Duchowe znaczenie pająków w domu i ich niezwykłe przesłanie

znaczenie pająków

Chłodniejsza pogoda często zwiastuje pojawienie się w naszym domu małych szkodników, które szukają pożywienia i schronienia przed zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi. Jednak zmiana pogody nie zawsze jest głównym powodem, przez który w domostwie pojawił się nieproszony gość, jakim jest pająk.

Pająki możemy znaleźć w ciemnych, zacisznych miejscach zarówno w domu, jak i naszym ogrodzie. Chociaż większość gatunków pająków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, budzą w nas obrzydzenie i niechęć. Wraz ze spadkiem temperatur, jesienią, pajęczaki stają się bardziej aktywne, szukają partnera i wychodzą ze swoich kryjówek. Przed okresem zimowym wiele z nich umiera, a nieliczne gatunki przechodzą w stan hibernacji do następnej wiosny. Zwierzęta te uwielbiają się chować, na ogół są nieśmiałe, szukają wygodnego miejsca na zbudowanie swojej sieci, w której będą mogły łapać pożywienie z dala od potencjalnych drapieżników. Pająki nie odwiedzają nas z myślą o plądrowaniu naszych szafek, one chcą po prostu po cichu zabijać niepotrzebne owady, które pożądają naszych zapasów. Z tego względu nie zasługują na swoją przerażającą reputację, rzadko gryzą ludzi, nie są krwiopijcami, a jeżeli już zaatakują, to tylko w akcie swojej obrony. Obecność pajęczaków w naszych czterech ścianach oferuje szereg korzyści wynikających z ich zdolności w zwalczaniu wielu owadów.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 zwierząt najczęściej pojawiających się w snach i ich znaczenie

znaczenie pająków

Źródło: pixabay.com

Każdy postrzega pajęczaka w inny sposób

Pająki stanowią przerażające dekoracje podczas święta Halloween. Dołączają do szeregów nietoperzy i czarnych kotów jako źli towarzysze czarownic. Jeden z przesądów mówi nam, że jeżeli pająk wpadnie do zapalonej lampy i zostanie pochłonięty przez płomienie, w pobliżu znajduje się osoba władająca magią. A jeżeli zauważymy pajęczaka w święto Halloween, oznacza to, że czuwa nad nami duch ukochanej zmarłej osoby. Różne mity sugerują także, że pająki domowe możemy odstraszyć pomarańczą, sadząc kasztanowca obok domu lub miedzianymi monetami. W wielu wierzeniach rdzennych Amerykanów pająki są twórcami świata lub pomagały bogom w pojawieniu się życia na Ziemi. Wierzą również, że tworzyły gwiazdy, sznurując sieć i rzucając ją w niebo. Również w Afryce wierzono, że pająki były twórcami świata i posłańcami między ludźmi a bogiem nieba. Natomiast w starożytnym Egipcie, Grecji i Babilonie pajęczaki były tkaczami przeznaczenia.

Jako zwierzę duchowe często reprezentują kreatywność ze względu na swoje umiejętności tworzenia delikatnych, ale skomplikowanych sieci. Są także symbolem Matki i silnej kobiecej energii związanej ze stworzeniem. Pajęczaki łączą wszystkie aspekty życia, tworząc silną i stabilną całość. Totem pajęczego zwierzęcia mocy odzwierciedla równowagę między przeszłością a przyszłością, aspektem fizycznym i duchowym.


bransoletka kot


Duchowe znaczenie pająków w domu

Jeśli dość często widzimy pająka na swojej drodze, może być to sygnałem, że jego duch ma dla nas ważną wiadomość, nad którą powinniśmy się poważnie zastanowić. Dobrze jest zaakceptować wszystko, co pojawia się w życiu, potraktować to jako sygnał, ponieważ wszechświat próbuje się z nami porozumieć. Pojawianie się pająka jest wyraźnym znakiem, że powinniśmy głębiej pomyśleć o ciemnych lub złych stronach naszej osobowości. Radzi nam abyśmy zdali sobie sprawę z błędów, które popełniliśmy, aby w nadchodzących trudnych chwilach nie popełnić ich ponownie. Chce także uzmysłowić nam nasze blokady, które uniemożliwiają robienie postępów. Przesłaniem pajęczaka może być także informacja, abyśmy weszli w kontakt z twórczą energią, która nas wypełnia. Pająk chce byśmy mogli osiągnąć równowagę ze wszystkimi częściami ciała i duszy. Tak jak on pilnie pracuje nad swoją siecią, pragnie byśmy nauczyli się wykorzystywać wszystkie aspekty swojego życia i integrowali je w całość. Pająk symbolizuje Matkę i silną kobiecą energię, dlatego jego obecność w naszym życiu ukazuje nam, że wszystkie odpowiedzi, których szukamy, możemy znaleźć rozmawiając z kobietami odgrywającym ważną rolę w naszym życiu.

Niektórzy z nas boją się pająków, jednak nie zapowiadają one negatywnych wiadomości i doświadczeń. Ich przyjście do naszego domu nie tylko pomaga w zwalczaniu szkodliwych owadów, ich wizyta ma na uwadze emocjonalną stronę naszej osobowości. Niosą one ze sobą potężną energię, zwłaszcza żeńską. Pojawiają się w naszym życiu wtedy, gdy jest ono chaotyczne, tym samym chcą zachęcić do otwartości i polegania na wyjątkowych darach, które tkwią gdzieś głęboko w nas.

Może cię również zainteresować artykuł: Kot – chroni właściciela i jego dom przed duchami i negatywnymi energiami

Aniela Frank


Źródła:
mydreamsymbolism.com/spiritual-meaning-of-spiders-in-house/
touchysubjects.wordpress.com/2015/10/28/the-meaning-of-spiders-presence-in-your-life/
powerofpositivity.com/see-spiders-meaning/
alexandriapestservice.com/why-do-i-keep-seeing-spiders-in-my-home/
treehugger.com/facts-about-misunderstood-house-spider-4868827
westernexterminator.com/spiders/spider-infestation/
livescience.com/16677-halloween-superstitions-traditions.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Duchowe znaczenie pająków w domu i ich niezwykłe przesłanie


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram