Astrologia dla początkujących: Mars w domach

Mars

W serii wpisów “Astrologia  dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Marsie w domach.

Mars jest odzwierciedleniem energii, która zmusza do działania. Jest źródłem siły napędowej życiowych ambicji. Jego pozycja w domu określa obszar, w którym zdolność do działania jest wyrażona w najlepszy możliwy sposób. Z astrologii wynika, że istnieje 12 obszarów, na których skupia się energia Marsa i w których szuka swojego ujścia.

Mars w I Domu

Siła, odwaga, działanie. W pierwszym domu Mars odnosi się do siły fizycznej, temperamentu jednostki i odwagi w działaniu. Często oznacza posiniaczone ego, agresję, dominującą postawę i nadmierną pewność siebie. Aby skutecznie pracować z Marsem, należy znaleźć i utrzymać równowagę życiową. Mars to dużo energii i zapału, spontaniczności i szczerości. Osoba z Marsem w I domu lubi działać i nienawidzi biernej postawy. Lubi uczestniczyć w wydarzeniach, a nie być ich obserwatorem. Z przyjemnością podchodzi do rywalizacji.

Mars w II Domu

Drugi dom, który opiera się na rodzinie, statusie i majątku – to dom ciężko pracującego człowieka, który gromadzi bogactwo dzięki wysiłkowi, ciężkiej pracy i ryzyku. Broni także zaciekle swojej własności. Duża część energii Marsa jest skierowana na zarabianie pieniędzy i poprawę sytuacji finansowej. Praca, jaką musi wykonać Mars w II domu to zweryfikowanie podejścia do pieniądza i odebranie mu wartości, jaką mu nadajemy. Warto zacząć oszczędzać, a czas przeznaczyć na hobby czy samorozwój.


Polecamy książkę: “kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. 


Mars w III Domu

Dom wycieczek, komunikacji, odwagi, młodszego rodzeństwa. Mars w III domu pogłębia pragnienie podróżowania, ale także zwiększa ryzyko ofiar śmiertelnych w wypadkach komunikacyjnych. Osoba z Marsem w III domu to osoba odważna i nastawiona na przeżywanie przygód, przez co staje się źródłem inspiracji dla innych. Ma silny wpływ na rodzinę, jest energiczna, aktywna. Może mieć problem z dogadywaniem się z rodzeństwem. Wady? Wyciąganie pochopnych wniosków oraz zbytnia nerwowość.

Mars w IV Domu

Pozycja Marsa w IV domu może powodować pęknięcia w życiu domowym z powodu dominacji, ego i agresji. Jednak mimo to, osoba z Marsem w tej pozycji, będzie szukać swojego miejsca na ziemi, domu i ludzi, którzy będą dla niej rodziną. Aby przepracować planetę, trzeba cierpliwości, dystansu i elastyczności. Prędzej czy później, taka osoba będzie potrzebować swojej samotni i oddali się od domu i rodziny chociaż na jakiś czas. Nic dziwnego, w końcu nie jest domatorem i potrzebuje działania. Jest zaangażowana w pracę nad swoją przyszłością, wykazuje inicjatywę do dokonywania zmian.

Mars w V Domu

Mars w V domu to życie pełne pasji z naciskiem na życie romantyczne. Takiej osobie z trudem przychodzi kontrola nad nadmierną energią seksualną, co może prowadzić do romansów, niebezpiecznych zachowań, nieślubnych dzieci. Lubi wyrażać swoją kreatywność, dobrze się bawić. Jeśli Piąty dom to również inwestycje i hazard, co może doprowadzić do poważnych życiowych problemów. Gdy Mars jest w ruchu wstecznym, wtedy pojawia się problem z wyrażaniem siebie seksualnie i twórczo. Swoją energię warto wtedy inwestować w wysiłek fizyczny, aby nie szukać atrakcji w życiu codziennym.

Mars w VI Domu

VI dom reprezentuje pracę, zdrowie, spory, stratę, długi. Osoba z Marsem w tym domu ciężko przechodzi choroby, jest podatna na straty spowodowane pożarem i podatna na oparzenia i rany. To osoba kłótliwa, często wpada w konflikty. Przy tym jest aktywna i dynamiczna. To sprawia, że nie ucieka od ciężkiej pracy, a wręcz świadomie się na taką decyduje. Zalecane jest dla niej wyładowywać się w sposób zdrowy, czyli męcząc się fizycznie. Jeśli Mars w szóstym domu jest w retrogradacji, powinno się zachować szczególną ostrożność w pracy i w kontaktach międzyludzkich

Mars w VII Domu

W VII domu Mars mówi o tym, że niezbędne do równowagi emocjonalnej jest posiadanie partnera. Dlatego szukasz wytrwale swojej drugiej połowy. Twój związek daje ci siłę i energię, a ta z kolei potrzebuje konstruktywnych rynków zbytu – znajdź swoje pole do tego, aby móc się wyładować. Lubisz kończyć to, co zacząłeś, dlatego związki bardzo szybko przekształcają się w małżeństwa. Miłość od pierwszego wejrzenia to dość popularny motyw przy tak obsadzonym VII domu. Dbaj o obiektywność i kompromisy, to sfera nad którą powinieneś pracować.

Źródło: pixabay.com

Mars w VIII Domu

VIII dom to dom przemian, zakończeń i transformacji, tajemnic, strat. Mars w tym domu skłania do zaglądania w głąb siebie, ujawnia tajemnice, bada możliwe scenariusze. Osoba z Marsem w VII domu może napotkać problemy finansowe, nieszczęśliwe związki. Mają to do siebie, że wystawiają się na sytuacje, które są poza ich strefą komfortu. Masz dużo energii i silną wolę. Osiągasz to czego pragniesz. Masz w sobie odwagę i walczysz do samego końca o to, czego jesteś pewny. Żywisz skrajne uczucia – albo kochasz albo nienawidzisz.  Interesuje cię ezoteryka.

Mars w IX Domu

IX dom to podróże, przygody oraz zdolność do pakowania się w sytuacje niebezpieczne. Osoba z Marsem w IX domu to osoba nieelastyczna, jeśli chodzi o ich ideały. Jest zawsze gotowa do walki w tematach politycznych i religijnych. Jeśli jesteś osobą z Marsem w IX domu, to czekają cię również podróże zagraniczne, z łatwością zdobyte wykształcenie wyższe, niezależność, z której będziesz czerpać garściami. Możesz jednak popadać w skrajności. Mars podpowiada, że powinieneś zacząć wyciszać emocje i działać racjonalnie, otworzyć się na zdanie i opinie innych oraz analizować podejmowane decyzje.

Mars w X Domu

W X domu mamy do czynienia z reputacją, karierą, statusem, karmą i słabościami. Mars w X domu wskazuje na osobę ambitną i zdeterminowaną, pełną energii i entuzjazmu. Jesteś przywódcą i lubisz być w centrum. Masz szanse na sukces, w końcu ciężko na niego pracujesz. Jesteś samowystarczalny, zorientowany na cel, zorganizowany i umiesz zarządzać powierzonymi zadaniami. Jesteś przedsiębiorcą, w pogoni za wyższym statusem społecznym. Prędzej czy później, staniesz się liderem w branży, w której czujesz się swobodnie.

Mars w XI Domu

Mars w XI domu sprawia, że z łatwością nawiązujesz kontakt z nowymi ludźmi. Wykazujesz się jednak naiwnością, ponieważ zazwyczaj wiążesz się z ludźmi podejrzanymi, którzy mogą cię wykorzystać. Twoje całe życie kręci się wokół relacji międzyludzkich i bardzo często rzutują one na twoje związki czy pracę. Masz predyspozycje do kierowania innymi, ale rzadko z nich korzystasz, bo poczucie przynależności do społeczności sprawia, że czujesz się bezpiecznie. Mars mówi, że powinieneś nawiązywać przyjaźnie ostrożnie i z wyczuciem.

Mars w XII Domu

Czy w twoim życiu pojawiają się tak zwane “niefortunne zdarzenia”? To zasługa Marsa w domu XII. Życie osoby z Marsa w XII domu jest pełne strat, niedomówień, dziwnych i nieracjonalnych sytuacji. Masz w sobie intensywne emocje, które często są przyczyną twoich życiowych przewrotów. Aby przepracować Marsa, musisz zaprzyjaźnić się ze złością, żalem i goryczą. Musisz kontrolować swoją impulsywność. Zacznij ćwiczyć uważność, zamiast zawieszać się w niepowodzeniach z przeszłości i planach, które cię przerastają. Pomoże ci w tym aktywność fizyczna.

Nadine Lu

Źródła:
proastro.wordpress.com/2007/08/27/mars-w-domach-czyli-jak-wykorzystujesz-swoja-energie/
indastro.com/house/mars-house.html
theastrocodex.com/planets/mars/mars-in-houses/
nineplanets.org/mars/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram