Problem ze snem? Stwórz własną ziołową poduszkę, która promuje zdrowe marzenia senne

ziołowa poduszka

Sen to jedna z naszych podstawowych potrzeb, jest również jedyną rzeczą, której większość ludzi nie ma nigdy dosyć. Jednak we współczesnym świecie spokojny, długi i trwały sen jest często trudny do osiągnięcia. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ziołowa poduszka, która pomoże zrelaksować się w nocy, zapewni zdrowy sen, jak również wywoła żywe, bardziej urozmaicone, a nawet świadome, sny.

Niezaprzeczalnie jest coś intrygującego w eterycznej naturze snów. Ludzie od zawsze próbowali i próbują je rozszyfrować, nadając znaczenie i symbole dziwacznym, splątanym liniom fabularnym, widzianym przedmiotom i stworzeniom. Pewne jest jednak to, że sny przenoszą nas do delikatnej przestrzeni między świadomym a nieświadomym umysłem. Pozwalają zajrzeć pod osłonę, odkryć to, co może czaić się w naszych najciemniejszych zakamarkach myśli i umysłu.

Praktyka umieszczania ziół pod poduszką sięga stuleci. Pierwotnie uważano, że zioła mają chronić przed złem, odganiać koszmary, przynosić prorocze i dobre sny, a nawet zapowiadać przyszłego kochanka. Bez względu na to, czy faktycznie tak działają, pewnym jest, że pomagają w zaśnięciu i spokojnym odpoczynku. Taka poduszka jest bardzo łatwa w przygotowaniu, a korzyści z jej użytkowania będziemy odczuwać przez wiele nocy.

Może cię również zainteresować artykuł: Początkujący zielarz: Co zbierać, jak zbierać i kiedy? Ściąga

Ziołowa poduszka

Źródło: pixabay.com

Jak przygotować idealną poduszkę marzeń sennych?

Wykonanie wymarzonej poduszki z ziołami może okazać się świetną zabawą. Mamy bowiem możliwość zamieszczenia w niej nie tylko roślin, ale również magicznych intencji, kryształów, amuletów lub czegokolwiek, co jeszcze bardziej przysłuży się do wzmocnienia działania naszej poduszki.

1. Pierwszym krokiem będzie wybór tkaniny, która powinna być naturalna, jej rodzaj jednak zależy już tylko od naszych preferencji. Ważny jest również jej kolor – w czarownictwie każdy kolor posiada swoje znaczenie i energię, jednakże na wymarzoną poduszkę wspomagającą dobry sen zaleca się wybierać pastelowe, jasne kolory. Oczywiście, jeżeli chcemy, mamy możliwość wyboru intensywnych barw jak na przykład czerwonego, który może być idealnym wyborem dla tych, którzy mają problemy ze wstawaniem z łóżka w zimowe poranki. Tkanina może posiadać różne faktury, jak również grubość, ważne, aby była naturalna i przepuszczalna powietrze, aby aromat ziół mógł się przez nią przedostawać.

Gdy znajdziemy odpowiednią tkaninę, możemy zabrać się do tworzenia woreczka. Będziemy do tego potrzebować:

  • odpowiedniej dla nas tkaniny o wymiarze mniej więcej 5 x 12 centymetrów (oczywiście tkanina może być zdecydowanie większa, jednakże wtedy należy dodać proporcjonalnie większą ilość ziół);
  • igły i nici;
  • żelazka i deski do prasowania.

Wybraną tkaninę należy wpierw przeprać w rękach, następnie ją wysuszyć i zaprasować. Aby łatwiej było nam obszyć woreczek, podczas prasowania możemy zagiąć boki (około 0,5 cm) strzępiącej się tkaniny do środka i zgrzać je żelazkiem. Następnie przykładamy do siebie dwie części materiału i zszywamy dowolnym ściegiem tylko trzy strony, tak aby góra pozostała otwarta, co umożliwi nam dodanie do woreczka mieszanki ziół. Możemy również kupić już gotowe woreczki na zioła, jednakże tworzenie od podstaw woreczka z ziołami do naszej poduszki przyniesie wiele radości i satysfakcji. Gdy posiadamy już przygotowany woreczek, nadszedł czas na mieszankę ziół.


Książkę „Alchemia ziół i przypraw. Uzdrawiaj tym, co masz w kuchni” Alchemia ziół i przypraw. Uzdrawiaj tym, co masz w kuchni


2. Drugim krokiem do przygotowania poduszki jest wybór odpowiedniej mieszanki roślin. Kluczem skutecznego działania naszej poduszki jest wypełnienie jej relaksującymi aromatami, które pobudzą zmysły, ale nie będą nam przeszkadzać. Dobrze jest trzymać się z dala od pikantnych ziół. Aromaty kwiatowe są bardziej uspokajające i rzadziej przeszkadzają zmysłom podczas snu. Rumianek, chmiel, lawenda, róża, mięta, kocimiętka i melisa to popularne wybory ziół do poduszki, jednakże mamy możliwość skomponowania mieszanki według własnych preferencji. Musimy również pamiętać, aby nie używać świeżych roślin, tylko suszone.

Gdy mamy już gotowy woreczek, nadszedł czas na przygotowanie mieszanki. Będziemy potrzebować:

  • pół szklanki mieszanki ziołowej wybranej według własnych preferencji;
  • miski do zamieszania oraz moździerz (opcjonalnie).

Wybrane zioła możemy pokruszyć i zmielić, a do wydobycia z nich bogatszego aromatu możemy użyć moździerza. Gdy mamy przygotowane zioła, wkładamy je do miski i mieszamy, następnie naszą mieszankę przekładamy łyżką do woreczka i zabezpieczamy, zszywając górną część tkaniny tak, aby zioła z niego nie wypadły.

Taki woreczek wypełniony ziołami przed pójściem spać wkładamy pod, do środka lub obok poduszki. Nasza własnoręcznie stworzona poduszka może dać nam ukojenie, połączyć nas z ogrodem kwiatów i ziół oraz zapewni spokojny sen.

Może cię również zainteresować artykuł: Oczyszczanie życia z negatywnej energii dzięki 6 formułom ziołowym


Crystal M.

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram