30 znaków świadczących o tym, że jesteś empatą

empata

Jeśli przeczytałeś tytuł artykułu i poczułeś, że to o tobie, to prawdopodobnie masz rację. To jeden z darów jaki ma empata, o których więcej przeczytasz za chwilę. Wielu empatów nie wie, że istnieje takie pojęcie, i że opisuje ono niezwykłe cechy, którymi taka osoba się charakteryzuje. Wielu „niezdiagnozowanych” empatów myśli, że jest z nimi coś nie tak. Na szczęście jest wręcz odwrotnie.

Po zapoznaniu się z poniżą listą odczujesz głęboką ulgę. Wreszcie zrozumiesz kim naprawdę jesteś, ułożysz to sobie i poczujesz swoją prawdziwą wartość. Znajdziesz  odpowiedzi na pytania dlaczego czułeś się w określony sposób przy niektórych ludziach lub w określonych miejscach, dlaczego wiesz rzeczy, których nie powinieneś, i dlaczego odczuwasz bardziej emocjonalny i fizyczny ból niż inni.

30 cech empaty:

1. Wiedza: Empaci po prostu wiedzą pewne rzeczy. To wiedza wykraczająca daleko poza intuicję lub przeczucia, chociaż tak wielu określiłoby to poznanie. Im bardziej są dostrojeni, tym silniejszy staje się ten dar.

2. Przebywanie w miejscach publicznych może być przytłaczające: Miejsca takie jak centra handlowe, supermarkety lub stadiony, na których jest wiele osób, mogą napełnić i przytłaczać empatycznie burzliwymi emocjami, które pochodzą od innych.

3. Czucie emocji innych i przyjmowanie ich jako własnych: To jest ogromna rzecz dla empaty. Często odczuwają emocje osób znajdujących się blisko, a czasami także tych, którzy są daleko – albo jednych i drugich jednocześnie. Bardziej rozwinięty empata rozpozna, czy ktoś ma złe myśli na jego temat, nawet z dużej odległości.

4. Oglądanie przemocy, okrucieństwa lub tragedii w telewizji jest nie do zniesienia: Im bardziej zestrojony jest empata ze swoim darem, tym gorzej jest mu oglądać sceny pełne przemocy, a nawet codzienne wiadomości. To może sprawić, że ostatecznie przestanie oglądać telewizję i czytać gazety.

5. Wie, kiedy ktoś nie jest szczery: Jeśli przyjaciel lub ukochana osoba mówi ci kłamstwa, wiesz to (chociaż wielu empatów nie próbuje się skupić na tym, ponieważ świadomość, że ukochany kłamie, może być bolesna). Wiesz też jeśli ktoś mówi jedno, ale czuje/myśli coś innego.

6. Przenoszenie symptomów fizycznych z kogoś innego: Empata prawie zawsze rozwinie dolegliwości (przeziębienia, infekcje oczu, bóle ciała i bóle) innych osób z którymi przebywa, szczególnie tych najbliższych.

7. Problemy z trawieniem i dolnym odcinkiem kręgosłupa: Czakra splotu słonecznego opiera się na środku brzucha i jest znana jako siedziba emocji. To właśnie w tym miejscu empaci odczuwają nadchodzące emocje innych, które mogą osłabić ten obszar i ostatecznie doprowadzić do chorób, od wrzodów żołądka, po zespół jelita wrażliwego. Problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa mogą się rozwinąć bez uzasadnionych zewnętrznych powodów (nieuzasadnione dla kogoś, kto nie wie, że jest empatą).

Może cie również zainteresować artykuł: Jesteś Empatą? Powinieneś używać tych 11 technik uziemiających do radzenia sobie z emocjami

archetypów

Źródło: pixabay.com

8. Zawsze nieświadomie szuka słabszych: Wszystkich tych, których dotyka cierpienie, ból emocjonalny, ból fizyczny itp. Takie osoby zwracają uwagę empaty i wywołują silne współczucie.

9. Inni, nawet nieznajomi, będą chcieli wyładować swoje problemy na empacie: Empata może stać się zbiornikiem i celem dla wszystkich innych problemów ludzi, które, jeśli nie będą odseparowane, mogą skończyć jako jego własne.

10. Ciągłe zmęczenie: Empaci często zostają pozbawieni energii, albo przez wampirów energetycznych, albo po prostu przyjmując zbyt wiele niskich wibracji od innych, tych, którzy w jakiś sposób niedomagają.

11. Osobowość skłonna do uzależnień: Alkohol, narkotyki, seks, to tylko niektóre z nałogów, po które sięgają empaci, aby zablokować emocje innych. Jest to formą samoobrony, aby ukryć się przed kimś lub czymś.

12. Wciągnięty w uzdrawianie, holistyczne terapie i wszystkie rzeczy metafizyczne: Chociaż wielu empatów chciałoby uzdrawiać innych, mogą w końcu zrezygnować z bycia uzdrowicielami (nawet jeśli mają naturalną zdolność do tego), ponieważ za bardzo przejmują się tym, którego próbują leczyć. Zwłaszcza jeśli nie są świadomi swojej empatii.

13. Kreatywność: Od śpiewu, tańca, aktorstwa, rysowania lub pisania empaci będą mieli silną twórczą passę oraz żywą i pobudzoną wyobraźnię.

14. Miłość do natury i zwierząt: Przebywanie na łonie natury jest wręcz koniecznością dla osób będących empatami, a zwierzęta domowe są niezbędną częścią ich życia.

15. Potrzeba samotności: Empata zwariuje, jeśli regularnie nie będzie miał możliwości wyciszenia się i pobycia w samotności.

16. Łatwo się nudzi lub rozprasza, jeśli nie jest stymulowany: Praca, szkoła i życie domowe muszą być interesujące  i stymulujące dla empaty, inaczej „wyłącza się”, odpływa w marzenia lub zaczyna bazgrolić długopisem.

17. Uznaje za niemożliwe robienie rzeczy, których nie lubi: Jak wyżej. Zmuszenie empaty do zrobienia czegoś, czego nie lubi poprzez próby wzbudzania poczucia winy, lub ocenianie ich jako bezczynnych, bez ambicji, wywoła u nich tylko uczucie nieszczęścia. Z tego powodu wielu empatów zostaje etykietowanych jako leniwi.

18. Dąży do prawdy: To staje się częstsze, gdy empata odkrywa swoje dary. Wszystko, co nieuczciwe, wydaje się błędne i jest porzucane.

19. Zawsze szuka odpowiedzi i wiedzy: Pytania bez odpowiedzi mogą być frustrujące dla empaty, dlatego zawsze będzie starał się znaleźć wyjaśnienia. Jeśli o czymś wie, będzie szukać potwierdzenia. Wadą takiej postawy jest przeciążanie się informacjami.

20. Lubi przygody, wolność i podróże: Empaci są wolnymi duchami.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na szkolenie on-line (webinar): Empatia – poznaj swój dar i naucz się jak z nim pracować


21. Nie lubi bałaganu: Sprawia on, że ​​czuje się przytłoczony i bez energii.

22. Kocha marzyć: Empata może godzinami wpatrywać się w przestrzeń, żyjąc w swoim własnym wyimaginowanym świecie, będąc w nim błogo szczęśliwym.

23. Znajduje w życiu rutynę,  poddaje się zasadom i kontroli: Wszystko, co odbiera wolność, osłabia empatię, dlatego nieświadomy swoich darów empata, często angażuje się w takie działania, by oddalić się od swojego daru.

24. Skłonny do tycia bez konieczności przejadania się: Nadmierna waga jest formą ochrony, która powstrzymuje negatywne, napływające energie, mające silny wpływ na empatę.

25. Doskonały słuchacz: Empata nie będzie dużo mówić o sobie, chyba że jest to ktoś, komu naprawdę ufa. Jest za to doskonałym słuchaczem. Pragnie poznać swojego rozmówce najlepiej jak to możliwe.

26. Nietolerancja wobec narcyzmu: Chociaż uprzejmi i często bardzo tolerancyjni wobec innych, empaci nie lubią przebywać w otoczeniu nadmiernie egoistycznych ludzmi, którzy stawiają się na pierwszym miejscu i nie chcą brać pod uwagę cudzych odczuć lub punktów widzenia poza własnymi.

27. Umiejętność odczuwania dni tygodnia: Odczuwają to, co czuje kolektyw, niezależnie od tego czy sami to robią czy też nie. Np. pierwsze kilka dni długiego weekendu (np. Wielkanocy) może wywołać silne wrażenie i odczucia, że świat jest uśmiechnięty, spokojny i zrelaksowany. Za to niedzielne wieczory, poniedziałki i wtorki, w tygodniu pracy, będą odczuwane jako ciężkie i wyczerpujące.

28. Nie zdecyduje się na zakup antyków, vintage lub rzeczy z „drugiej ręki”: Wszystko, co było wcześniej używane, niesie energię poprzedniego właściciela. Empata będzie wolał mieć nowy samochód, telefon czy komputer, nawet jeśli nadszarpnie to jego budżetem.

29. Czuje energię jedzenia: Wielu empatów nie lubi jeść mięsa, ponieważ mogą odczuwać wibracje zwierzęcia (szczególnie jeśli zwierzę cierpiało), nawet jeśli bardzo mu smakuje.

30. Może wydawać się kapryśny, nieśmiały, powściągliwy, odizolowany: Zależnie od tego, jak empata aktualnie się czuje, takie oblicze będzie pokazywał światu. Często jest podatny na wahania nastrojów i jeśli współodczuwa wiele negatywnych emocji, może wydawać się cichy, nietowarzyski, a nawet nieszczęśliwy. Empata nie czuje potrzeby udawania szczęśliwego, gdy jest smutny, to tylko zwiększa smutek.

Ile cech empaty u siebie rozpoznałeś?

Może cie również zainteresować artykuł: Jesteś delikatną duszą? 9 cech, które posiadają dusze bardzo wrażliwe

Źródło: themindsjournal.com/are-you-an-empath/
Zdjęcia: pixabay.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

13 myśli nt. „30 znaków świadczących o tym, że jesteś empatą

 1. URSZULA

  DZIękuję przedewszystkim WSZECHŚWIATOWI,ZA TO,ŻE POMóGŁ MI WAS ZNALEŚć!!!! mam nadzieję na super wspłpracę i cieszę się z nauki jaką będę mogła się rozwijać!!!! pozdrawiam serdecznie..

  Odpowiedz
  1. Paulina

   Witam,
   Zaczęłam zgłębiać ten temat dopiero od kilku dni. Zamieszczony artykuł jest bardzo podobnych do innych, które udało mi się odnaleźć.
   Poszukiwanie informacji nt. temat wbrew pozorom nie jest takie proste. Pojawiają się zagadnienia pt. wysoko rozwinięta empatia i empaci.
   Niektóre artykuły opisują to zjawisko, zachowanie tak jakby oba te pojęcia oznaczały to samo, niektóre zaś przedstawiają różnicę pomiędzy tymi pojęciami.
   Czy wysoko rozwinięta empatia, a empaci to to samo? Jeśli są jakieś różnice? jakie? Jak to sklasyfikować lub interpretować ? Jak odkryć kim się jest w tym chaosie, który się odczuwa?
   Bardzo proszę o odpowiedź.

   Odpowiedz
  2. Rafał

   Hej. Nie wiem kim jesteście, czym się zajmujecie i jaki jest wasz cel, osobiście jestem socjopatą. Długo zajęło mi zrozumienie swojej natury i tego, że to może nie oznaczać niczego wrogiego. W pewnym momencie swojego życia zrozumiałem, że moje niedopasowanie zostało opisane w psychologii. Diagnoza – jesteś socjopatą. Zainteresowałem się i zacząłem czytać różne artykuły. Każdy kolejny zaczął potwierdzać diagnozę. W pewnym momencie życia podjąłem nową pracę i po jakimś czasie kierownik nazwał mnie socjopatą. Mówił, że widział to już na rozmowie rekrutacyjnej. Powinienem więc być waszym przeciwieństwem. W moim rozumowaniu uprzejmość to słabość. Nie rozumiem zupełnie ludzi cierpiących z powodu żałoby, porażek życiowych itd. Dla mnie to tylko przekalkulowana strata, która trochę psuje humor. Zaciskam zęby i prę do przodu byle poprawić ogólny rachunek. Odrobinę pogardzam rozczulaniem się nad sobą i nie znoszę, kiedy choćby zwykli ludzie, nie empaci – rozczulają się nad swoim losem zamiast działać lub przejść nad porażką do porządku dziennego. Z drugiej strony kiedy słyszę słowa wrogości względem empaty lub osoby nie radzącej sobie z emocjami lub po prostu łagodnej emocjonalnie to zawsze staję w jego/jej obronię nie potrafię postrzegać takiej osoby wg. Standardów wg. Których sam siebie postrzegam. Staram się w pewnym sensie roztoczyć opiekę nad taką osobą usprawiedliwiając rzekomą jej słabość przed resztą otoczenia. Na tym etapie rozumiem, że ta osoba czuje inaczej niż ja i bardzo to podziwiam. Nigdy nie pozwolę, żeby taka osoba w naszym wspólnym otoczeniu była w jakikolwiek sposób uciśniona (męski brutalny świat), a sam czerpię niesamowitą inspirację z jej postawy.

   Kim ja właściwie jestem? Socjopatą dla wszystkich, a empatą dla empatów? Gdybyśmy wszyscy bylo empatami, nie było by wojen.

   Odpowiedz
   1. Kamila

    Ja mysle, ze nie jestes socjopata. Raczej twardo stapajacym po ziemii realista, socjopata raczej nie stanalby w obronie słabszych i ucisnionych, a juz na pewno nie posunalby sie do stwierdzenia “gdybysmy wszyscy byli empatami, nie byloby wojen.” Jako kompletny (chyba) empata, tylko dwa punkty mi tu pasuja tak 50/50 reszta strzal w 10, jakos mam wrazenie, ze w tym socjopacie sa jednak ludzkie emocje i jakas wrazliwosc. Nie ma uzalania sie nad soba, to cecha godna ludzi sukcesu, ktorzy fakt faktem, czesto bywaja socjopatami/psyvhopatamii ale osobiscie nie napawa mnie groza twoj komentarz, a chyba powinien jesli ja jestem empata a ty socjopata 🙂 pozdrawiam, Ubuntu

    Odpowiedz
 2. Pajs

  Witam Wszyscy ludzie mają ten dar. Różnica jedynie jest taka że jedni ludzie są bardziej zagubieni a inni mniej Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Piter6699

  Myślałem że jestem …

  Hmmm….A jestem empatą ufff wszystkie cechy są zgodne z tym co czuje.Odkryłem to teraz na tym blogu A mam 33 lata.

  Odpowiedz
 4. Wojciech

  W styczniu 2020 chciało mi się wyć, nie wiedziałem dlaczego. W lutym się dowiedziałem. To znów wraca teraz. To nawet nie są moje emocje, czuję się jak włączony telewizor.

  Odpowiedz
 5. Pioter

  Jak dla mnie większosc tych punktów opisuje klasyczną osobę z dysfunkcyjnej rodziny. Przejmowanie emocji innych, myślenie kto co o mnie myśli, szukanie akceptacji, izolowanie się skłonność do chorób psychosomatycznych to jest klasyk. Wiem, bo sam taki jestem bo pochodzę z rodziny alkoholowej. Rozwój duchowy we wspólnocie 12 krokowej mi mega pomaga w ogarnięciu tego. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram