Czy jesteś spod szczęśliwej gwiazdy? Sprawdź swoją urodzeniową gwiazdę!

Szczęśliwa gwiazda

Spod jakiej gwiazdy jesteś? Spod szczęśliwej? A może zupełnie nie? Czy popularne powiedzenie ma swoje odzwierciedlenie w astrologii? Czy można określić swoją gwiazdę urodzeniową? Ano można – trzeba ustalić tylko, w której dekadzie znaku przyszedłeś na świat.

Oprócz planet, niebo jest zasiane milionem gwiazd. Wiele z nich dorobiło się swojej nazwy i swojego znaczenia. Tak jak w przypadku planet, znaczenie gwiazdy ma odzwierciedlenie w codziennym życiu bohatera, którego ona dotyczy. Czy jesteś ciekawy, co ma do powiedzenia twoja szczęśliwa gwiazda?

Gwiazdę wskazuje Słońce, które przez rok przemierza całą ekliptykę i raz do roku tworzy aspekt koniunkcji z daną gwiazdą. Ponieważ gwiazdy, w odróżnieniu od planet, są nieruchomą częścią ekliptyki, nie trzeba uwzględniać roku urodzenia, wystarczy moment w trakcie roku, a więc dzień i miesiąc. Gwiazdy przesuwają się po ekliptyce z prędkością około 1 stopnia na 100 lat.

Odszukaj więc swój słoneczny znak (znak zodiaku) i dekadę znaku, w której przyszedłeś na świat.

Baran

Dekada I (21.03 do 30.03) = patronat gwiazdy Algenib.

Algenib to gwiazda wojowników, ludzi odważnych i takich, którzy do końca swoich dni wyciskają życie jak cytrynę. Osoby te szukają wyzwań, co bardzo często sprowadza na nich kłopoty lub życiowe turbulencje. Gwiazda Algenib zmusza do dbania o swoje zdrowie i prowadzony styl życia, a zwłaszcza niwelowania stresu.

Dekada II (31.03 do 9.04) = patronat gwiazdy Alpheratz.

Urodzeni pod gwiazdą Alpheratz idą ku wolności, wybierają swobodę i przyjemność. Lubią ruch, uwielbiają i dążą do zmian. Zazwyczaj zaliczają kilka przeprowadzek w życiu, bardzo często poza granice kraju. Lubią się buntować, lubią świeże, nowe idee i pomysły na życie. Niestety, osoby te bywają dość leniwe.

Dekada III (10.04 do 19.04) = patronat gwiazdy Al Resha.

Gwiazda Al Resha sprowadza na świat osoby, które są świetnymi mówcami i nauczycielami. Osoby te Interesują się ezoteryką, lubią odnajdywać sens między tym, co niejasne i mało klarowne. To poszukiwacze, odkrywcy, liderzy. Lubią poświęcić się swojej pracy, która zwykle zostawia po sobie pamiątkę dla potomnych.

Byk

Dekada I (20.04 do 29.04) = patronat gwiazdy Hamal.

Osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku Byka to osoby, które mają niezwykle silną wolę i upór w dążeniu do celu. To osoby, które znają się na ludziach i ich postępowaniu i tą drogą idą po swoje. Jak już ufają, to bezgranicznie, ale wymagają podobnego poświęcenia od przyjaciół. Mają szczęście w zdobywaniu i zarządzaniu bogactwem.

Dekada II (30.04 do 10.05) = patronat gwiazdy Menkar.

Gwiazda Menkar sprzyja wysokim ambicjom i ciekawym, specyficznym celom życiowym. To silna intuicja, a czasem nawet zdolności jasnowidzenia. Osoby te muszą być ostrożne z wykorzystywaniem swoich umiejętności. Jeśli skupią się na religii i mistyce, znajdą dodatkowy życiowy cel, który pomoże im uporządkować rzeczywistość i nie skupiać się na tym, co materialne.

Dekada III (11.05 do 20.05) = patronat gwiazdy Algol, zwana Głową Meduzy.

Głowa Meduzy powoduje, że w życiu osoby urodzonej w III dekadzie znaku Byka jest pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Są podatne na namiętności, ryzykują, traktują życie jako czarne i białe bez pośredniej palety kolorów, kierują się zasadą “zjeść ciastko i mieć ciastko”. To gwiazda szalonych wojowników, którzy z radością idą do boju.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…

Sklep Akademii Ducha


Bliźnięta

Dekada I (21.05 do 31.05) = patronat gwiazdy Aldebaran, zwana Okiem Byka.

Oko Byka sprzyja żołnierzom i politykom. Wpływ tej gwiazdy czyni człowieka przewidującym i inteligentnym, pozwala na realizację najskrytszych marzeń. Otacza opieką ludzi, którzy często podróżują i łatwo odnajdują się w nowym otoczeniu. Oprócz tego, Aldebaran doładowuje złością, która skrywana, a nie rozpracowana, może zepsuć nawet najbardziej doskonały i misterny plan.

Dekada II (1.06 do 10.06) = patronat gwiazdy Rigel.

Osoby urodzone pod gwiazdą Rigel to osoby niezwykle bystre, których wszędzie pełno. Mają zdolności przywódcze i są świetnymi liderami, którzy potrafią zmotywować swoich podopiecznych. Spisują się jako doradcy, dziennikarze i pośrednicy handlowi. Ich życie wymaga ciężkiej pracy, która w ogólnym rozrachunku przyniesie oczekiwane efekty i zapewni dostatek.

Dekada III (11.06 do 20.06) = patronat gwiazdy Betelguese.

Patronat gwiazdy Betelguese obejmuje żołnierzy i generałów oraz tych, którzy z zaciętością idą przed siebie. To osoby odważne, które lubią zmiany, podróże, rotacje. Cenią sobie dobre towarzystwo, łatwo zjednują sobie ludzi. Od losu otrzymują wiele szans, ale nie zależy im na bogactwie, a doświadczaniu życia, więc trudno im zacumować i ustatkować się. Żyją w biegu, są niepoprawnymi optymistami.

Rak

Dekada I (21.06 do 1.07) = patronat gwiazdy Alhena.

Urodzeni pod gwiazdą Alhena czują, że szczęście im sprzyja. Alhena pozwala na szybki awans, zadowolenie w pracy i szczęście oraz spokój w życiu rodzinnym. Podopieczni tej gwiazdy potrafią cieszyć się życiem, ale w sposób rozrzutny i nierozsądny. To wojownicy, którzy potrafią zawalczyć o siebie i swoje interesy. Gwiazda Alhena zwana jest Piętą Achillesa, a więc zwraca uwagę na to, aby… dbać o swoje stopy.

Dekada II (2.07 do 11.07) = patronat gwiazdy Syriusz.

Syriusz to gwiazda niespokojnych odkrywców i poszukiwaczy. Osoby urodzone w II dekadzie znaku Raka mają ogromne pragnienie przygód i adrenaliny. Są naiwni i z łatwością można zdobyć ich zaufanie. Życie zgodnie z “carpe diem” może spowodować kłopoty, zwłaszcza, gdy stawiamy w podobnych sytuacjach swoją rodzinę i najbliższych. Syriusz prędzej czy później odkryje jakiś skarb, ale do tego czasu wpakuje się w kłopoty niezliczoną ilość razy. Osoby spod tej gwiazdy powinny uważać na psy – Syriusz oznacza “Psia Gwiazda”.

Dekada III (12.07 do 22.07) = patronat gwiazdy Polluks.

Patronat gwiazdy Polluks obejmuje osoby silne, pewne siebie, bezpośrednie i waleczne. Lubią gdy coś się wokół nich dzieje, nie lubią rutyny i stagnacji. Lubią adrenalinę i rywalizację, jeśli wieje nudą, sami szukają czynnika zapalnego. W dojrzałym wieku interesują się ezoteryką i mistyką. Osoby te powinny dbać o nerwy i rezygnować z sytuacji stresujących, bo ich działania mogą prowadzić do spięć i sytuacji nieprzyjemnych dla nich i otoczenia. Zgodnie z tradycją, od losu dostają dwie duże szanse na odmianę swojego życia.

Lew

Dekada I (23.07 do 1.08) = patronat gwiazdy Asellus.

Osoby z pierwszej dekady znaku Lwa to osoby odpowiedzialne, na które zawsze można liczyć. Są uprzejme, cieszą się sympatią otoczenia, prowadzą wesoły styl życia, pełen radości i pozytywnego myślenia. Trudno ich rozgniewać, ale jeśli już do tego dojdzie, pokazują kły jak wściekłe Lwy. Potrafią się mścić, nawet jeśli doprowadzi to ich samych do ruiny. Osoby te powinny pilnować ognia.

Dekada II (2.08 do 12.08) = patronat gwiazdy Acubens, zwana Pazurami.

Osoby urodzone pod gwiazdą zwaną Pazurami są żywe, energiczne i idą przez życie pewnym krokiem. Mają jednak skłonność do podporządkowania swojego życia jednemu celowi, przez co gubi się między swoim życiem rodzinnym, miłosnym a zawodowym. Gwiazda ta sprzyja odkrywaniu sekretów, a więc jest idealna do pracy w wojsku, policji czy jako detektyw. Osoby spod tej gwiazdy powinny dbać o swoją dietę.

Dekada III (13.08 do 22.08) = patronat gwiazdy Regulus, zwana Sercem Lwa lub Strażnikiem Północnego Nieba.

Podopieczni gwiazdy Regulus są stworzeni do bohaterskich czynów, za które będą rozsławieni. Osiągną w życiu sukces, a być może nawet zdobędą fortunę. Mają zdolność wywierania wpływu na innych, cieszą się autorytetem, w swoim otoczeniu są nauczycielami. Jeśli jednak pójdą w samozachwyt, historia nie potoczy się tak pozytywnie, jak wtedy, gdy będą stąpać po ziemi pewnym krokiem.

Panna

Dekada I (23.08 do 2.09) = patronat gwiazdy Zosma.

Osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku Panny są skromne i pracowite. Mają wysokie poczucie sprawiedliwości i moralności. Ich zainteresowania skupiają się wokół polityki i życia społecznego, w którym z resztą chętnie uczestniczą. Dążą do zdobycia wykształcenia i mają zamiar zmienić świat na lepsze, jak tylko zdobędą odpowiednią wiedzę i umiejętności. Poświęcenie i działania na rzecz słabszych nie są im obce. Są szlachetni i dobrzy.

Dekada II (3.09 do 12.09) = patronat gwiazdy Denebola.

Patronat gwiazdy Denebola pozwala zorganizować życie w płaszczyznach, w których występuje chaos i niezrozumienie. Osoby te mają zmysł i rękę do interesów oraz łatwo przyciągają pieniądze. Lubią działać w pojedynkę, nie wierzą w działania zespołowe. Są szczerzy i mają wysokie poczucie sprawiedliwości, ale ni wierzą w siebie i swoje zdolności – to jest właśnie ich lekcja na tą inkarnację.

Dekada III (13.09 do 22.09) = patronat gwiazdy Markeb.

Wpływ gwiazdy Markeb daje możliwość harmonijnego rozwijania się w kierunku nauk ścisłych, ekonomii oraz sprzedaży. Urodzeni pod tą gwiazdą mają szerokie zainteresowania, lubią dyskutować i są doskonałymi nauczycielami, bo przekazują wiedzę z pasją. W życiu czekają ich podróże i znajomości rozsiane po całym świecie. Ich umiejętności pozwalają im przeżyć życie tak, jak sobie tego życzą.


Polecamy książkę: “kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. 


Waga

Dekada I (23.09 do 2.10) = patronat gwiazdy Vindemiatrix.

Osoby spod gwiazdy Vindemiatrix to osoby o refleksyjnej naturze, ze skłonnościami do zamykania się we własnym świecie. Nie można im pomóc, mogą pomóc sobie jedynie sami. Są bardzo ostrożni w kontaktach z innymi. Długo zwlekają z założeniem rodziny i z realizacją zawodowych marzeń. To poniekąd gwiazda samotności… z wyboru. Sprzyja filozofom, osobom uduchowionym, studentom kierunków filozoficznych.

Dekada II (3.10 do 12.10) = patronat gwiazdy Arcturus, zwana gwiazdą Sztormu.

Gwiazda Sztormu to wielkie szczęście w podróżach. Osoby urodzone w drugiej dekadzie znaku Wagi wybijają się ponad osoby, którymi się otaczają, robią zawrotną karierę i zdobywają majątek. Potrafią się jasno komunikować z osobami na różnych szczeblach, są dobrymi doradcami i pośrednikami. Od razu zjednują sobie rozmówcę.  Wszystkie zaszczyty przychodzą wraz z późniejszymi latami życia, aby mogły oprzeć się na doświadczeniu i mądrości życiowej.

Dekada III (13.10 do 23.10) = patronat gwiazdy Spica, zwana Kłosem.

Osoby urodzone pod gwiazdą zwaną Kłosem to osoby, które prowadzą udane życie, pełne sukcesów i fanfar na scenie publicznej. Zazwyczaj mają wielki talent lub niezwykłe umiejętności, które z czasem w sobie odkrywają. Wszystko to, czego się uczepią, zyskuje w oczach społeczeństwa i odnosi sukces. W życiu czeka ich radosny sukces, a wszystkie smutne i negatywne sytuacje prędzej czy później obracają się na swoją korzyść.

Skorpion

Dekada I (24.10 do 2.11) = patronat gwiazdy Acrux.

Patronat gwiazdy Acrux ożywia intuicję i cierpliwość, daje wewnętrzną siłę do poświęcania się w imię większego dobra. To osoby honorowe, zagłębiające się w naukę, sztukę i filozofię. Całe życie szukają wyższego celu. Acrux to również gwiazda opozycji, a więc mogą się spodziewać utrudnionej pod tym względem codzienności – cóż, każdy dzień jest wypełniony bojowym nastawieniem!

Dekada II (3.11 do 12.11) = patronat gwiazdy Zuben Eschemali.

Gwiazda ta sprzyja zdobywaniu wykształcenia. Osoba urodzona w drugiej dekadzie znaku Skorpiona jest ambitna, spostrzegawcza i odważna. Idzie przed siebie z podniesioną głową, zrobi wszystko, aby zaspokoić swoje potrzeby, ambicje i ciekawość. Kieruje się intuicją, wierzy w magię i okultyzm.

Dekada III (13.11 do 21.11) = patronat gwiazdy Agena.

Patronat gwiazdy Agena ma dobroczynne działanie. Pozwala osiągnąć sukces w zawodach związanych z testowaniem, uzdrawianiem i dzieleniem się wiedzą z innymi. Pomaga rozwijać się w sporcie i rozładowywać w ten sposób swój gniew i zdenerwowanie. Osoby spod tej gwiazdy mają łatwiejszą drugą połowę życia – długo szukają swojego powołania, walczą z kategoryzowaniem i niesprawiedliwością.

Strzelec

Dekada I (22.11 do 1.12) = patronat gwiazdy Antares, zwana Sercem Skorpiona lub Strażnikiem Wschodniego Nieba.

Serce Skorpiona wpływa na wielki życiowy sukces, pokonanie przeciwności, na zdobycie bogactwa i zaszczytów. Skorpion ma jednak to do siebie, że jest nerwowy i porywczy, i potrafi poświęcić ważne dla siebie rzeczy oraz osoby po to, aby osiągnąć zamierzone cele. Prowadzą ciekawe i rozrywkowe życie, mają skłonności do romansów, nie przejmują się opinią innych. Na starość lubią szokować otoczenie odważnymi poglądami i… wyglądem.

Dekada II (2.12 do 11.12) = patronat gwiazdy Sabik.

Urodzeni pod gwiazdą Sabik to ludzie honorowi i odważni. Liczą tylko na siebie, nigdy nie opierają się na innych. Mogą zrobić wielką karierę nie tylko w świecie biznesu, ale również w nauce. Ich motywacją jest realizacja ambicji i dobre samopoczucie a nie pieniądze czy honory. Wiedzą, że życia nie można oceniać na zasadzie czarny i biały – sami prowadzą dość nieszablonowe życie, przez co nie oceniają innych.

Dekada III (12.11 do 21.12) = patronat gwiazdy Aculeus, zwana Żądłem Skorpiona.

Żądło Skorpiona to wojownicza gwiazda. Osoby urodzone pod gwiazdą Aculeus mają cięty język i niespokojną naturę. Nie usiedzą w miejscu! Wybierają podróże i przygody, trudno nad nimi zapanować, najlepiej dać im wolną rękę i swobodę do tego, aby przeżyć życie na własnych zasadach.


WIEDŹMA ANJA ANNA I AKADEMIA DUCHA ZAPRASZAJĄ NA WEBINAR (WARSZTATY INTERNETOWE): PAKTY PLANETARNE – Twoje własne umowy z energią Planet!


Koziorożec

Dekada I (22.12 do 1.01) = patronat gwiazdy Facje.

Urodzeni pod gwiazdą Facje są skoncentrowani na poszukiwaniach celu w życiu i na zdobywaniu bogactwa, co z resztą przychodzi im z łatwością. Mają zdolności przywódcze oraz dobrą rękę do pieniędzy. Potrafią nie tylko oszczędzać, ale również inwestować. Zdarza się, że poświęcają swoje życie rodzinne i miłosne karierze. Cieszą się dobrym zdrowiem, ale muszą o nie dbać na co dzień.

Dekada II (2.01 do 10.01) = patronat gwiazdy Rukbat.

Urodzeni pod gwiazdą Rukbat to osoby wytrwałe i pracowite, a przy tym można na nich polegać. Nie lubią zmian i niespodzianek, wolą mieć kontrolę nad tym, co wydarza się w ich życiu. Mają swoje zdanie i ciężko ich przekonać do czyjejś racji. Dążą do tego, aby prowadzić spokojne, rodzinne życie.

Dekada III (11.01 do 20.01) = patronat gwiazdy Terebellum.

Urodzeni w III dekadzie znaku Koziorożca są uprzejmi, cierpliwi i od wczesnych lat wiedzą już czym będą zajmować się w dorosłym życiu. Gwiazda sprzyja realizacji ambitnych impulsów, zapewnia awans, na który trzeba pracować długo, ale ostatecznie warto podjąć te długoterminowe działania. Terebellum jest gwiazdą powodzenia w interesach, sprzyja udanym transakcjom handlowym i dalekim podróżom. Wróży życie w dostatku, pod warunkiem, że osoba żyje bez chciwości i nie egoistycznie.

Wodnik

Dekada I (21.01 do 31.01) = patronat gwiazdy Altair, zwana Orłem.

Gwiazda Orła sprzyja osiąganiu wysokiego stanowiska społecznego. Osoby urodzone pod tą gwiazdą mają sympatyczny, ale dość zmienny i chaotyczny charakter. Lubią nowości i łatwo adaptują się do sytuacji stresowych oraz wysokiego ryzyka. Problem to dla nich wyzwanie.

Dekada II (1.02 do 10.02) = patronat gwiazdy Sadalsuud, zwana Szczęściem Szczęśliwego.

Wpływ tej gwiazdy obdarza inteligencją, odwagą i dobrą pamięcią. Osoby urodzone pod gwiazdą Szczęścia Szczęśliwego zawsze chodzą własnymi ścieżkami i dbają o to, aby być osobami niezależnymi. Zawsze są gotowi przyjść z pomocą, mają wielu przyjaciół, ale trzymają się na uboczu. Czeka ich bogate małżeństwo.

Dekada III (11.02 do 19.02) = patronat gwiazdy Deneb Algedi.

Deneb Algedi to gwiazda intelektualistów i cenionych prawników. Jej podopieczni cieszą się autorytetem w swoim otoczeniu, stają się mądrymi doradcami i nauczycielami. Zawsze stają po stronie sprawiedliwości i wierzą, że prawda sama się obroni. Mimo tego, że służą innym, potrafią też zadbać o siebie i swoje potrzeby.

Ryby

Dekada I (20.02 do 29.02) = patronat gwiazdy Fomalhaut.

Urodzeni pod gwiazdą Fomalhaut mają wyostrzoną intuicję, lubią zagłębiać psychologię i okultyzm. To pisarze z sukcesami oraz docenieni naukowcy. Osobom tym sprzyja również gwiazda Deneb Aldige – sprawia, że rozkwita w nich zamiłowanie do sztuki i muzyki. Mają szczęście w miłości, pod warunkiem, że nie łączą jej z interesami.

Dekada II (1.03 do 10.03) = patronat gwiazdy Achernar, zwana gwiazdą duchownych.

Gwiazda duchownych patronuje tym, którzy interesują się religią, mistyką i okultyzmem. Zainteresowania te mogą przerodzić się w styl życia. Mają wielką intuicję i naturalny dar widzenia tego, co ukryte. Mogą być doskonałymi lekarzami i obrońcami osób starszych. Muszą nauczyć się w tym wszystkim dbać o siebie.

Dekada III (11.03 do 20.03)  = patronat gwiazdy Markab.

Urodzeni pod gwiazdą Markab to osoby energiczne, ale łatwo rozpraszające się, niestety, mało konsekwentne. Mają wielkie ambicje, ale zapalają się równie szybko jak gasną. Jeśli zapanują nad swoim roztrzepaniem i zaczną się rozwijać w kierunku samodoskonalenia na polu organizacyjnym, mają szansę zajść daleko.

Może cię również zainteresować artykuł: Życie seksualne w horoskopie. Sprawdź swoją Wenus i Marsa!

Nadine Lu

Źródła:
astroportal.pl/index.php?id=58
constellation-guide.com/constellation-list/pegasus-constellation/
star-facts.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram