Jak za pomocą ziół i roślin odblokować czakry

odblokować czakry

Czakry to ośrodki naszej energii usytuowane wzdłuż pionowej osi ciała. Kiedy są w harmonii cieszymy się zdrowiem, udanymi relacjami, sukcesami i obfitością w życiu. Kiedy jednak któraś z nich jest zaburzona, możemy napotkać różne przeszkody i mieć trudność z satysfakcjonującym życiem. Z pomocą mogą przyjść lecznicze właściwości ziół i roślin, dzięki którym będziemy w stanie odblokować czakry, oczyścić je i wzmocnić. 

Czakra podstawy/korzenia

To pierwsza czakra, znajdująca się między odbytem a genitaliami. Odpowiedzialna jest za poczucie bezpieczeństwa, witalność życiową, karierę i finanse. Umożliwia nasze połączenie z Matką Ziemią i zakorzenienie się w chwili obecnej oraz w ziemskiej rzeczywistości.

Dysharmonia może prowadzić do depresji, uczucia bycia oderwanym od rzeczywistości czy problemów z odpornością.

Co polecam?

Herbata z korzenia mniszka lekarskiego, oprócz dobroczynnego wpływu na  czakrę podstawy, może być też świetnym lekarstwem do wspomagania leczenia woreczka żółciowego, depresji i wysokiego ciśnienia. Do uziemienia przyda się również mumio – produkt uboczny pochodzący od różnych ziół. Wesprze również prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego, jest bogaty w minerały i związki oraz ma właściwości silnie odmładzające i regenerujące.

Dodatkowo wzbogać swoją kuchnię o ziemniaki, rzodkiewki i cebulę.

Może cię również zainteresować artykuł: Wizualizacja oczyszczająca czakry

Czakra sakralna

Znajduje się pomiędzy pępkiem a kością/spojeniem łonowym. Wpływa na naszą kreatywność, zmysłowość i seksualność, odpowiada również za narządy płciowe i nerki. Wszelkie problemy w tych sferach mogą wynikać z zaburzenia tej czakry.

Co polecam?

Nagietek pomoże odblokować naszą kreatywność. Gardenia odblokuje naszą zmysłowość. Cytryniec chiński wspomaga pracę nerek oraz zalecany jest do wzmocnienia i uregulowania pracy narządów płciowych. Oddziałuje również oczyszczająco na ścieżki energetyczne biegnące przez ten obszar, ponieważ jest środkiem lekko moczopędnym.

Drzewo sandałowe wspomaga w leczeniu infekcji oraz w odbudowie nowych komórek. Dla najlepszego efektu aplikuj go przed prysznicem.

Używaj podczas gotowania więcej nasion sezamu, słodkiej papryki, karobu i lukrecji.

Czakra splotu słonecznego

Znajdziesz ją pomiędzy pępkiem a mostkiem. Odpowiada za przewód pokarmowy, jelita i nadnercza. To miejsce mocy, relacji międzyludzkich, stabilizacji emocjonalnej i życiowej. Zaburzenia mogą prowadzić do zwątpienia w siebie i niskiej samooceny.

Co polecam?

Zaleca się używać rozmaryn, zarówno jako przyprawę, jak i olejek. W kuchni można używać również melisy, cynamonu, kurkumy i selera. Wspaniałym zielem mocy będzie również pyłek sosnowy. Jest on bogaty w wiele minerałów, odżywia ciało. Dodatkowo zawiera DHEA, główny prekursor hormonalny ciała. Służy on odżywianiu nadnerczy i równoważeniu całego układu hormonalnego.

Czakra serca

Umiejscowiona jest przy ósmym kręgu kręgosłupa, za sercem. To miejsce uczuć wyższych, odpowiedzialne za empatię, uzdrawianie i współczucie. Odpowiada za pracę serca i płuc. Zaburzenia mogą objawiać się w nadwrażliwości emocjonalnej, w problemach z wyrażaniem uczuć i przekonaniem o niezasługiwaniu na miłość.

Co polecam?

Herbatka z jagód głogu pomoże ci poczuć bezpieczeństwo w sercu oraz wzmocnić układ krwionośny. Te same właściwości będzie mieć kolendra, róża, lawenda i jaśmin.

Cudowne właściwości będzie mieć również grzyb reishi, silnie wzmacniający życiową energię Qi. Pomoże odzyskać równowagę emocjonalną oraz odżywić ducha. Zwiększa przepływ krwi do serca i wspomaga pracę czakry serca.

Czakra gardła

Jak sama nazwa wskazuje znajduję się w okolicy gardła, dokładniej pod jabłkiem Adama, w dołku szyjnym i w miejscu najbardziej wystającego kręgu szyjnego. Odpowiada za autoekspresję i komunikację werbalną oraz układ tarczycowy. Wiążę się z kreatywnym i swobodnym wyrażaniem siebie, w radości i spokoju. Z zaburzeniami tej czakry wiążą się wszelkie choroby gardła, częste bóle głowy, problemy z wyrażaniem siebie i lęk przed opinią innych ludzi.

Co polecam?

Czerwona koniczyna pomoże nam czuć się emocjonalnie stabilnymi. Zaleca się również kilka kropli oleju eukaliptusowego wcierać w szyję, w okolicy gardła. Świetnie sprawdzi się też używanie na co dzień szałwii, soli i mięty.

Wodorosty wspierają pracę tarczycy i dostarczają cennego jodu.

Może cię również zainteresować artykuł: Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry

splotu słonecznego

Źródło: pixabay.com

Czakra trzeciego oka

Znajduję się pomiędzy brwiami, na środku czoła. Odpowiada za jasnowidzenie i zdolności paranormalne, ale też mózg, szyszynkę, pamięć i inteligencję. Do tej pory większość ludzi miała zablokowaną tę czakrę i odrzucała duchowość na rzecz rozumu i przesadnego doceniania intelektu. Jednak czasy zmieniają się i coraz więcej osób otwiera się na duchowość.

Co polecam?

Jaśmin, świetlik i mięta to świetne zioła odblokowujące trzecie oko. Mięta dodatkowo również pomaga wzmocnić połączenie między ciałem a umysłem, oraz leczy zaniki pamięci i depresję.

Co jeszcze sprawdzi się przy czakrze trzeciego oka? Mak, rozmaryn, lawenda i bylica. Bardzo silnie oddziałuje również ziele gotu kola, zwiększające dostarczanie tlenu do mózgu i komórek ciała. Oddziałuje na szyszynkę i harmonizuje obie półkule mózgowe. Jednocześnie oddziałuje też na czakrę korony!


Książkę „Alchemia ziół i przypraw. Uzdrawiaj tym, co masz w kuchni” oraz wiele innych ciekawych i użytecznych książek znajdziesz w naszym sklepieAlchemia ziół i przypraw. Uzdrawiaj tym, co masz w kuchni


Czakra korony

Znajduje się na czubku głowy. To czakra oświecenia i naszego połączenia ze wszechświatem. Odpowiada również za samorealizację. Blokady tej czakry nie występują, po prostu jest ona w różnym stopniu rozwinięta.

Co polecam?

Zaleca się używanie lawendy oraz lotosu. Świetnie sprawdzi się również szałwia. Zwiększa ona inteligencję, głęboką percepcję, pamięć oraz funkcjonowanie mózgu. Używana wraz ze wspomnianym wyżej gotu kola harmonizuje i wzmacnia układy i gruczoły podlegające czakrze korony.

Ważne, aby zioła były organiczne, naturalne, jak najmniej przetworzone. Przyjmowanie powinno być intuicyjne, zaczynamy od malutkich dawek i stopniowo je zwiększamy. Należy też robić kilkudniowe przerwy, aby ciało zdążyło dostosować się do zmian.

Uwaga: artykuł nie może zastępować profesjonalnej porady lekarskiej. Wymienione zioła służą do wspierania procesu zharmonizowania czakr i dodatkowo, przy okazji mogą pomagać w leczeniu chorób.

Arunika


Bibliografia:
www.wogrodzienowejziemi.pl/2016/08/7-swietych-zio-pomocnych-podczas.html
greenharmony.pl/czakroterapia/2319-wlasciwosci-czakr-lista-olejkow-i-ziol.html
consciousreminder.com/2019/03/11/how-herbs-plants-can-help-your-unblock-your-seven-chakras/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram