Oczyszczanie Aury – zrób to sam z pomocą lamp solnych, kadzideł, świec i amuletów

Każdy z nas jest energią. Nasze pole energetyczne każdego dnia przenika się z polem innych ludzi, zbiera zanieczyszczenia, myślokształty i negatywne myśli. Pochłaniamy energię miejsc i przedmiotów, w związku z czym pod koniec dnia nasze aury są pełne śmieci i niepotrzebnych splątań energetycznych.

Aby zapewnić naszemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie, powinniśmy dbać o to , aby utrzymywać aurę w czystości. Oczyszczanie aury powinno odbywać się co jakiś czas, najlepiej regularnie. Można to robić samodzielnie, stosując kilka prostych, domowych sposobów.

Jeszcze niedawno ceremonie naszych przodków uwzględniały oczyszczanie energetyczne. Teraz, coraz rzadziej się o tym pamięta, zakładając, że skoro nie widać na pierwszy rzut oka problemu, to nie ma się czym przejmować. A czysta energia dokoła nas i w nas przekłada się na nasze samopoczucie i działanie organizmu. Nagromadzenie niekorzystnych energii może prowadzić do powstania zatorów i blokad w ciele energetycznym człowieka, a za tym idą choroby, a często też tragiczne wypadki i szeroko pojęty “ pech”. Jeśli zauważamy, że jesteśmy w ciągu niefortunnych wydarzeń, jeśli jesteśmy nieszczęśliwi i chorujemy, warto wtedy zrobić oczyszczanie energetycznie, a potem praktykować je regularnie.

OCZYSZCZANIE AURY – ZRÓB TO SAM

Najprostsze sposoby samodzielnego oczyszczenia energetycznego

Sól

Sól jest niedocenianym dobrem – więcej o soli przeczytasz tutaj. Możemy ją wykorzystać do oczyszczenia energetycznego na dwa sposoby. Pierwszy – kąpiel w soli. Do wanny wypełnionej wodą wsypujemy kilka garści kamiennej soli. Zanurzamy całe ciało i wypełniamy się intencją oczyszczenia aury.

Może cię również zainteresować artykuł: Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry

Drugi – kiedy nie mamy wanny i korzystamy z prysznica. Wtedy możemy zrobić peeling ciała z soli, zdzierając zanieczyszczenia energetyczne ruchem dłoni wraz z naskórkiem. Tym sposobem regenerujemy również skórę. Nacieramy całe ciało solą, a następnie spłukujemy je wodą.

Lampy solne

Przestrzeń, w której przebywamy również może być zanieczyszczona. Najprostszym sposobem, który zadba o czystość energetyczną naszego domu jest lampa solna. Korzystanie z niej harmonizuje życie mieszkańców na wszystkich płaszczyznach oraz działa uzdrawiająco. Lampę należy postawić w miejscu, w którym śpimy, odpoczywamy i podejmujemy wysiłek intelektualny. Światło Lampy solnej neutralizuje jony dodatnie, co  wpływa  pozytywnie na nastrój mieszkańców domu, wspomaga leczenie wielu chorób. Wyjątkowo pozytywnie wpływa na drogi oddechowe.

Lampę należy regularnie odkurzać. Czyścimy są pod bieżącą wodą, spłukując zakurzoną warstwę soli.

Świeczniki solne i lampy solne znajdziesz w sklepie Akademii Ducha. Kliknij: sklep.akademiaducha.pl/lampy-solne

Źródło: pixabay.com

Kadzidełka

Palenie kadzidełek to nie tylko ładny zapach w pomieszczeniu. Palenie kadzidełek ma także wymiary duchowy – poprawia energetykę otoczenia. Wystarczy zapalić kadzidło na kilka chwil, a następnie strzepać żarzącą się końcówkę. Zapach będzie rozprzestrzeniał się po domu i tym samym oczyszczał jego energetykę. Dobrze jest przejść się po wszystkich pomieszczeniach z kadzidłem oraz z głęboką intencją oczyszczenia przestrzeni oraz jej mieszkańców.

Szałwia biała

Biała szałwia oczyszcza pomieszczenia i ludzi z negatywnej energii, trzyma z dala wampiry energetyczne i odcina połączenia z osobami żerującymi na naszej energetyce. Ściąga też uroki i czary, odcina byty astralne, chroni ludzi i pomieszczenia podczas rytuałów magicznych, a także wpływa odświeżająco na ciało, umysł i duszę.

W ceramicznym naczyniu rozpalamy suszone, pokruszone  liście szałwii białej. Zdmuchujemy płomień i pozwalamy szałwii się dymić. Dymem okadzamy pomieszczenia i osoby. W przypadku okadzania osób, oczyszczanie zaczynamy od głowy i kończymy na stopach. Kiedy okadzamy mieszkanie, wtedy zamykamy drzwi i okna, a potem przechodzimy z szałwią od prawej do lewej strony mieszkania zaczynając od drzwi. Dom okadzamy od piwnicy aż po strych. Po ceremonii otwieramy okna, aby pozwolić negatywnej energii wyjść na zewnątrz.  Oczyszczanie domu stosujemy po każdym większym nagromadzeniu się energii toksycznej (choroby domowników, kłótnie czy obecność wampirów energetycznych).

Szałwię białą oraz inne kadzidła znajdziesz w sklepie Akademii Ducha. Kliknij: sklep.akademiaducha.pl/kadzidla

Świece

Palenie świec kojarzymy z tworzeniem odpowiedniego klimatu jesienią i zimą lub romantycznej aury przy kolacji z partnerem czy partnerką. Nie mówi się o tym, ale palenie świec wpływa pozytywnie na energetykę pomieszczenia. Najlepsze są świece z wosku pszczelego, ponieważ nawet wtedy, gdy się nie spalają, oczyszczają przestrzeń poprzez wydzielanie olejków eterycznych.

Świece w kolorze białym oczyszczają, dlatego w ramach energetycznego oczyszczenia należy spalić białą świecę z intencją oczyszczenia pomieszczenia i jego mieszkańców.

Świeca powinna spalić się do końca. Pozostałość po świecy zakopujemy w ziemi.

Świece rytualne z wosku pszczelego również znajdziesz w naszym sklepie. Kliknij: sklep.akademiaducha.pl/swiece

Źródło: pixabay.com

Amulety

Aby utrzymać aurę w nienagannym stanie, możemy nosić ze sobą amulety, które ochronią nas przed negatywnymi energiami. To mogą być na przykład kamienie, takie jak kryształ górski, obsydian, onyks.  Przydatna jest również runa ochronna Algiz, którą możemy narysować i rozwiesić w każdym pomieszczeniu w domu, oraz włożyć do portfela.

Kamienie noszone przy sobie trzeba oczyszczać najlepiej raz w tygodniu. W zależności od kamienia, trzymamy go minutę pod bieżącą, zimną wodą lub wystawiamy na światło księżyca. Raz w miesiącu wkładamy kamienie na 24 godziny do miseczki z wodą i solą.

Zestawy specjalnie przygotowanych kamieni także do nabycia w sklepie Akademii Ducha: sklep.akademiaducha.pl/mineraly

Codzienna praktyka

Każdego dnia myjąc dłonie lub biorąc prysznic, rób to z intencją oczyszczenia energetycznego. Szybko wejdzie ci to w krew. Efekty zauważysz niemal natychmiast – zorientujesz się po dobrym samopoczuciu.

Nadine Lu

 

Źródła:
www.mindbodygreen.com/0-17229/8-energycleansing-techniques-to-help-you-set-healthy-boundaries.html
jacekczapiewski.com/2017/01/04/najprostsze-techniki-samodzielnego-oczyszczania-aury-ktorymi-moze-sie-posluzyc-kazdy/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram