Mały przewodnik po domowym ogrodzie czarownicy. Jakie zioła i rośliny będą najlepsze?

ogród

Ogrodnictwo ma wiele zalet. Uprawiając własny ogród nie tylko tworzymy obok siebie przestrzeń tętniącą życiem, ale także obszar pełen magii. Natura to uzdrawiająca siła, która ma moc zarówno pielęgnowania naszego dobrego samopoczucia psychicznego, jak i karmienia naszej duchowej strony.

Uważna obserwacja i kontemplacja natury i roślin to czynności czysto magiczne, przypisywane nierzadko właśnie czarownicom. Obcowanie z Matką Naturą może być bardzo uzdrawiające. Łączenie się z roślinami i próba ich zrozumienia leży u podstaw wielu starożytnych mikstur i remediów. Takie głębokie połączenie może nieść niesamowitą wartość dla naszego rozwoju. Mówi się również, że zioła są jednym z najlepszych lekarstw emocjonalnego uzdrawiania, dlatego są warte uprawy, opieki i wiedzy, jak je wykorzystywać.

Rozpoczęcie uprawy ziół i roślin do wykorzystania ich w rytuałach magicznych nie musi być skomplikowane. Własny ziołowy ogródek nie wymaga ogromu miejsca ani pieniędzy. Wiele roślin posiadających moc będzie rosło zdrowo i szczęśliwie na parapecie czy małym balkonie. Zanim jednak założymy ogród wiedźmy, powinniśmy poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się natury i ją zrozumieć. Obserwacja i nauka nie tylko zapewnią nam ukojenie, ale także potężną wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać w życiu. Jest kilka niezwykle prostych sposobów łączenia się z Matką Naturą i włączenia się w jej rytm życia – wystarczy spacer wśród drzew, medytacja na świeżym powietrzu lub obserwacja roślin w przyrodzie. Naładowanie się energią Matki Natury i przeniesienie jej do własnego ogrodu na pewno zaowocuje obfitymi i zdrowymi plonami.

Może cię również zainteresować artykuł: Oczyszczanie życia z negatywnej energii dzięki 6 formułom ziołowym

ogród

Źródło: pixabay.com

Drugim krokiem do stworzenia niezwykłej przestrzeni jest wybór odpowiednich roślin. Myśląc o odpowiednich roślinach dla czarownic, na myśl przychodzą w pierwszej kolejności zioła. Wiele gatunków ziół można uprawiać w pomieszczeniach lub na zewnątrz i często nie wymagają one szczególnej opieki i pielęgnacji. Będąc uniwersalnie wykorzystywane zarówno w kuchni, jak i w rytuałach oraz zaklęciach magicznych, są idealnym wyborem dla wszystkich wiedźm. Herbaty z aromatycznych ziół, kąpiele ziołowe, nalewki bądź środki lecznicze – to tylko kilka przykładów użycia roślin.

Wybór roślin do domowego ogrodu czarownicy

Wybór roślin oczywiście będzie zależał od naszych preferencji i potrzeb. Każda roślina posiada swoje unikalne zastosowanie i prozdrowotne właściwości. Oto kilka z najbardziej popularnych:

  1. Kocimiętka: roślina ta jest kochana przez koty, ale posiada również drogocenne właściwości przydatne ludziom. Używana jest najczęściej w zaklęciach piękna, szczęścia i miłości. Kocimiętka trzymana w domu zapewnia dobry nastrój i przyciąga szczęście. Preferuje stanowisko dobrze nasłonecznione. Może rosnąć w skrzynkach i pojemnikach.
  2. Lawenda: zawiera kojącą i leczniczą energię. Jej zapach może zapanować nad smutkiem i niepokojem. Jest również wspaniałym składnikiem do zaklęć oczyszczających, uzdrawiających i miłosnych. Lawenda najlepiej rośnie w pełnym słońcu, w pojemniku lub na rabacie ogrodowej.
  3. Mięta: to wspaniałe zioło, które swoją energią nie tylko zapewnia ochronę naszej własności, jest również wykorzystywana w magii oczyszczającej. Jest także nierzadko stosowana w kuchni, a orzeźwiające miętowe herbaty korzystnie wpływają na trawienie. Zapraszając miętę do swojego ogrodu należy pamiętać, że jest to roślina szybko rozprzestrzeniająca się, dlatego najlepiej sadzić ją w doniczkach.
  4. Bazylia: może być używana w rytuałach związanymi z bogactwem i pieniędzmi, miłości i oczyszczania. Doniczka zioła w domu zapewnia dobrobyt domownikom i sukcesy w życiu. Bazylia jest zielem wieloletnim, które z powodzeniem przetrwa do następnego lata, jeśli tylko uchronimy ją od mrozu. Kocha słońce i dobrze rośnie w mniejszych pojemnikach.
  5. Rozmaryn: to atrakcyjna i wiecznie zielona roślina. Jest wysoce aromatyczny, przez co jego liście mają kojące i uspakajające właściwości. Zioło to może być wykorzystywane podczas gotowania, ale jest również miłym dodatkiem do kadzideł.  Możemy użyć go w rytuałach na zdrowy sen, oczyszczających i ochronnych. Rozmaryn posadzony w ogrodzie może osiągnąć spore rozmiary, dlatego najlepiej jest posadzić go w donicy.

Oprócz ziół pospolitych dostępnych w sklepach możemy również urozmaicić nasz ogród leczniczymi roślinami, które rosną bezpośrednio na łonie natury:

  1. Rumianek: to jedno z najlepszych ziół na przyjaźń, szczęście i pieniądze. Zawiera w sobie wiele prozdrowotnych właściwości, pomoże m.in. ukoić zszargane nerwy oraz uspokoić natarczywe myśli.
  2. Krwawnik: to roślina pomocna w każdym rodzaju magii. Szczególnie dobrze sprawdzi się w zaklęciach miłosnych, ochronnych i wróżbiarstwie. Jej energia przyciąga do siebie przyjaciół i zapewnia zdrowe relacje. Krwawnik jest odważnym dodatkiem do ogrodu, który promuje żywe sny pełne mądrości.
  3. Nagietek pospolity: to roślina rabatowa o różnorodnych zastosowaniach. Kwiaty nagietka posiadają właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Sama roślina wspomaga spokojny sen i ochronę.
  4. Mniszek lekarski: roślina ta uważana jest za uciążliwą, jednak w rzeczywistości jest to bardzo przydatny kwiat. Nie tylko odznacza się właściwościami kojącymi dla skóry człowieka, sprawdza się również w magii jako pomocnik wróżb oraz w zaklęciach mających przyciągnąć obfitość do naszego życia.
  5. Pokrzywa: Podobnie jak mniszek lekarski, tak i pokrzywa uważana jest za chwast, jednak jej magiczne właściwości – ochronne, oczyszczające i uzdrawiające – są cenione od zarania dziejów.

Planując swój własny ogród czarownicy sprawdź czas kwitnienia i zbiorów roślin, aby w łatwy sposób rozrysować plan swojego ogrodu i jego pielęgnację. Najlepiej jest również uprawiać rośliny, które przydadzą się nam w przyszłości i które będziemy chcieli wykorzystać. Zwłaszcza gdy pracujemy na małej przestrzeni.

Może cię również zainteresować artykuł: 10 świętych ziół, które mogą oczyścić twój dom z negatywnej energii

Crystal M.


Źródła:
blog.gardeningknowhow.com/top-of-the-crop/top-5-plants-witches/
exemplore.com/wicca-witchcraft/How-to-Start-Growing-your-Witchs-Garden
wellandgood.com/changemakers-2021/
kikidombrowski.com/blog/thirteen-easy-herbs-to-grow-in-your-witchs-garden
www.homefortheharvest.com/create-a-witch-garden/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram