Celebrowanie Matki Ziemi z okazji Dnia Matki – Rytuały ku czci Gai

Matki Ziemi

Maj – miesiąc świętowania wszystkich matek i mam. Czas celebrowania łona, które sprowadziło nas na ziemię. Czas, w którym powinniśmy praktykować wdzięczność do matki. Nie tylko tej, która dała nam ludzkie życie, ale również matce, bez której nie byłoby tego świata – Matce Ziemi.

A imię jej – Gaja.

Tak często zapominamy, że bez niej nie byłoby nas! To dzięki niej możemy uczestniczyć w tej inkarnacji, to ona umożliwia nam doświadczanie, cieszenie się, branie życia garściami. Bez niej nasza ludzka matka nie miałaby możliwości zaistnieć, a co dopiero zrealizować się w roli rodzica. Dlatego oprócz świętowania dnia matki ze swoją matką rodzicielką, warto również uhonorować Matkę Ziemię.

To Ona podarowała nam słońce, ziemię, kwiaty, plony, zwierzęta, surowce. Dała nam czas, zmysły i wiele, naprawdę wiele powodów do radości.

Rytuały ku czci Matki Ziemi to nic innego, jak chwilowa uwaga poświęcona właśnie jej, wraz z pozytywną intencją. Rytuały można tworzyć z ciągów codziennych czynności, które przestaną być zwykłe, jeśli nadamy im odpowiedniej wagi i skupienia. Rytuałem będzie samo praktykowanie wdzięczności, polegające na wymienianiu tego, za co czujemy wdzięczność. Wiesz? Wystarczy, że spojrzysz w niebo z zachwytem i uznaniem do Wszechświata, i masz za sobą bardzo piękny i prosty rytuał uwalniający wiele dobrej, wysokiej energii. Ale można pójść o krok dalej i zamanifestować swoją radość, miłość i wdzięczność w inny sposób. bardziej… uroczysty.

Może cię również zainteresować artykuł: Ciało i Ziemia – jednia, którą możesz odnaleźć w sobie

Rytuały ku czci Matce Ziemi:

1. Medytacja. Dzięki medytowaniu z łatwością znajdziesz stabilizację życiową, równowagę i harmonię w związku z Matką Ziemią. Znajdź spokojne miejsce. Daj sobie 10 minut. Bądź uważny swojego oddechu, jego długości, szybkości i głębokości. Odnajdź czakrę korzeniową, wizualizuj jej energię, kolor i moc. Kiedy nasycisz się, zakończ medytację wracając do uwagi na oddechu.

2. Uziemienie. Uziemienie to stabilizacja. Zauważ, jak dobrze i pewnie czujesz się, kiedy dotykasz stopami piasku, wody czy miękkiej trawy. Cały stres, który w sobie kumulujesz, odpływa do ziemi. Chodzenie boso to najprostszy i najtańszy sposób na przywrócenie homeostazy ciała, a dodatkowo buduje połączenie z Matką Ziemią.

3. Ruch. Człowiek, który praktykuje ruch, łączy się z ziemią. Wypuszcza liście wyciągając dłonie ku górze i zapuszcza korzenie, dociskając stopy do podłoża. To energetyczne doświadczenie łączy wszystkie żywioły i sprawia, że jesteśmy w zgodzie z Gają.

4. Życie w uważności. Ziemia to taki element życia, który jest w stanie uleczyć się samodzielnie, jeśli tylko mu nie przeszkadzamy. Jeśli dajemy czas i przestrzeń, matka Ziemia pracuje i odżywa. Gdybyśmy żyli uważnie na co dzień i reagowali na wibracje matki ziemi, tworzylibyśmy harmonię i spokój, którego tak bardzo potrzebujemy.

5. Ceremonia. Zrób własną ceremonię ku czci Matki Ziemi. Może to być uroczyste zapalenie świecy z intencją, pełna koncentracja na uroczystości, którą zaplanujesz, duże spotkanie życzliwych dusz. Stwórz ołtarz, na którym ułożysz elementy symbolizujące matkę ziemię. Stwórz krąg i wezwij przyjaznych przewodników. Poprowadź modlitwę za planetę. Afirmuj. Podziękuj za ceremonię wszystkim obecnym, również sobie.

6. Śpiew. Śpiewanie to zawsze dobry pomysł! Śpiewając możesz uczcić wiele ważnych dla ciebie momentów, również tych, związanych z Matką Ziemią.7. Dbanie o siebie. Jesteś dzieckiem Matki Ziemi, a więc szanujesz ją szanując siebie samego. Aby uhonorować jej działania, warto dbać dogłębnie o siebie: o swoje zdrowie, o swoje samopoczucie, o swój wygląd.

8. Prostota. W swoim życiu szukaj prostoty, bo ta sprzyja harmonijnemu życiu z Matką Naturą. Żyjąc prosto i łatwo, możesz też docenić życie takie, jakie jest – a jest dobre, bogate w doświadczenia, tylko trzeba je odnaleźć!

9. Spacer. To najprostszy i najłatwiejszy sposób na to, aby się połączyć z Matką Naturą. Podczas spaceru zwróć uwagę na jej bogactwo i niezwykłość. To coś niewiarygodnego! Świat to skomplikowany i złożony projekt, który możemy doświadczyć i cieszyć się nim.

10. Zasiej coś! Kup nasiona i zasiej coś zupełnie innego z intencją dobrych życzeń i wysokiej wibracji. Poza tym obserwowanie wzrastających roślin to prawdziwy cud!

Na zakończenie…

Rozwijajmy się razem z Matką Ziemią, a nie poza nią. Dbajmy o nią z wdzięcznością, a nie roszczeniowo. Jesteśmy na tym świecie dlatego, że taka była decyzja Gai i warto o tym pamiętać.

A Ty, jak w tym roku będziesz świętować Dzień Matki? Daj znać, jakie masz pomysły!

Może cię również zainteresować artykuł: Życie w zgodzie z naturą, czyli cykl menstruacyjny kobiety. Jak wrócić do kobiecego domu?

Nadine Lu

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram