Astrologia dla początkujących: Merkury w znakach

astrologia dla początkujących

W poprzednich odcinkach Astrologia dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj).

Kolejnym krokiem jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Dziś ustalimy, co oznacza merkury w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

Merkury to planeta, która rządzi komunikacją oraz umowami handlowymi. Skupia się przede wszystkim na analizie z dużą dozą rozsądku, na różnych formach przekazu, oraz na handlu. Merkury trzyma pieczę nad znakiem Panny oraz Bliźniąt i to tam czuje się najswobodniej.

Merkury w Baranie

Jesteś ciekawy świata i posiadasz błyskotliwy umysł. Z łatwością przychodzi ci wyrażanie idei i opinii – w twojej głowie sprawnie układają się coraz to nowe “klocki”.

Masz skłonność do chwytania kilku srok za ogon, do pochopnego wyciągania wniosków, i formułowania nieprzemyślanych opinii. Nie są ważne dla ciebie szczegóły – w pośpiechu olewasz perfekcję. Sformułowanie “zrobione jest lepsze od doskonałego” jest ci bliskie. Potrafisz improwizować i odnajdujesz się w różnych, niekomfortowych sytuacjach.

Łatwo nawiązujesz kontakty z innymi ludźmi, jesteś gościnny, dowcipny, i potrafisz ripostować. Łapiesz energię od innych – chętnie spędzasz czas w towarzystwie osób młodych. Bronisz swojego zdania, jesteś stanowczy i zdecydowany.

W pracy podejmujesz decyzje możliwie jak najszybciej, aby nie pozwolić na przeciąganie się dyskusji. Idealne środowisko pracy dla ciebie to takie środowisko, w którym możesz wykazywać się zdolnością rozwiązywania problemów. Masz zdolność do szybkiego zdobywania pieniędzy (gratuluję sprytu!), ale też… niezwykłą skłonność do ich wydawania.

Merkury w Byku

Twoje myślenie jest realistyczne i przebiega w oparciu o fakty. Analizujesz wszystko poprzez swoje doświadczenia. Znak ziemski, jakim jest byk, sprowadza wszystkie twoje działania na ziemię i zmusza do praktycznego wykorzystania. Zanim podzielisz się swoim zdaniem, rozważasz wszystko w głowie bez pośpiechu. Trzymasz się twardo raz podjętej decyzji i niechętnie zmieniasz zdanie. Twoje decyzje są nieodwracalne, przemyślane i ostrożne. Do problemów podchodzisz spokojnie i z dystansem. Stosujesz tradycyjne rozwiązania.

Czujesz się dobrze w towarzystwie ludzi spokojnych i statecznych. Unikasz sporów, ponieważ szkoda ci na nie energii, natomiast twardo bronisz swojego bezpieczeństwa i swoich interesów – masz w końcu niewzruszone poglądy. Przed ludźmi otwierasz się powoli – trzeba cię oswoić, zanim zaufasz.

Posiadasz inteligencję praktyczną. Z łatwością oceniasz przedsięwzięcie i z góry wiesz czy przyniesie zyski czy straty. Mimo tego, w pracy jesteś ostrożny. Nie lubisz, kiedy ktoś nie docenia pieniędzy i nie potrafi z nich korzystać. Dobrze się czujesz w analizowaniu i opracowywaniu danych, dlatego najczęściej można cię spotkać w instytucjach finansowych.

Merkury w Bliźniętach:

Władza Merkurego przypada między innymi na znak bliźniąt, dzięki czemu Merkury czuje się tutaj jak u siebie w domu. W tym znaku Merkury zwraca umysł jednostki ku innym ludziom, jak zwierciadło –  w celu lepszego poznania siebie.

Cechuje cię żywy, aktywny umysł. Masz szerokie zainteresowania, które zwykle krążą wokół topowych tematów. Twoje wypowiedzi są obiektywne i zrozumiałe. Dzięki elokwencji potrafisz odnaleźć się w każdej sytuacji. Powinieneś starać się koncentrować na celu i doprowadzać sprawy od początku do końca.

Kontakty z innymi są dla ciebie bardzo istotne, bo nie umiesz żyć w samotności. Chcesz się dzielić swoimi spostrzeżeniami z innymi. Potrzebujesz rozgadanego partnera – nie wyobrażasz sobie związku z kimś, kto milczy.

W kwestii pracy jesteś nakierowany na ruch i możliwość rozmowy, dlatego świetnie sprawdzisz się w dziennikarstwie. Posiadasz zdolności handlowe i literackie, oraz talent do nauki języków obcych. Masz skłonności do nadmiernej aktywności, uważaj, bo możesz być wyczerpany ciągłym wspinaniem się na szczyt.

Merkury w Raku

Merkury w znaku raka to silna intuicja. Umiesz polegać na swoim wewnętrznym głosie i z  powodzeniem polegasz na swoich przeczuciach. Zawsze jesteś przygotowany – długo przygotowujesz się do realizacji planów. Dobrze czujesz się w ciszy i spokoju. Masz świetną pamięć i z łatwością zapamiętujesz szczegóły. Masz słabość do wzniosłych ideałów – wzbudzają w tobie silne uczucia. Opinie innych ludzi oraz ich rady, mają na ciebie silny wpływ – masz pasywny charakter. Przez to rzadko wypowiadasz swoje zdanie i wolisz dopasowywać się do innych, niż iść pod prąd.

W pracy dostosowujesz się do okoliczności, pod warunkiem, że nie wykraczają one poza twoją strefę komfortu. Lubisz pracę spokojną i przewidywalną. Masz dobrą pamięć, dzięki czemu sprawdzasz się w zawodach związanych z analizą czy historią. Spełniasz się, kiedy możesz służyć innym.

 

Merkury w Lwie

Masz twórczy i aktywny umysł, dlatego nie umiesz uczyć się w nudny sposób – wkuwanie nie jest dla ciebie, wolisz doświadczać. Jesteś osobą towarzyską: lubisz błyszczeć inteligencją i humorem. Optymistycznie patrzysz na świat, a przy tym wierzysz we własne siły i polegasz tylko na sobie. Lubisz zmiany w życiu – nie możesz się ich doczekać, wyczekujesz z entuzjazmem i hurraoptymizmem. Szukasz przygód. Niestety, to sprawia, że czasem popadasz w przesadę.

Chętnie zdobywasz przyjaźnie i nawiązujesz kontakty z ludźmi. Jesteś w końcu osobą ciepłą i serdeczną, a przy tym przebojową i rzucającą się w oczy. Chcesz być doceniany, dlatego często dajesz innym powód do pochwał i podziwu. Czujesz się autorytetem w wielu kwestiach, co sprawia, że pouczasz innych. Lubisz ryzyko. Jesteś wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Chętnie współzawodniczysz i wybierasz atrakcje, które wiążą się z adrenaliną. Interesują cię stanowiska eksponowane, w tym polityka. Możesz również dobrze czuć się w rozrywce i marketingu.

 

Merkury w Pannie

Merkury w znaku Panny czuje się bardzo dobrze – występując w tym znaku, kieruje umysł jednostki do wnętrza, a przy tym ma skłonności do kalkulacji i podziałów.

Jesteś zorganizowany, ale zbytnie skupianie się na szczegółach prowadzi do trudności w ukończeniu założonych sobie projektów. Dobrze się czujesz w swojej strefie komfortu, poruszając się po znanym sobie otoczeniu. Jesteś praktyczny, i dobrze wykorzystujesz swoją wiedzę i doświadczenie do osiągania założonych celów.

Jesteś pomocny i uczynny, ale nadmierna drobiazgowość może innych męczyć. W kontaktach z innymi potrafisz logicznie myśleć i uzasadniać swoje stanowisko. Masz skłonności do sprowadzania na ziemię innych i krytykowania pomysłów, z którymi się nie utożsamiasz.

W pracy jesteś zorganizowany i systematyczny. Cenisz sobie spokój i powtarzalność. Posiadasz talent matematyczny i techniczny. Lubisz, kiedy ludzie przestrzegają ustalonych procedur i przepisów. Chętnie wcielasz w życie swoje pomysły i idee.

Merkury w Wadze

Harmonijna i zrównoważona osobowość – zwykle rozważasz wszystkie za i przeciw, a potem wybierasz najbardziej optymalne rozwiązanie. Niestety, podejmowanie decyzji trochę trwa, ponieważ musisz dokładnie wyważyć wszystkie argumenty. Posiadasz zmysł estetyczny. Starasz się unikać trudnych sytuacji, które mogą powodować konflikty. Masz trudności z walką z przeciwnościami, mimo swojej wyrafinowanej inteligencji.

Jesteś odbierany jako osoba inteligentna i miła. W dyskusjach jesteś kulturalny i taktowny. Zachowujesz bezstronność, a swoje stanowisko przedstawiasz pół żartem, aby nie sprowokować dyskusji. Szukasz towarzystwa na poziomie.

Posiadasz umiejętności negocjacyjne. Jesteś obiektywny i sprawiedliwy, dlatego najlepiej zrealizujesz się  w sądownictwie. Zawody, które są dla ciebie najlepsze, to mediator czy pośrednik.

 

Merkury w Skorpionie

Zagadki są twoją mocną stroną, lubisz dociekać do samego sedna problemu – dążysz do ostatecznego poznania. Niełatwo zmieniasz zdanie i uparcie stoisz przy swoim stanowisku. Masz poczucie niezależności i nie lubisz jak ktoś wtrąca się w twoje sprawy.

Lubisz tajemnicze relacje, które wnoszą do twojego życia powiew świeżości i zew przygody. Jesteś godny zaufania, zachowujesz dyskrecję i oczekujesz tego samego od innych. Potrafisz prawdziwie słuchać, a przy tym jesteś zimnym krytykiem. Posługujesz się ironią, co nie zawsze jest odpowiednio dobrze zrozumiane przez rozmówcę.

Jesteś zainteresowany motywacjami innych ludzi, dlatego rozwijasz się w kierunku psychologii. Wybierasz pracę, w której możesz ćwiczyć zaangażowanie, wytrwałość, spostrzegawczość.

 

Merkury w Strzelcu

Charakteryzujesz się żywym umysłem, poznajesz nowości, i chętnie dzielisz się zdobytą wiedzą. Jesteś błyskotliwy, i otwarty na poglądy innych. Niestety, możesz mieć problem z koncentracją, i trzymaniem się faktów. Masz skłonność do przesady. W głowie masz wielkie plany, przez co pomijasz codzienność. Cechuje cię skłonność do przesady. Niechętnie stawiasz czoło przeciwnościom losu.

W kontaktach z ludźmi jesteś otwarty i szczery. Znajomości nawiązujesz łatwo, a dzięki szerokim horyzontom umiesz nawiązać nić porozumienia, bez względu na dzielące was różnice. Mówisz prosto z mostu, a przez swoją bezpośredniość można cię kochać lub nienawidzić.

Szukaj pracy, w której czujesz się swobodnie zarówno fizycznie jak i umysłowo. Masz chęć ciągłego rozwoju, a szerokie zainteresowania sprawiają, że inni chcą cię słuchać – masz talent do przekazywania wiedzy.

Merkury w Koziorożcu

Jesteś praktyczny i zorganizowany. Jesteś rozważny i kierujesz się sztywnymi schematami. Częściej zwracasz uwagę na ograniczenia niż możliwości. Przyjmujesz najbardziej pesymistyczny wariant – wolisz kierować się czarnym scenariuszem, żeby mile się zaskoczyć. Masz zdolność do długotrwałej koncentracji i trzeźwego myślenia.

W towarzystwie lubisz rozmawiać na solidne tematy, dlatego też szukasz towarzystwa ludzi, od których możesz się czegoś nauczyć. Zwykle są to osoby starsze. Ściśle kontrolujesz to, co chcesz powiedzieć i potrafisz to dobrze uzasadnić.

Możesz mieć skłonności do pracoholizmu. Nie tolerujesz lenistwa. Jesteś sumienny, punktualny i uporządkowany. Umiesz ustalać priorytety. W pracy rządzi wytrwałość i dyscyplina, co możesz z powodzeniem wykorzystać w interesach.

 

Merkury w Wodniku

Człowiek wyzwolony z nowoczesnymi poglądami. Cechuje go otwartość i pomysłowość. Z chęcią podejmuje się nowych wyzwań, aby zbierać cenne doświadczenie. Szybko podejmuje decyzje, ma wyostrzony instynkt. Wie, jak połączyć logikę, intuicję i koncentrację, oraz skupić się na całkowicie nowym projekcie.

Masz łatwość w nawiązywaniu znajomości, ponieważ każdego traktujesz indywidualnie. Lubisz wymieniać poglądy z ludźmi i przedstawiać im swoje teorie na różne tematy. Spełniasz się w działalności społecznej, jesteś aktywnym członkiem stowarzyszenia lub organizacji.

Zawody dla ciebie to zawody, w których nie ma rutyny, za to jest odkrywczość. Chętnie wchodzisz w zajęcia rozwijające, podczas których musisz się dużo nauczyć.

 

Merkury w Rybach

Posiadasz wrażliwość artystyczną. Jesteś delikatny i ostrożny w kontaktach z innymi. W sposób wyrażania siebie wkładasz dużo emocji. Masz bogatą wyobraźnię, często bujasz w obłokach. Jesteś niezdecydowany, często nieśmiały i roztargniony.

W kontaktach z innymi masz potrzebę moralnej i intelektualnej jedności – powinieneś być bardziej obecny, i jasno wyrażać swoje zdanie. Jesteś empatyczny i z łatwością przychodzi ci rozumienie problemów innych osób. Powinieneś uważać w interesach, bo przez swoją naiwność możesz być wykorzystywany.

Osoby z Merkurym w znaku ryb są natchnione i impulsywne, targają nimi niekontrolowane emocje. Często znajdują się w niezręcznej sytuacji, czego powodem jest potrzeba bycia docenianym i kochanym.

 

NadineLu

 

Źródła:
http://astroportal.pl/index.php?id=251
http://ezotop.pl/thread-409.html
http://przewodnikduchowy.pl/wt/planety.php
https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Astrologia dla początkujących: Merkury w znakach


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram