Astrologia dla początkujących: Merkury w domach

Merkury

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Merkurym w domach.

Merkury to najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta, dlatego w horoskopie nie oddala się od niego zbyt daleko – zajmuje albo ten sam znak i dom, albo poprzedni, albo kolejny. Merkurego można dojrzeć gołym okiem tuż przed wschodem lub tuż po zachodzie Słońca. Merkury to zdolność do pobierania, przetwarzania i przekazywania informacji. Decyduje o typie umysłu i sposobie, w jaki komunikujemy się z ludźmi zarówno w mowie jak i piśmie. To logiczne, racjonalne myślenie, a także umiejętność uczenia się.

Merkury w I Domu

Elastyczność, nerwowe rozglądanie się po życiu, zmienność, łatwość w rozpraszaniu się. Lubisz rozmawiać z ludźmi, ale zdecydowanie wolisz jak to ty mówisz i jesteś wysłuchiwany, zamiast słuchać. Szybko dostosowujesz się do nowych sytuacji. Nowe przedsięwzięcia traktujesz z dużym zainteresowaniem, natomiast stare i znane tracą dla ciebie na wartości. Reagujesz z ciekawością, ale i z dystansem, bez emocjonalnego przywiązania. Jesteś praktyczny, spostrzegawczy, przenikliwy.

Źródło: unsplash.com

Merkury w II Domu

Masz praktyczny umysł i inteligencję – w mgnieniu oka łączysz fakty i znajdujesz logiczną odpowiedź. Nie lubisz być zmuszany do wyciągania wniosków i wypowiadania się. Lubisz pracować pod swoje własne dyktando i we własnym tempie. Polegasz na bodźcach zmysłowych, nie umiesz ogarnąć umysłem abstrakcyjnych pojęć. Cenisz zajęcia, które dają konkretne, praktyczne rezultaty. Swoje zdolności wykorzystujesz w celu stworzenia wygodnych i komfortowych warunków życia. Merkury w drugim domu ma talent do interesów i transakcji handlowych.

Merkury w III Domu

Osoba z Merkurym w III domu jest szczególnie zainteresowana czytaniem, nauczaniem, mówieniem i generowaniem pomysłów. Łatwo się rozprasza, skupia uwagę jedynie w krótkich fragmentach czasu. Szybko się uczy, pochłania wiedzę jak gąbka. Szybko mówi, dużo myśli, lubi wisieć na telefonie lub pisać długie maile. Jeśli znajdzie rozwiązanie na problem, to można być pewnym że to pomysł najwyższych lotów, który może zrewolucjonizować ludzkość… albo tę kategorię życia, której ten pomysł dotyczy.

Merkury w IV Domu

Jesteś pomysłowy, masz w głowie listę ciekawych i nietypowych pomysłów, celów i długoterminowych planów. Twoje myślenie jest jednak dość subiektywne, a niekiedy wąskie lub stronnicze. Lubisz tworzyć dom, poprzez tworzenie atmosfery i klimatu, dzięki któremu wszyscy domownicy czują się dobrze i jednocześnie wszyscy są nastawieni na intelektualne dążenie. Łatwo odnajdziesz się w nowym środowisku, zmieniasz miejsce pobytu lub zamieszkania bez głębszych przemyśleń. Masz problem z tym aby usiedzieć w miejscu. W stosunkach z ludźmi jesteś uprzejmy i kulturalny. Jesteś natomiast skłonny do badania przeszłości i przyczyn stanu obecnego.

Merkury w V Domu

Odzywasz się do świata zarówno w formie mówionej jak i pisemnej. Jesteś dowcipny, masz humor, potrafisz być zabawny. Uwielbiasz grać w gry na myślenie, które trenują logikę i ćwiczą umysł. Lubisz zabawy słowem, rozrywki umysłowe (krzyżówki, szachy), sztuczki, żarty i sekrety mimiki twarzy. Potrafisz kłamać, podszywać się pod innych. Komunikacja i relacje intelektualne są dla ciebie niezwykle atrakcyjne, z tego też względu masz słabość do romansów. Jesteś ciekawy, stąd też ciągnie cię do innych ludzi i do ich własnej historii. Jesteś dobrym nauczycielem lub wykładowcą. Cechuje cię zamiłowanie do rozrywek umysłowych (krzyżówki, szachy, brydż). Pociąga cię hazard oraz gra na giełdzie. Zależy ci na tym, aby ludzie docenili twoje możliwości intelektualne oraz osiągnięcia.

Źródło: unsplash.com

Merkury w VI Domu

Merkury w 6 domu sprawia, że skupiasz się na szczegółach o których często inni zapominają. Twój umysł pracuje na najwyższych obrotach niemal bez przerwy, co może być wykańczające. Świetnie radzisz sobie z porządkowaniem, organizowaniem i tworzeniem list oraz szukaniem skojarzeń. Jesteś pomocny i twoi przyjaciele wiedzą, że mogą na ciebie liczyć we wspólnych ustaleniach, badaniach i w przypadku udzielania porad. Potrzebujesz czuć się przydatny. Możesz mieć cechy hipochondryka i zauważać w sobie wszystkie choroby świata, a tak naprawdę chodzi o napięcie nerwowe, które towarzyszy ci każdego dnia.

Merkury w VII Domu

Cenisz sobie dobre jakościowo debaty, które pozwalają ci posegregować własne myśli i utworzyć opinie. Dochodzenie do wniosków to dla ciebie trudny i bolesny proces, zwłaszcza jeśli nie są one spójne z twoja wizją świata. Lubisz wykładać – dzielenie się własnymi spostrzeżeniami jest dla ciebie bardzo satysfakcjonujące. Masz szeroką perspektywę, widzisz drugą stronę monety. W partnerstwie to ty jesteś osobą, która stymuluje rozmowę. Przyciągasz partnerów, którzy mają problem ze szczerością lub są po prostu dwulicowi. Aby wyjść ze schematu, powinieneś odpuścić intrygi i analizowanie swoich relacji – postaraj się płynąć. Jesteś zrównoważony, obmyślasz wszystkie za i przeciw. Niestety, to sprawia, że ciężko ci podjąć ostateczną decyzję. Zdanie innych ludzi jest dla ciebie niezwykle ważne.

Merkury w VIII Domu

Jesteś szczególnie ciekawy co motywuje ludzi, i interesuje cię wszystko, co tajemnicze, tabu i ma związek z psychologią. Jesteś doskonały w analizowaniu ludzi i uzyskiwaniu motywacji, a także w opracowywaniu strategii. Umiesz trzymać w ryzach finanse i podejmować decyzje na podstawie badań i własnych analiz. Jesteś przekonywujący, ludzie lubią cię słuchać i uznają za autorytet. Czujesz, że wszystko co robisz i czego doświadczasz ma swój cel. Masz przenikliwy umysł i świetnie radzisz sobie z opracowywaniem strategii oraz rozdzielaniu ról. Posiadasz dużą intuicję, jesteś dla innych tajemniczy i nieodgadniony – nie pokazujesz od razu wszystkich kart. Innych natomiast potrafisz rozgryźć w kilka chwil.


Polecamy książkę: „Kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. Znajdziesz w niej wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat odczytywania horoskopu. Nie tylko nauczysz się robić to samodzielnie, ale również wykorzystasz zdobyte informacje w codziennym życiu. Poznasz charakterystykę wszystkich znaków zodiaku, domów horoskopu, opisy planet oraz cechy, jakie one reprezentują.


Merkury w IX Domu

Osoba z Merkurym w domu IX jest ciekawa i głodna wiedzy. Pochłania ją jak gąbka, uczy się bo lubi i chce. Chętnie dyskutuje na temat swoich pomysłów i  filozofii, które są z nią spójne. Jest inspirująca, entuzjastyczna i elastyczna. Potrafi znaleźć rozwiązania swoich problemów, przyjąć perspektywę osoby trzeciej. Lubi pomagać innym, czerpie przyjemność z tego typu pomocy – lubi dowiadywać się o tym, że jej działania popchnęły kogoś do zmiany swojego życia, nastawienia, czy zainspirowały do spojrzenia z innego punktu widzenia. Umiejętnie przewiduje bieg wydarzeń, łatwo odnajduje związki między różnymi zagadnieniami. Cechuje ją otwartość i tolerancja wobec cudzych poglądów. Jest ciekawa innych kultur i obyczajów.

Merkury w X Domu

Jesteś urodzonym mówcą i pisarzem. Posługujesz się językiem nie tylko dla przyjemności ale i w pracy. Masz autorytatywne poglądy na swój temat, talent do komunikowania się i negocjowania z osobami wyżej postawionymi. Możesz mieć więcej niż jedną pracę jednocześnie, zmieniać kierunki kariery lub pracować w ciągłym ruchu. Musisz być pobudzony i czuć adrenalinę, dlatego zbierasz wyzwania i wszystkie te doświadczenia, które wciągają cię poza strefę komfortu. Sam szukasz stymulacji. Jesteś bystry, lubisz się uczyć, a przy tym umiesz wykorzystać wiedzę w praktyce co sprawia, że jesteś zaradny życiowo. Dusisz się wykonując te same czynności i przebywając w tym samym miejscu.

Merkury w XI Domu

Jesteś ciekawy ludzi, relacji międzyludzkich, interakcji grupowych, trendów i działania zespołowego. Przyciągasz do siebie ludzi, którzy chętnie dzielą się pomysłami, na których zwykle korzystasz. Myślisz o przyszłości, jesteś uczciwy, bezstronny, sprawiedliwy. Przez to często wahasz się w swoich planach i marzeniach. Masz szerokie horyzonty i chętnie o nich dyskutujesz. Przychodzą ci do głowy projekty, które pochłaniają cię bez reszty, przez co rzadko się nudzisz. Należysz do stowarzyszeń, klubów, kół zainteresowań, forum internetowych, gdzie spełniasz się jako obserwator relacji międzyludzkich.

Merkury w XII Domu

Nie jesteś biegły w komunikacji. Zwłaszcza w twoim dzieciństwie odbijało się to czkawką. W dorosłym życiu powinieneś rozwinąć zaufanie do własnych umiejętności wyrażania siebie. Jesteś natomiast świetnym powiernikiem – jesteś dyskretny i umiesz dochować tajemnic. Masz też umiejętność przesadnego analizowania motywów i przeczuć, co sprawia, że nie ufasz swojej intuicji. Wierzysz w symbole, sentymenty, paradoksy i obrazy. Nauka jasnego komunikowania się to dla ciebie wyzwanie, ale kiedy poświęcisz się temu w pełni, poczujesz ulgę, nieporozumienia odejdą w niepamięć, a wszystkie złe i niezręczne sytuacje przestaną być przyciągane. Musisz pamiętać, że odkładanie problemów na później powoduje ich narastanie. Zazwyczaj proste rozwiązania są lepsze od tych, które wymagają skomplikowanych metod.

Nadine Lu

Źródła:
proastro.wordpress.com/2007/08/16/merkury-w-domach/
theastrocodex.com/?s=mercury+in+house
cafeastrology.com/natal/mercuryinhouses.html
yesastrova.pl/merkury-planeta-w-astrologii

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram