9 Chórów Anielskich, czyli niebiańska hierarchia ważności, cz. II

chóry anielskie

W poprzednim artykule poznaliście trzy pierwsze chóry anielskie, najwyżej usytuowane w niebiańskiej społeczności. Kolej na pozostałe chóry. Poznajmy drugą i trzecią w hierarchii grupę Aniołów.

Pierwsza część artykułu: 9 Chórów Anielskich, czyli niebiańska hierarchia ważności, cz I

Średnią hierarchię tworzą: Panowania, Moce, Potęgi.

Chór Panowania

Panowania (Dominacje) – regulują anielskie obowiązki, przez nie manifestuje się Majestat Boga. Symbolicznie dotyczą poziomu szczęścia, możliwości, radości i komunikacji. Odpowiada im planeta JOWISZ.
Służą Serafinom i Cherubinom w utrzymaniu porządku. Są Strażnikami anielskich obowiązków. Regulują czynności w niższych sferach anielskich. Aniołowie mądrości manifestują Wielkość (Moc) Boga. Są postrzegani jako postacie w długich białych sukniach, przepasani złotym pasem z zieloną ozdobną sprzączką. W prawej ręce trzymają złotą pałeczkę a w lewej pieczęć Boga. Można ich prosić o poskromienie własnych zachcianek.

Symbol zwierzęcy – kuguar.
Kamień – krwawy kamień.
Szefami tej grupy są: Zadkiel, Muriel, Zachareal.

Anioły tworzące chór Panowania, jak pozostałe anioły, posiadają wszystkie wspaniałe cechy właściwe aniołom. Tym, co je wyróżnia, jest niesamowita gorliwość w szerzeniu panowania Boga nad wszystkim i nad wszystkimi. To cecha dominującą aniołów chóru Panowania. Pragną oni za wszelką cenę rozszerzać Królestwo Boże. To właśnie oni są orędownikami misjonarzy na ziemi, pomagają im docierać w najodleglejsze zakątki świata i nieść światło i miłość.

Chór Moce

Moce (Mocarstwa, Cuda) –  czynią cuda na ziemi, obdarzają wdziękiem i męstwem. Symbolicznie dotyczą poziomu emocji. Odpowiada im planeta WENUS. Przewodzi im Archanioł Rafael.

Pilnują porządku na Ziemi, w naturalnym środowisku. Dbają o równowagę nad wodami, lasami, polami, siłami natury. Pomagają w świecie materialnym. Czynią cuda. Komunikują się bezpośrednio z gwiazdami, kiedy one się rodzą. Są w kolorze srebrno-bladoniebieskim ze skrzydłami srebrno-niebieskimi.

Symbol zwierzęcy – gołąb.
Kamień – srebro.

Ten Chór anielski stoi dokładnie pośrodku wszystkich chórów hierarchii anielskiej. Stanowi serce całej anielskiej społeczności. Jego cechy przynależne to: moc, siła, męstwo, świętość, wytrwałość i dlatego nosi nazwę Moce. Wyraz “Virtutes “, jakiego Pismo św. używa na oznaczenie Zastępów tego Chóru Anielskiego, nie tylko wyraża moc i siłę, ale i jeszcze nade wszystko cnotę i świętość. Jednak moc ma często znaczenie pejoratywne, kojarzona jest z władzą i totalitarnym przywództwem. Cechą tego chóru aniołów jest moc i męstwo ukazane przez pryzmat dobroci, cierpliwości, wytrwałości i świętości.

Chór Potęgi (Władze, Zwierzchności)

Potęgi, Władze, Zwierzchności – powstrzymują wysiłki demonów, które chcą zniszczyć świat. Symbolicznie dotyczą poziomu walki i energii psychofizycznej. Odpowiada im planeta MARS. Przewodzi im Archanioł Kamael.
Aniołowie Potęgi są niebiańską policją. Są również postrzegani jako Aniołowie życia i śmierci. Są potężni, mają zdolności powiększania się do olbrzymich rozmiarów. Emanują elektrycznymi promieniami. Mają końcówki skrzydeł w kolorze biało-zielonym. Promieniuje z nich niebieski elektryczny płomień.

Symbol zwierzęcy – sokół.
Kamień – emerald.

Aniołowie tego Chóru nazywane są Potęgi, ponieważ to oni otrzymali od Boga najobszerniejszą władzę osłaniania, bronienia ziemi i ludzi przeciw potęgom piekła i ciemności. To właśnie te zastępy anielskie są „siłami szybkiego reagowania” w walce z ciemnością. Starają się stłumić w zarodku wszystkie szatańskie machinacje przeciw ludzkości. Co się tyczy istot ludzkich, to wywierają na nie potęgę powabu, pociągania do Boga: nic bowiem bardziej nie zyskuje serc, nie pobudza do wdzięczności i do miłości, jak słodycz, wspaniałe męstwo, dobroć.

Ostatnią grupą w hierarchii anielskiej są: Księstwa, Archaniołowie i Aniołowie.

Chór Księstwa

Zwierzchnictwa (Książęta) – ochraniają religię. Symbolicznie dotyczą poziomu indywidualnej osobowości i osobistej drogi życia. Odpowiada im SŁOŃCE. Przewodzi im Archanioł Haniel.

To wysłannicy Boga. Aniołowie ochraniający wiarę, grupy religijne i etniczne na świecie. Wyglądem przypominają żołnierzy ubranych w mundury ze złotymi ozdobami. Ich anielskie skrzydła są białe z zielonymi końcówkami. Książęta są obrońcami naszych dusz przed pokusami szatańskimi. Napełniają dusze ludzkie duchem posłuszeństwa.

Symbol zwierzęcy – lew.
Kamień – szafir.

Chór Archanioły

Istoty z tego chóru, to opiekunowie ludzi i wszystkich rzeczy materialnych. Symbolicznie dotyczą poziomu mentalnego. Odpowiada im planeta MERKURY. Przewodzi im Archanioł Michał.

Ich energia ma kolory seledynowo – niebieskie. Najbardziej znanymi są Archanioł Michał i Gabriel – Książęta Niebios. Skrzydła mają białe z niebieskimi końcówkami. W ręku trzymają zieloną pałeczkę. To Archaniołowie stoją u boku ludzi, czekając na ich wezwanie. Ich misją jest pomaganie ludziom.

Chór Anioły

Anioły – opiekunowie ludzi i wszystkich rzeczy materialnych. Symbolicznie dotyczą poziomu codziennego życia. Odpowiada im KSIĘŻYC. Przewodzi im Archanioł Gabriel.

Zwani inaczej Synami Życia, pośrednicy między Bogiem i człowiekiem. Znajdują się bardzo blisko Ziemi w astralu. Inaczej niż Archaniołowie, którzy zamieszkują niebiańskie przestworza. Aniołowie-opiekunowie, duchy niebiańskie, nosiciele srebrnego światła, strzegą indywidualne dusze. Ochraniają przed napaścią sił demonicznych, niosą słowo Boże do ludzi. Są Boskimi kurierami. Ich anielskie światło jest w kolorze biało-perłowym, skrzydła mają białe z końcówkami srebrnymi.

Symbol zwierzęcy – mewa.
Kamień – perła.

W czasach, w których żyjemy, siły ciemności próbują w bardzo wymyślny sposób szkodzić ludziom na Ziemi. Bóg wysłał całe zastępy Aniołów na pomoc człowiekowi. Mają one ogromną moc wstawienniczą u Boga. Aniołowie czekają zatem na ludzkie wezwanie i modlitwy. To my ludzie powinniśmy uruchomić naszych Aniołów. Bez naszej prośby, bez naszej modlitwy, bez naszego wezwania mają związane ręce, a ich pomoc jest ograniczona. Ich misją jest pomaganie ludziom. Korzystajmy śmiało z bliskości Aniołów i wzywajmy ich na pomoc, w każdej, trudnej, życiowej sprawie. Pomogą, wskażą drogę, nauczą, ukażą, bo to nasi najpotężniejsi Niebiańscy Przyjaciele.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak komunikować się z Aniołami?

Marlena Pietruszka

***

Każdy ma swojego Anioła, ale nie każdy potrafi się z nim komunikować. Zawsze przybywają, gdy tylko je wezwiemy. Niestety nie każdy je potrafi zobaczyć. Dzięki lekcjom Magii Anielskiej, może się to zmienić:

 Magia Anielska – nawiąż kontakt z Aniołami, cz. I

 Magia Anielska – nawiąż kontakt z Aniołami, cz. II

Z lekcji nauczysz się technik kontaktowania się z Aniołami. Poza tym poznasz Aniołów, z którymi dobrze pracować na co dzień; dowiesz się o 7 boskich promieniach; nauczysz się tworzyć talizmany i poznasz moc kolorów wykorzystywaną w komunikacji z Aniołami. A na koniec doświadczysz Rytuału Anielskiego podczas którego otrzymasz symbole do komunikowania się ze swoją Nadświadomością oraz z Aniołami i swoją duchowością.

 

Żródła:
www.ultramontes.pl/domaszewicz_ze_skarbnicy_8.pdf
prosperita.edu.pl/anioly6.html
www.okiem.pl/bog/anioly.htm
www.vismaya-maitreya.pl/medytacje_anioly.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *