z lekcji nauczysz się technik kontaktowania się z Aniołami. Poza tym poznasz Aniołów, z którymi dobrze pracować na co dzień; dowiesz się o 7 boskich promieniach; nauczysz się tworzyć talizmany i poznasz moc kolorów wykorzystywaną w komunikacji z Aniołami. A na koniec doświadczysz Rytuału Anielskiego podczas którego otrzymasz symbole do komunikowania się ze swoją Nadświadomością oraz z Aniołami i swoją duchowością.

 

Źródła:
http://www.ultramontes.pl/domaszewicz_ze_skarbnicy_8.pdf
http://prosperita.edu.pl/anioly6.html
http://www.okiem.pl/bog/anioly.htm

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *