Astrologia dla początkujących: Słońce w domach

Słońce w domach

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na słońcu w domach.

Słońce w domu to opis obszaru życia, który jest dla nas szczególnie ważny. To w tej kategorii odczuwamy wyraźną potrzebę wyróżniania się na tle innych. Słońce to aktywna siła, która podkreśla, w jakich kategoriach życia powinniśmy dokonywać zmian. Aby odnaleźć się w tym życiu, to znaczy, poczuć pełnię szczęścia i właściwy kierunek, należy zaakceptować obszar życia, który jest kluczowy w danym domu. Musimy zaakceptować i podjąć celowe działania, ponieważ to sprawy, które mamy do przepracowania na swojej drodze.

Słońce w I Domu

Dla posiadacza Słońca w pierwszym domu, niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Zarówno to, które odczuwa, poznając nowe osoby, jak i to, które sprawia, przedstawiając się innym. Osoba ze słońcem w I Domu dba o swój wizerunek. Aby poczuć się dobrze ze sobą, należy zaakceptować fakt, że chce się (i pragnie!) wychodzić przed szereg, oraz wyciszać tą część swojej duszy, która zamartwia się tym, jak widzą ją inni. Czuj się w odpowiedzialności odkrywać swoje głębsze zakamarki, które niewiele mają wspólnego z wizerunkiem i pierwszym wrażeniem.

Słońce w II Domu

Jako właściciel słońca w domu II, jesteś przepełniony dumą z tego, co jest w twoim posiadaniu. Energia Słońca w Domu II prowadzi do tworzenia osobistego bogactwa, które wiąże się z bezpieczeństwem finansowym. Najlepiej się czujesz, gdy dajesz sobie poczucie bezpieczeństwa i to jest dokładnie to, co motywuje cię do dalszego eksplorowania życia. Identyfikujesz się z tym co masz. Oczywiście, doceniaj i bądź wdzięczny za to, co w życiu cię spotkało, ale nie daj się ponieść za bardzo – zbytnie przywiązanie do rzeczy jest niezdrowe. Za to z pewnością możesz być dumny z fundamentów jakie budujesz dla siebie i swojej rodziny, oraz z relacji, które są dla ciebie równie ważne co poczucie bezpieczeństwa (w zasadzie, są jego częścią!). Jak ognia unikaj zaborczości.

Słońce w III Domu

Prawdopodobnie potrzebujesz aktywności i częstych zmian tła w swoim życiu. Doceniasz relacje międzyludzkie a przede wszystkim głęboką przyjaźń. Łatwo przystosowujesz się do nowego otoczenia. Jesteś jak kameleon, który odnajdzie się w każdym kolorze. Masz silną potrzebę przekazywania tego co wiesz dalej, aby inni mogli się uczyć na twoim doświadczeniu. Jesteś ciekawy i wiesz wiele na różne, niekoniecznie praktyczne i potrzebne tematy. Możesz być dumny ze swojej umiejętności komunikacji i elastyczności intelektualnej.

Źródło: pixabay.com

Słońce w IV Domu

Skupiasz się na swoim życiu prywatnym, bo to ono jest dla ciebie najważniejsze. W naturalny sposób chronisz swoich najbliższych oraz wszystko to, co do nich należy. Budujesz bezpieczny mur, za którym możesz schować całą swoją rodzinę, ale pamiętaj o tym, aby unikać przesady. Planujesz swoje życie długoterminowo, wraz z mijającymi latami zauważasz poprawę i to, jak bardzo się rozwijasz. Pielęgnujesz wszystkie swoje zainteresowania i całą energię pakujesz w to, aby robić wszystko czym się interesujesz i z taką częstotliwością, z jaką byś sobie tego życzył.

Słońce w V Domu

Czujesz się wyjątkowy takim, jakim jesteś, i chcesz być zauważony, ze względu na swoje unikalne cechy i szeroko rozwinięte talenty. Uwielbiasz wyrażać siebie w każdy sposób i czujesz, że błyszczysz, kiedy wzrok innych jest skierowany w twoim kierunku. Masz radosną i optymistyczną postawę wobec życia. Niestety, masz skłonność do gwiazdorzenia. Energia słońca w domu piątym może wyrażać się poprzez ryzykowne i szalone przedsięwzięcia. Cenisz sobie rozrywkę i przyjemność, a sprawianie sobie małych radości wyjątkowo cię odpręża.

Słońce w VI Domu

Niezwykle istotna jest dla ciebie kariera zawodowa, a dokładniej praca z którą możesz się utożsamiać. To dla ciebie duża część twojego “ja”. Aby czuć się dobrze, być potrzebny i mieć poczucie spełnienia, musisz działać produktywnie zarówno na polu zawodowym, jak i domowym. Dlatego też skoncentruj się na znajdowaniu sobie takich zajęć około zawodowych i ogólno życiowych, które będą dobre dla ciebie i świata, będą cię rozwijać i pchać do przodu. Jesteś wrażliwy na krytykę, lubisz samemu organizować sobie swój czas i lubisz być ceniony za swoją pracę. Szukasz doskonałości w swoim życiu i swojej pracy.

Słońce w VII Domu

Masz talent do negocjacji i niezwykle łatwo przychodzi ci budowanie relacji międzyludzkich, zwłaszcza tych, które oparte są na związkach romantycznych. Bez dobrego partnera, przy którym potrafisz się rozwijać, czujesz się niepełny i niespełniony. Boisz się odrzucenia. W twoim życiu powinieneś rozwijać umiejętność godzenia się na to, co jest z tobą w zgodzie oraz umiejętność odpuszczania tego, co w zgodzie z tobą nie jest. Staraj się rozwijać swoje relacje z innymi ludźmi, ale nie identyfikuj się przesadnie z partnerem, bo to zaburza pojmowanie twojego “ja”. Ta pozycja słońca sugeruje sukces w małżeństwie, ale tylko wtedy, gdy oboje z partnerem będziecie świadomi swojej odrębności, dojrzałości i potrzeb.

Słońce w VIII Domu

Z pozycją słońca w domu VIII chcesz i potrzebujesz brnąć przez życie z wielką ochotą na eksplorowanie tej inkarnacji. Szukasz doświadczeń i to nimi się kierujesz przy wyborach. Lubisz się rozwijać i samodoskonalić. Uwielbiasz drążyć wszystko co owiane jest tajemnicą i nie jest do końca jasne dla przeciętnego zjadacza chleba. Szukasz rzeczy niezbadanych, tabu, unikasz tego, co zostało już przepracowane na kilka sposobów. Czujesz, że los próbuje cię przećwiczyć nakłaniając cię do tego, abyś się dostosował do nowych warunków życia.


Polecamy książkę: Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym


Słońce w IX Domu

Jedyne czego chcesz, to zrozumieć świat. Masz wysokie ideały, patrzysz daleko za linię horyzontu, jesteś otwarty i dumny z wiedzy, jaką prezentujesz. Dziel się swoją wiedzą, aby i inni mogli skorzystać z tego, co robisz dla świata. Masz talent do języków, spełniasz się w dalekich podróżach, możesz być wartościowym tłumaczem. Masz poczucie, że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną, i każdemu należy się zrozumienie. Dzielą nas tylko ograniczenia, których sami jesteśmy autorami. Powinieneś pomagać innym, spojrzeć na ludzi szerzej, bez uprzedzeń.

Słońce w X Domu

Twoim celem jest osiągnięcie sukcesu – w sferze zawodowej, prywatnej lub w jakimkolwiek kierunku wybierzesz. Chcesz być najlepszy i chcesz samemu organizować swój czas. Postaraj się realizować swoje ambicje w taki sposób, aby nie utrudniać tego innym, oraz, aby nie ranić ich uczuć. Wybieraj takie ścieżki rozwoju, które pozwolą ci zarządzać i dyrygować, bo to jedyny sposób, aby naturalna potrzeba kierownika została zaspokojona. Masz zdolność do przewodzenia innym i doskonalenia się, aby iść w kierunku profesjonalizmu w tej dziedzinie, którą wybierzesz. Człowiek ambitny, arogancki, często idący po trupach do celu.

Słońce w XI Domu

Humanitarysta, który chce traktować wszystkich na równi sobie. Odsuwasz uprzedzenia, nie jesteś stronniczy, zdecydowanie bardziej wartościowa jest dla ciebie przynależność niż status społeczny. Szukasz szans, a masz gdzie, bo przyciągasz ludzi do siebie niczym magnes. Ludzie są kluczowym ogniwem twojego rozwoju, dlatego rozpoznawaj tych, którzy rzeczywiście są warci poświęcanego im czasu. Przyjaźń jest dla ciebie najistotniejsza – jest nawet ważniejsza niż miłość. Łatwo przystosowujesz się do nowych sytuacji, ludzi i miejsc i czujesz się tam niemal od razu jak ryba w wodzie.

Słońce w XII Domu

Właściciel słońca w domu XII regeneruje się tylko wtedy, gdy ma czas dla siebie, wolną przestrzeń i nikt mu w tym nie przeszkadza. Nie pokazujesz swojego prawdziwego ja wszystkim, zasługują na to tylko nieliczni. Często zakładasz maski i odgrywasz rolę. Szanuj swoją potrzebę bycia sam na sam ze sobą, ale unikaj nadmiernego utożsamiania się ze swoim wewnętrznym światem, bo takie historie mogą kończyć się samotnością i stanami depresyjnymi. Jesteś zamknięty w sobie i jednocześnie bardzo podatny na wpływy osób z zewnątrz. Zbyt łatwo przychodzi ci rezygnowanie z siebie na rzecz roli, w jaką wcielasz się na potrzeby sytuacji.

Nadine Lu


Źródła:
proastro.wordpress.com/2007/08/10/slonce-w-domach/
cafeastrology.com/articles/suninhouses.html
theastrocodex.com/planets/sun/sun-in-houses/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram