Astrologia dla początkujących: Wenus w domach

W serii wpisów “Astrologia  dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Wenus w domach.

Wenus to luksus, bogactwo, elegancja i kreatywność. Dom, w którym się znajduje, określa obszar, w którym należy się zdefiniować w estetyce i w relacjach społecznych. Wenus to planeta harmonii i właśnie ten pierwiastek wprowadza do domu, który zajmuje. Wenus koreluje z miłością, romansem, zainteresowaniem, przyjaźnią, sztuką. Dom który zajmuje mówi również o tym, jakiego partnera szukamy lub jakich ludzi dopuszczamy do najbliższego grona. Wenus to informacja w jaki sposób wyrażasz siebie romantycznie, a dom podpowiada, w jakiej dziedzinie.

Wenus w I Domu

Człowiek o miłym usposobieniu, charyzmie i wdzięku. Aby poczuć równowagę i wewnętrzną harmonię musi wyglądać dokładnie tak, jak to sobie zaplanuje oraz żyć w przestrzeni, która odpowiada jego estetyce. Lubi i docenia sztukę oraz nastrojową muzykę. Ma artystyczny zmysł i ciągnie go w kierunku aktorstwa. Przyciąga do siebie ludzi, ponieważ zawsze wie co potrzebują w danej chwili usłyszeć. Zresztą, cokolwiek chce w życiu, potrafi zrobić na to przestrzeń i bez problemów przyciągnąć do siebie. W przyszłości wybierze zawód obejmujący estetykę, na przykład sztuka, architektura czy moda. Czego unikać? Bycia samolubnym i egoistycznym.

Wenus w II Domu

Masz skłonność do wydawania pieniędzy na przyjemności. Lubisz otaczać się rzeczami najwyższej jakości, które zazwyczaj są droższe. Dzięki ludziom, którymi się otaczasz możesz poprawić swoją sytuację finansową. Potrafisz walczyć o swoje warunki pracy oraz o finanse. Łatwo możesz przyciągnąć pieniądze i ogólne bezpieczeństwo finansowe, ale niestety możesz nieracjonalnie korzystać z tych zasobów. Jeśli w II domu Wenus jest w retrogradacji, możesz stać się osobą nadmiernie materialistyczną i samolubną.

Wenus w III Domu

Masz zaskakująco dobry gust i wyczucie estetyki. Interesujesz się wszystkim, co może ułatwić i uprzyjemnić twoje życie. Jesteś praktyczny i patrzysz na świat przez różowe okulary. Masz dobre stosunki z otoczeniem, nawiązujesz dobre układy z ludźmi, jesteś przy tym grzeczny i taktowny. Możesz odnosić sukcesy w pracy, która związana jest z wymianą dóbr materialnych oraz z marketingiem. Wenus w III domu daje charyzmę, wyrazistość i kreatywność. Daje również łatwość w podróżowaniu zarówno na dystanse długie, jak i krótkie. Doceniasz piękno. Lubisz porządek i harmonię, zarówno w relacjach, jak i otoczeniu.

Wenus w IV Domu

Najbardziej lubisz być w swoim domu, bo jest to przestrzeń, którą zaplanujesz od a do z. Otacza cię dużo estetycznych przedmiotów uporządkowanych w sposób, które dają ci spokój i harmonię. Uczucia trzymasz dla siebie, nie okazujesz ich innym. Odczuwasz emocjonalną więź ze swoimi rodzicami i miejscem wychowania. Kolekcjonujesz wspomnienia z przeszłości, są dla ciebie niezwykle cenne. W swoim domu tworzysz ciepłą i przyjemną atmosferę. W takiej atmosferze budujesz też rodzinę i szczęśliwe, domowe, codzienne życie. Spełnisz się w małżeństwie i rodzicielstwie.

Wenus w V Domu

Osoba z Wenus w V domu jest uczuciowa, łatwo zawiera znajomości i często wpada w sidła zakochania. Cieszy się życiem, ma pogodne usposobienie, lubi małe przyjemności i spotkania towarzyskie, na których energetycznie się ładuje. Jest lubiana i popularna. Lubi uczyć innych, dlatego spełnia się w wychowywaniu. Potrafi z sukcesem inwestować pieniądze. Jest osobą kreatywną i utalentowaną. Ma upodobanie do sztuki i muzyki. Pragnie być kochana i ma przyjemność z tego, że inni się dla niej poświęcają.

Wenus w VI Domu

Lubisz dobrze wykonaną i zorganizowaną pracę. Jesteś cierpliwy i uprzejmy. Prawdopodobnie swojego partnera spotkasz w miejscu pracy. Potrafisz stworzyć miłą i przyjemną atmosferę w przestrzeni kariery zawodowej. Czujesz się w obowiązku pracować, jest to twoja służba. Zazwyczaj jesteś zdrowy, ale powinieneś zwrócić uwagę na dietę. Nie powinieneś sobie nadmiernie pobłażać, bo złe odżywianie szybko odbije się na twoim samopoczuciu. Unikaj perfekcjonistów.

Wenus w VII Domu

Jesteś taktowny i szanujesz uczucia innych, potrafisz też iść na kompromisy. Relacje międzyludzkie i harmonia w związku są dla ciebie niezwykle ważne – Wenus w VII domu daje dobre małżeństwo, pod warunkiem, że zwiążesz się z dobrym człowiekiem. Jeśli jednak poszukujesz ideału, możesz w pewnym momencie zorientować się, że ten po prostu nie istnieje. Prawdopodobnie szukasz atrakcyjnego i bogatego partnera, kogoś, z kim możesz cieszyć się bogactwem i wygodami życia codziennego. Musisz mieć zdrowe, zrównoważone podejście do miłości oraz swoich zmysłowych pragnień. Relacja z drugim człowiekiem powinna koncentrować się na współpracy, a nie na konkurencji.

Wenus w VIII Domu

Jesteś emocjonalny i bardzo dbasz o wszystkie swoje dobra materialne. Są dla ciebie symbolem statusu i prywatnymi trofeami. Starasz się zabezpieczyć finansowo, aby w przypadku, gdy pojawi się “czarna godzina”, móc bez problemu z niej wyjść. Jesteś zmysłowy i wrażliwy, ukrywasz skrzętnie swoje uczucia. Jeśli już zaufasz i wejdziesz w związek, współżycie z drugim człowiekiem jest dla ciebie głębokim przeżyciem. Potrzebujesz dowodów na to, że jesteś kochany. W pracy świetnie odnajdujesz się, gdy możesz zarządzać cudzymi środkami pieniężnymi. Lubisz prowadzić wystawny i bogaty styl życia. Oprócz kariery, możesz oczekiwać majątku dziedziczonego.


Polecamy książkę: “Kurs Astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. 


Wenus w IX Domu

Osoba z Wenus w IX domu patrzy w przyszłość optymistycznie i cieszy się z doświadczeń, które spotyka na swoje drodze. Chcesz poszerzać horyzonty, rozwijać się cieszyć się życiem. Możliwe, że twój partner życiowy wpadnie na ciebie podczas podróży za granicą lub na studiach. Zależy ci na tym, aby twoje związki były idealne i poprawne. Lubisz podróżować, lubisz poznawać życie w innych zakątkach świata. Łatwo się klimatyzujesz do nowych zwyczajów i kultur. Jeśli w kosmogramie Wenus jest w retrogradacji w IX domu, twoja potrzeba wolności i twórczej ekspresji wzrasta.

Wenus w X Domu

Nie jesteś zdecydowany w wyborze swojej drogi życiowej. Sprytnie pokonujesz przeciwności losu, dążysz do harmonii w każdej dziedzinie życia, która wydaje się być rozregulowana. Pragniesz miłości i chcesz ją nie tylko brać, ale również obdarzać nią innych. Masz wesołą osobowość, jesteś przekonywujący, zrównoważony, co sprawia że przyciągasz do siebie ludzi. Jesteś popularny, szukasz przyjaciół wśród tych, którzy mogą ci pomóc, lub którzy mogą pociągnąć cię za sobą do góry. Nie nadużywaj dobroci innych, powinieneś być samowystarczalny. Masz talent artystyczny i pedagogiczny, odnajdziesz się w zawodach związanych ze sztuką i elementami upiększającymi codzienne życie.

Wenus w XI Domu

Jesteś osobą towarzyską. Znajomi są dla ciebie życzliwi i szanują cię takim, jakim jesteś. Otaczasz się ludźmi inteligentnymi, którzy mają swoje cele i ideały oraz potrafią korzystać z życia. Odczuwasz spełnienie gdy przebywasz ze swoimi przyjaciółmi. Masz tendencję do bycia osobą popularną. W związku chcesz się rozwijać, być osobą niezależną i inspirować się z partnerem do dalszego życia. Staraj się nie wydawać zbyt wiele pieniędzy na rozrywkę i wypoczynek – często są to wydatki nierozsądne i zbyteczne, a poczynione aby zaimponować osobom, którymi się otaczasz.

Wenus w XII Domu

Jeśli  masz Wenus w 12 domu, musisz cenić sobie spokój i ciszę. Jesteś wrażliwy i delikatny, nie możesz znieść nieszczęścia innych osób. Szybko się w sobie zamykasz i łatwo cię zranić. Lubisz sprawiać przyjemność innym, ale oprócz tego masz skłonność do poświęcania się. Nie dopuszczasz też do siebie zbyt wielu osób, chcesz aby znali cię jedynie najbliżsi. Jesteś nieśmiały, lubisz ciszę i spokój, nie odnajdujesz się w rywalizacji. Lubisz odosobnienie, żyjesz z dala od codziennego zgiełku i szaleństw społecznych. Jesteś powściągliwy z relacjach międzyludzkich. Motywuje cię własna, wewnętrzna satysfakcja.

Nadine Lu

Źródła:
proastro.wordpress.com/2007/08/20/wenus-w-domach/
indastro.com/house/venus-house.html
astroportal.pl/index.php?id=253
nineplanets.org/venus/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram